Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

безопасност на парно

Публикувано от stalov 
безопасност на парно
01-11-2006 - 09:55:40
Здравйте,
Въпроса ми е, имам локално парно ...котела е "самоделка" но няма монтиран предпазен клапан..системата е "отворена" със разшерителен съд..има ли опасно да работи без допълнителен клапан
Re: безопасност на парно
01-11-2006 - 18:39:02
Сложи си предпазен клапан 2,5 бара , ако има помпа осигури резервно ел захранване ЮПС - при спиране на тока помпата да продължи да работи .Сложи термометър на горещата изходна тръба от котела и гледай дае в диапазон не надвишаващ 80-85 градуса .Дръж наблизо пожарогасител - това препоръчително .
Re: безопасност на парно
03-11-2006 - 09:58:44
Мерси ....много..
Re: безопасност на парно
03-11-2006 - 23:54:45
Да запитам и аз нещо моля колеги ако някой е имал такъв случай , да даде идея - имам възложено отопление на една църква като няма проект и се изисква парно с радиатори и източник печка с водна риза или някакво малко котле на твърдо гориво , комина е печков тоест малък на сечение и на височина - такъв въпрос с повишена трудност не ми се бе падал . Ако някой има идея да сподели , сами разбирате че донякъде това ще бъде изработено без пари за труд а материалите с дарени сретства .По принцип няма невъзможни неща но нали неможем да метнем да къртим църквата отвсякъде после ме претеснява голямата височина - с какво може дасе отопли .
Re: безопасност на парно
04-11-2006 - 08:41:20
Сухи дърва! Дъб.
Re: безопасност на парно
04-11-2006 - 22:15:22
Приемам съвет от всеки да решим този тъй важен казус за отопляването на църквата - нима няма честни християни които да превъзмогнат всякъкви скруполи и да помогнат с идея , без значение дали аз питам тое за хората .
api
Re: безопасност на парно
06-11-2006 - 23:28:44
По отношение на "самоделка"-та можеш да не се притесняваш след като имаш разширителен съд от отворен тип. При спиране на тока , от него започва да
тече горещата вода и предотвратява по-големи проблеми. Разбира се можеш
да монтираш и предпазен клапан.
От собствен опит мога да кажа един номер,който ме спаси два пъти когато нямах
UPS ,а тока спря за дълго време - изсипваш чаша оцет в котела и го затваряш
плътно !! Горенето спира веднага . Когато тока дойде - отваряш и леко го
разръчкваш. Проверено !!!
Re: безопасност на парно
09-11-2006 - 22:03:49
Кажи малко повече за този комин ,колко е висок и какъв диаметър има.
Колко кубика е самата църква.И на какво викаш малък котел.
Re: безопасност на парно
10-11-2006 - 22:43:10
Малко сложен казус понеже располагам със следното заварено положение - няма отделно помещение за котела , бивш комин от печка около 6-7 м висок и 15-15 ф . Площ на залата 10-7 м и височина 4 -6 м . Може би котела трябва да прилича на по голяма печка с водна риза зада може бабата която бие камбаната да го обслужва - направо се чудя .
Re: безопасност на парно
11-11-2006 - 01:43:55
Колега 6-7 м 15 ф е достатачно за една печка или котел 18 kw като предполагам ше е в помещението на църквата за това ти препоръчвам да не е котел защото дими прити имат 17 kw + 5 колега само един въпрос комин или кюнец е комина не разбрах ако е комин използваи го ако са кюнци смени ги с не раждавеика
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход