Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

pvc ili aluminiii

Публикувано от dakoni 
pvc ili aluminiii
25-09-2006 - 12:52:56
Zdraveite, naskoro se svurzah s proizvoditel i turgovec na pvc i aluminieva dograma i na vuprosa mi koe e nai-dobroto ot pvc dogramata toi kaza 4e ako iskam da si slagam bokluci koito sled vreme 6te se razkrivqt ot slunceto da slagam pvc i ot opit ve4e znae 4e tazi dograma suzdava problemi popitah go i vse pak koq e nai dobrata pvc dograma toi mi kaza 4e vsi4ko ve4e e edno blick wp i drugi deto ne pomnq kakvi mi gi izbroi. Vkraina smetka go popitah kakvo 6te mi preporu4a i toi mi kaza 4e aluminii trikameren s prekusnat termo most mi dava garanciq 4e 15 godini nqma da trepne a pvc-to sled 6-ta godina zapo4va da se krivi kato v cenovo otno6enie za pvc mi obadi ceni i do 100 lv a za aluminii po malko ot 170 nqma kak da stane pri polojenie 4e ne sme uto4nqvali stuklopaketite i drugite podrobnosti ta ako nqkoi e zapoznat podrobno s tova dali ednoto ili drugoto molq da pomaga blagodarq
Re: pvc ili aluminiii
25-09-2006 - 13:28:20
Дакони, разрови се в нета, има сума анализи на предимствата и недостатъците на всяко едно.
Не е важно, според мен каква е и каква марка е , важно е кой я прави. Зачото немски профил правен в гаража може да е по-зле от турски, правен в професионален цех.
Като принцип - немските профили (обикновено заводите са в Източна европа) са добри. Ориентирай се към производител с опит и история на пазара. Обкова е супер важен.
Пътувам в Европа доста, алуминии слагат на административни сгради в германия, холандия, студените страни. Във Франция, Италия има алуминий и в хотелите, дори често е единичен стъклопакета, но там няма амплитуда 20 градуса за деня.
Аз съм с ПВЦ, слагаха ми я през 99 год лятото, профила ми е Тисен, обкова Сигения, Правиха я Булко, вече седма година не емръднала, само 2 стъклопакета изпуснаха и са запотени. Оттогава мина много време, фирмите са много, машините са сигурно по-добри, разпитай и ще направиш избор.
Вярно е и друго - алуминият е скъп материал и пласмасата е по-масова. Но там въпросът с конденза е много сериозен и трябва да си сигурен, че няма да възникне, иначе има логика да е по-дълговечна...
Просто се разрови и се консултирай със специалист.
Успех
Re: pvc ili aluminiii
25-09-2006 - 13:45:13
ti si slagal pvc 99 ama togava nqma6e takiva menteta kato sega a po otno6enie na obkova po rano pisah vuv foruma oba4e nikoi ne moja da kaje kak da go poznavame dali e ka4estven
Re: pvc ili aluminiii
28-09-2006 - 16:38:05
Здравейте

Аз съм търговски консултант във фирма специализирана в производството на дограми и окачени фасади.

Ние предлагаме еднакво успешно и PVC, и алуминиева дограма, които покриват следните критерии:
-термоизолация
-дълговечност
-устойчивост
-лесна поддръжка.

Разликите между дограмите се свеждат по различна визия, жалания на клиента и различна цена.

При желание от Ваша страна мога да Ви обясня подробно какво би трябвало да изисквате при поръчка на дограма.

Поздрави

Нина Николова
SKY LINE
Re: pvc ili aluminiii
03-12-2006 - 13:11:40
Ще допълня само, че западна Европа минава ИЗКЛЮЧИТЕЛНО на ПВЦ дограма. И още - пазарът на ПВЦ дограма в Гърция, която е най-големият производител на ПВЦ дограма в целия свят, през последната година се разраства в огромни мащаби. Но все пак - алуминиевата дограма също не е лош избор. Ето и малко жокери smiling smiley

• Защо PVC дограма?

1. PVC дограмата изисква минимална поддръжка – не се нуждае от боядисване, третиране със специални препарати, а просто от измиване с мека кърпа и сапун.
2. Изработката на PVC дограма изисква по-малко инвестиции и съответно цената за крайния клиент е по-ниска.
3. PVC позволява поставяне на обков с многоточково затваряне на достъпна цена. Този тип обков, освен противовзломен ефект, дава възможност за по-прецизно настройване на пантите и предотвратяване на ефекта “духа ми от дограмата”. Това е възможно и при алуминиевата дограма, но на по-висока цена.
4. Ъглите на PVC дограмата се лепят, което предотвратява духане през тях.

• Защо алуминиева дограма?

1. Алуминиевата дограма не променя външния си вид през годините.
2. Алуминиевата дограма не се нуждае от никаква поддръжка, освен елементарно почистване.
3. Ако все пак не Ви хареса алуминиевата дограма, можете да я продадете, което е немислимо при PVC дограмата.
4. С алуминиева дограма имате практически неограничен избор на цветове.
5. Алуминият не променя своя външен вид, не е токсичен и е пожаро - и земетръсоустойчив.
6. Алуминиевата дограма позволява изпълнението на разнообразни архитектурни конструкции за зимни градини, окачени и структурни фасади.


Владимир Василев
+395(0) 898 660 368
+395(0) 887 812 586
ICQ : 123523731
vladovasilev@abv.bg
[www.alvik1.com] - любим сайт smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход