Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет - съседски отношения.

Публикувано от Laura 
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
13-11-2006 - 18:30:49
Zdravei, dakoni

blagodarja za vnimanieto.
Podadoh molba do obstinata da se premahne trabata -- do njakolko dena ste mi otgovoriat, kazaha te.

Sega podadoh vtora molba - s vapros - na kakvo osnovanie mu e dadeno razreshenie za stroej ,,na kalkan"; bez saglasuvane sas saseda.A i , osven tova, nadvishava visochinata na ogradata dosta nad dopustimoto.Ne bih se zaiajdala, po prinzip, no ne priemam takav nachin na darjanie na saseda mi.

Sega chakam da mi otgovoriat i na vtorija vapros.Sled kato polucha otgovorite na obstinata, ste gi dam na advokat, za da proveri vsastniost kak stojat nestata. Zastoto sasedat mi podcherta, che ima vrazki v obstinata i moje vsichko da si uredi.

Predi dva dena ,obache, chetoh v internet, che dvama kmetove na obstini v Sf. sa uvolneni , ne razbrah tochno za kakvo- edinijat e tozi, kam kogoto sam pratila molbata si.I sega njamam predtsva dali njakoi ste mi obarne vnimanie.
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
17-11-2006 - 18:52:58
ohooo ama ti si bila v ob6tina vito6a emi tam se izqdoha edin drug za6toto ne sa se razbrali koi pove4e da lapa i zatova tvoq sused e tolkova silen i vilen.Emi az ne sum ot Sofiq ama gledam s interes tezi ne6ta da ti kaja 6toto i pri nas v Blagoevgrad e meko kazano po-zle.Kmeta i glavniq arhitekt se vrutnaha edin drugimu.Zna4i 6te ti dam edin suvet puska6 molbata ili ti kakto si q pusnala ve4e i o6te na drugiq den ako ti se hodi do tam razbira se po4va6 da gi pita6 izvinete dali mi razgledaha molbata ve4e i taka vseki den ili kolkoto moje6 po-4esto maleee 6te gi poburka6 i edno mnogo qko ne6to iskai za vsqko tqhno mnenie kakvoto i da e, da e PISMENO I S PODPIS. Togava da vidi6 kak mlukvat. Primer onaq koza ti e kazala 4e trubata trqbva da e tam nali da ti go napi6e i da se podpi6e i posle otiva6 da ti go rezulira i glavniq arhitekt ili tozi deto e vremenno dokato mine konkursa za nov takuv. E ako tova go napravi6 posle moje da iskara6 s qk advokat hubavi kinti i se nadqvam da po4erpi6. Nqma da se kara6 s tqh s usmivka tiho govori6 raven ton i 6te probie6. Te sa svikanli na kre6tene i tova 4e 6te gi sudqt i ala bala.Ima evropeiski nabludateli koito vseki po svesten advokat gi znae i gledat za taq rabota i posle biqt po glavata.Zna4i ako molbata trqbva da bude razgledana za 7 dni na osmiq den otiva6 i si iska6 re6enieto.Ako nqma takova da ti dadat obqsnitelna belejka za6to ne e razgledano i v tozi moment ako te se drupnat kakto i6te stane nqma koi da si sloji glavata v torbata puska6 mislq 4e be6e jalba do kmeta za tova 4e ne ti e razgledana molabata ama pitai za tezi raboti po podrobnosmiling smiley ako se setq o6te ne6ta a to ima mnogo de 6te ti pi6a. pojelavam ti uspeh
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
20-11-2006 - 18:43:10
Blagodarja, dakoni

V obstinata dnes mi kazaha, che slujitelkata e bolna i ne mogat da otgovorjat , za sega, pismenno, obache - glavnijat arhitekt na obstinata bil razreshil.
Da, vjarno e, che trjabvalo da se iska saglasieto na saseda po mjasto, no, pri tozi sluchai stroejat e samo nepravomeren, no ne i nezakonen.
Mai ste strjabva da pitam advokat kakvo oznachava tova
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
04-12-2006 - 17:20:57
Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвет - общината уважи и двете ми молби.
Не съм очаквала.
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
04-12-2006 - 17:36:50
Лаура, как ги уважи, не разбрах? Дали това значи, че са признали писмено - отговорили са ти, че
1. Тръбата е незаконна и са предприели мерки - писали са писмо на ръба - да си я махне (не очаквай, че ще отиде общински багер да я изкопае, ще го уведомят и ще му дадат срок, понеже той няма да го спази, съветвам те да се жалваш често за да ходи инспектор да го глобява. Понеже той ще го подкупи, на третия месец пусни нова жалба.
2. Дали се съгласиха, че разрешението за строеж е незаконосъобразно или продължават да твърдят, че е как беше - неправомерно.
Би следвало да отменят така издаденото разрешение, в противен случай той ще прави опит да си построи сградата и ще опита да я узакони на базата на вече издаденото, но неотменено разрешение.
Я напиши писмо и на пожарникаря, но задължително с копие до някоя медия - той е във вихъра на танца тия дни, според мен няма да пропусне...
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
04-12-2006 - 19:19:32
Zdravei, Stefan - ste pisha na latiniza, ne ot neuvajenie,kakto mi bjaha napisali predi vremevav foruma, a zastoto vsastnost njamam kiriliza i imam niakakav mnogo slojen i baven nachin za pisane na balg bukvi.

Dnes poluchih kopie ot pismo ot obstinata do saseda mi,s kopie do DNSK na Alabin .(toi ne; e li na Botev?)
V nego pishe, che mu davat 20 dena srok da mahne nezakonnata traba i 10 dneven srok da predtsvi vsichki dokumenti po stoeja - odobren invest. proekt, protokol za stroitelna linija, str. razreshenie,odobren proekt za ograda....bla-bla.
Ako ne go izpalni v opredelenija srok, te ste napravjat proverka i po ne znam koi zakon na ZUT.bla-bla-bla.Niamam pismoto pod raka - poluchi se pri moi rodnini,az ne sam v Bg.
Pismoto e podpisano ot zam. kmeta na obstinata - kmet mai che oste njama, nali go biaha uvolnili,ako sam razbrala pravilno.
Tova ne e li krachka napred?
Slujitelkata v obstinata mi beshe kazala, che toi si imal razreshenie ot glavnija arhitekt, i az im pratih vtora molba - iskam da znam zakonno li e tova ,,razreshenie".(s kopie do DNSK)
I tova e otgovorat.

Sega sam lübopitna kak ste se razvie po - natatak vsichko, no njama da ostavja nestata taka.Dori i zaradi prinzipa.
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
08-01-2007 - 15:55:20
Здравеи, StefanB ( ако го прочетеш)

ти се оказа прав.
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
08-01-2007 - 17:36:29
Лаура, току що го прочетох, от преди Коледа съм в разход...
За кое се оказах прав? Дано да е за хубаво...
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
08-01-2007 - 18:39:08

Hallo, Stefan

Ами - нищо ме стана.Явно ги е подкупил.

чаках, чаках и попитах какво става - нищо, те му пратили писмо да махне трабата и да представи одобрен проект и строително разрешение за оградата, но човекат го нямало в къщи и не е отишал да си получи поканата от пощата. - това беше преди месец
Kaзаха,че през зимата не било редно да го карат да вади тръба от земята.
И.. да, оградата наистина е построена точно на границата и била по - висока от допустимото(служителка я е виждала); не било редно така,ама като човекът не отива да си получи поканата им, за сега нищо не могат да направят.Да чакам.

А аз си мислех,че наистина вече общината си гледа работата,след като кметат е сменен, но явно не е така.


Ще дам нещата на адвокат,явно друг начин няма.

Исках само да се оплача, извиняваи за досаждането.
И успешна Нова год.

Имаш ли представа,Стефан - дали когато продавам това място,фактат че съседният строеж започва от границата, би се отразил на цената?
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
09-01-2007 - 09:40:43
Според мен, да, доколкото теоретично новият собственик може да осъмне с постройка досами оградата си, която ще му засенчва, ще му се сипят боклуци ит.н., за това има отстояния, предвидени в Закона.
Но ако някой реши да купува, едва ли това ще го спре... Макар че, оттук нататък купувачите ще са все по-капризни.
Но ти си пиши жалби и заведи дело, не го оставуй на мира. Едно строително разрешение, което е атакувано в съда е трън в очите на всички чиновници и като вършат безобразията си ще имат едно наум, тоест нума да смеят така нагло да действат. Задължително си търси правата, макар и без особен изглед за бърз успех! Поне при тая система или по-скоро липса на система на правораздаване.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход