Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отново за грубия строеж.

Публикувано от Илиев 
Отново за грубия строеж.
10-09-2006 - 23:47:28
Здравейте, от известно време чета форума и се запознавам с проблемите на пишещите колеги. Дойде и нашия ред. Имаме разрешение за строеж на къща близнак РЗП 200 кв.м, по 100 кв метра на семейство. Основата е 86 кв.м, втори етаж 114 кв. м, плоча над втория етаж, над него двускатен покрив, няма мазе. Къщата ще се намира до Божурище в с.Гурмазово. Днес получих първата оферта от фирма за изпълнение на грубия строеж за цялата къща, която приблизително е
основи-13500 лева
1-ви етаж- 17100 лева
2-ри етаж-17100 лева
покрив -21000 лева
общо около 69000 лева.
Много се впечатлих от цената за покрива. Вижда ми се завишена, но все още се ориентирам! Ще съм благодарен за отзиви от вас и коментари, както и за евентуални препоръки за фирми! Готов съм да представя допълнителна информация!
Надявам се на приятно и полезно сътрудничество smiling smiley
Re: Отново за грубия строеж.
11-09-2006 - 08:54:09
Много е - нормалната цена за груб строеж с материали е около 55-60 000 лв без около 25-28 000
Re: Отново за грубия строеж.
12-09-2006 - 21:22:42
Преди 4-5 месеца един познат ми смята цена за покрив плочата ми е 100 кв2 със скатове и всички материали със труд ми каза цена 13500 лв.
Това не включва зид под покрива.
И сигурно не е БРАМАК нали се сещаш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-09-12 21:25 от kosi.
tio
Re: Отново за грубия строеж.
12-09-2006 - 22:03:05
zavisi kakav pokriv smqtate da pravite-marsilski keremidi,bramax,bitumni keremidi /balgarski vnosni??/
Re: Отново за грубия строеж.
13-09-2006 - 09:50:40
Според предварителната ми оферта покривът, които е скатен, с греди и попове върху които паронепропускливо фолио с керемиди Брамак 236 квадрата трябва да излезе около 24000 лв материали и труд. Тук не се включват топлоизолациите които се поставят между плочата и покрива , както и поли и улуци.
Ориентирай се какво ти включва тази цена, ако вътре са улуците и изолацията, може и да не е много завишена, искай подробна разбивка.
Re: Отново за грубия строеж.
14-09-2006 - 10:23:57
Колко излиза трудът за реденето на керемидите ,мисля да си го спестя
Re: Отново за грубия строеж.
14-09-2006 - 10:34:53
Ами според офертата ми за "монтаж покривна конструкция ОСБ и керемиди" трябва да платя по 30 лв на квадрат.. но това не са само керемидите, това е направата на целия покрив - от монтажа на гредите, през наковаването на дъските, полагане на хидроизолацията, пароизолацията, някви билни летви, челни дъски и полагане на керемидите със съответните крепежни елементи.

Само топлоизолацията не е включена, но тя ще е може би 1-2 лв/квадрат - крои се и се полага вата, не знам дали се и лепи даже.
Re: Отново за грубия строеж.
16-09-2006 - 07:17:21
Г-н Илиев,

Информацията, която предоставяте е недостатъчна за по-точни и коректни оценки, но ако нямате разни естравагантности, аз бих ви оферирал около 55-60 000 лв. за грубия строеж (с материали), които се разделят приблизително на четири равни части.

Принципно погледнато, ако първата оферта, като цяло ви удовлетворява - не трябва да се впечатлявате от високата цена на последния етап (покрива).
Дори да стигнете до смяна на изпълнителя ще имате финансов резерв за довършване.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход