Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет - съседски отношения.

Публикувано от Laura 
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
18-10-2006 - 09:38:36
Лаура, няма кой да те принуди да направиш каквото и да е в собствения ти имот, стига да е регулиран[bgcolor=yellow]ne bate i da e zemq bez notarialna zaverka da mi di6a auspuha[/bgcolor]
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
18-10-2006 - 16:14:05
Сте изчакам един месец - така казаха в общината.Ако няма реакция от тях - значи наистина има връзки.Тогава сте запуша тръбата.Пратих и копие до ХЕИ.
Тои друго отношение не заслужава.
Тръбата беше така закопана,че ако един съсед не беше ми обърнал внимание, нямаше да разбера и да забележа края на тръбата, която се подава зад един храст.
Аз не използвам в момента терена и рядко ходя там.
Тръбата излиза от басеина му, но тъи като е още в строеж, не мога да преценя дали и тоалетните не са включени към нея - за сега излиза само вода.
Благодаря Ви за помощта и съчуствието.
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
31-10-2006 - 21:57:26
Пак моля за съвет.Служителката от общината даде право на него . Значи - има връзки човекът ,както каза и тръбата ще остане.

Имам въпрос - до сега не исках да си развалям съседските отношения, но тои прекалява.Басеина на къщата, която строи ,е залепен за оградата.Аз мисля, че трябва да е на растояние от оградата и да иска съгласието ми като съсед, за да я строи така.
Права ли съм ?Мога ли да направя нещо по въпроса и има ли смисъл ?Или е въпрос на връзки?
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
01-11-2006 - 09:37:38
Служителката на общината няма никакво отношение по въпроса - няма правомощието да одобрява действие в имот без съгласието на собственика. Ако има писмено стоновище на тази служителка тя ще е уволнена в момента, в който подадеш жалба или в голямата община или в ДНСК.
Няма право да прави нищо до 3м. от отградата ти. Можеш да отидеш и да запушиш неговата тръба и да викнеш полиция ако някой влезе в имота ти да отпушва, дори да е служител на общината.
Единствения проблем е ако има нотариално заверено съгласие от предишен собственик, ти наследяваш тези тежести.
Съвет - запуши тръбата и отиди до общината да обясниш на служителката да си търси друга работа ако продължава да погазва закона и нареди отпушване.
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
01-11-2006 - 10:23:45
Пусна ли вече жалба? Ако не си, направи го веднага, ако си, пусни пак, с нов входящ номер.
Имат срокове за отговор и са ДЛЪЖНИ да ти отговорят. Ако бавят, пиши пак, като номерът е да адресираш до основния а с копие отдолу да пишеш и до други, които според теб биха имали отношение, например
До Строителен надзор
Копие Главен архитект на общината...
Копие Главен архитект на София
Копие Незаконно строителсво (например)
Копие Главен прокурор
Копие Г-н Куркулас - Европейска комисия (хехе защо не - )
Копие Президентство
Копие Валя Ахчиева предаване открито
Копие Вестник...


Е, давам примерно, естествено следва да е по-сериозно, но в момента гонят за дребни неща чиновниците и адски ги е страх да не дойдат да нчхат покрай тях, щото ще намерят истинските далавери, така че това, че показваш ще ще си търсиш правата много помага. Опитай
Дано, обаче 4овек да не излезе прав, ако собственика преди теб е дал разрешение да се строи до оградата ти, не можеш да го оспориш.
Но тръбата я махай, това е самоуправство... Веднага и съвсем демонстративно.
Най - добре си намери адвокат, ще ти се изплати разхода, ако наистина тоя дерибей е силен в общината е нужно някой да знае как да му стъпи на врата, а ти, както виждам, се колебаеш....
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
01-11-2006 - 10:47:04
Не е ли по-добре да проведете един кратък и делови разговор със съседа. Толкова неща могат да се изяснят. А и съседски отношения се изграждат чрез общуване, а не чрез надцакване с посредник общината. От разговора също ще си проличи какъв тип е съседа.
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
01-11-2006 - 10:57:38
E нали са говорили и се е оказало, че няма да маха тръбата. Повече не трябва да се говори , освен да му заяви, че ще премахвне тръбата и ще поиска да заплати разходите, ако не се съгласи това ще стане по съдебен път.
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
01-11-2006 - 10:59:27
Адвокат ще и трябва само ако реши разходите по премахване да са за негова сметка. Иначе просто отива и премахва тръбата. Едва ли я има нанесена някъде, така, че никой не може да докаже, че е съществувала. Освен в случая, че предишния собственик е бил съгласен и тя е нанесена в кадастър, общината, приета е като обект...
Re: Моля за съвет - съседски отношения.
01-11-2006 - 11:30:02
Zdraveite, blagodarja za otgovora.
toku - sto razgovarjah s obstinata.Tova bilo drenajna traba i chovekat stial da ja mahne, kato si zavarshi stroeja. - kaza slujitelkata.Bih ja mahnala vednaga, no v momenta ne sam v Bg. i toi sigurno razchita na tova :

Postavih v obstinata vaprosa za ogradata - da, ne bilo redno da ne iska saglasieto mi, no toi im e predstavil arh. proekt, odobren ot Raionna arh. gredoustroistvena komisija.
Pri tova polojenie kam kogo da se obarna?Koi stoi direktno nad tjah ?
Razbrah, che Stroitelen nadzor reagira samo sled iskane na obstinata.

Predishnijat sobstvebnik na terena mu sam az - toi go kupi ot men.

Ako, vse pak toi si e postroil veche baseina, zalepen na ogradata, nai - mnogo da plati globa na obstinata ili kakvo moje da se ochakva?


Re: Моля за съвет - съседски отношения.
01-11-2006 - 13:09:13
Лаура ти нещо не четеш какво ти пишем, май.
Не знам в коя чужбина си, но поне на мен не ми е известно в нормална държава да е възможно някой да си изкара тръбата каквато и да е тя в чужд двор и обяснението да е че ще я махне, ама като си свърши строежа. При това обяснение от кака в общината... Що за безобразие?? Пиши до началниците там, искай основание за това. Пиши, не говори, тия неща стават с документи, приказките са недоказуеми, губиш си времето, пиши с входящ номер и после досаждай за отговор в сроковете под този номер до втръсване, само така ще ти родят документ с нещо черно на бяло, който вече подлежи на съдебен спор. Приказките са губене на време.

Не разбираш ли, че няма орган в БГ който да му позволи писмено да си вкара каквато и да е тръба в чужд имот, да не говорим че общинската служителка няма общо с тръбите и дренажите - тръбите са прерогатив на ВИК и общината следва единствено и само да провери отговаря ли ситуацията на предписаното от компетентните служби - в случая ВИК, без изобщо да е длъжна да съобразява и дава обяснение каква е логиката на това предписание. Не схващаш ли, че те мотаят...

Извади тръбата и да си я пуска откъдето и както иска, само да не минава на по-малко от 3 метра от твоята граница - това е твоето право. Всички други компромиси от твоя страна имат цена и ако си склонна преговаряй с него за това, пак ти казвам , съветвам те да си намериш адвокат или човек, който да защити интереса ти, явно е, че не можеш да го направиш сама, не се обиждай, но има хора различни, нищо лошо няма ако не си типичния за БГ нагъл тип, който побеждава с бутане. Лошото е, че ако ти не буташ, теб те избутват, за да не ти се случва, се защити, като не можеш сама, намери човек.
Дали строителния надзор реагира само ако го уведоми общината не зная, зная само, че ако спазваш правилата и търсиш логика утре като си дойдеш можеш да намериш половината си двор заграден например и като нищо след няколко години може някой нотариус да му го прехвърли, понеже го е стопанисвал с грижа на добър стопанин, този механизъм за влизане във владение чувала ли си го и знаеш ли колко народ изпищя по него ей така защото не им се разправя със съседи....
Вземи мерки, докато не те е изял с парцалите!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход