Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се изправят кривите стени?

Публикувано от annilieva 
Как се изправят кривите стени?
03-10-2006 - 06:30:54
Здравейте.Нещо не успявам да се ориентирам във форума - имах съобщение за отговор, но в сайта не го намерих. Моля да ми помогнете.
Къщата,в която живее семейството ми е близо 40 годишна. Всяка стена, под, таван са криви отвсякъде - просто свят да ти се завие. От старо ново да правиш е истински ад- но нямаме друга възможност.
Живеем приблизително в 50 кв.м. Има ли сайт,където се дават съвети за организирането на малките пространства и функционални мебели, които не заемат толкова място. Благодаря на всички, които ще ми отговорят. sad smiley
Re: Как се изправят кривите стени?
03-10-2006 - 09:07:45
Гипсокартон закрепен на конструкция от леки метални профили. Зад него и топлоизолация (с един куршум два заека). Ще ви отмеме от жилищната площ обаче; минимум по 5 см покрай всяка стена и тавана ще се смъкне с 5 см.

Може и да се поработи върху мазилката - някъде да се изкърти другаде да се подмаже и накрая да се шпаклова. Така ще има минимум загуба на площ, но е голяма играчка и трябва добър и търпелив мазач.
Re: Как се изправят кривите стени?
03-10-2006 - 09:56:14
Идеи за организиране на интериора можеш да намериш тук
Re: Как се изправят кривите стени?
03-10-2006 - 12:56:57
С въпросите може и ТУК
Re: Как се изправят кривите стени?
06-10-2006 - 20:48:32
....а с изпълнението тук
Re: Как се изправят кривите стени?
10-10-2006 - 15:58:55
Някой може ли да посочи примерни цени за поставяне на вътрешна топлоизолация с вата и гипскартонили гипсфазер
Благодаря! confused smiley
Re: Как се изправят кривите стени?
10-10-2006 - 19:49:28
roki Написал:
-------------------------------------------------------
> Някой може ли да посочи примерни цени за поставяне
> на вътрешна топлоизолация с вата и гипскартонили
> гипсфазер
> Благодаря!
даи си меила да ти пусна цени на труд + материали

Re: Как се изправят кривите стени?
11-10-2006 - 10:23:33
извинявам се не съобразих alco@abv.bg
Re: Как се изправят кривите стени?
11-10-2006 - 10:51:16
Мога ли да помоля и на мен да ги пратиш ето мейл - office@avus-bg.com
Благодаря предварително!
Re: Как се изправят кривите стени?
17-10-2006 - 10:04:50
Аз имам същия проблем. Стените са криви и мазача се е опитал да ги изправи с мазилка. Лошото е че навремето в мазилката не са слагали цимент. Резултата е дебела и слаба мазилка. Като следствие поставянето на гипсокартон на конструкция не е надеждно ако се използват дюбели до 60 мм. Аз използвам поне 80 мм и пак ми се налага да "местя" дупките, докато уцеля здрав участък. Решението за малките стай е свалянето на мазилката до тухла. Върху тухлата картон с вата. Предполагам че и елинсталацията е за подмяна. Така че проверете си мазилката дали е здрава и тогава решете дали да я оставите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход