Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя ли къща, в която няма изградена ВиК инсталация

Публикувано от bobi57 
Да купя ли къща, в която няма изградена ВиК инсталация
08-08-2019 - 21:17:01
Търсих в темите, но не видях подобна, затова пиша с надеждата да получа бърз отговор smiling smiley Харесах си "вилна постройка" (според описанието на собственика!) в малко село, близо до София. Къщата е нова, с хубав двор и асфалтов път до нея. Проблемът е, че изобщо няма изградена ВиК инсталация - т.е. не само няма баня и тоалетна, но изобщо няма вода в къщата...За баня-тоалетна ще трябва да се прави пристройка - за нея също ще трябват разрешителни... Прегледах много теми и ми се струва твърде сложно изграждането на такава - един куп разрешителни, посочват се някакви огромни срокове от година-две (не зная доколко е реално) ...а аз ще трябва да се оправям сама...пък нищо не разбирам sad smiley Освен това, в двора има бунар - не е изграден като кладенец, просто е бита сонда и е изкарана вода в шахта (не огледах внимателно, защото искам да помисля). Така, както ми обясни собственикът, най-вероятно няма разрешително от ...мисля че се казва Басейнова дирекция? за изграждането на такъв кладенец.... Та въпросът ми е - СТРУВА ЛИ СИ ДА ИНВЕСТИРАМ в такава покупка....а къщичката си я бива...
Re: Да купя ли къща, в която няма изградена ВиК инсталация
01-10-2019 - 21:46:42
Привет, а как е цената на къщата ? Имаш ли възможност да инвестираш в нея за следващите години или две докато се уредят нещата с документите ?
Re: Да купя ли къща, в която няма изградена ВиК инсталация
07-06-2020 - 13:46:01
Като цяло ако офертата е много по-добра си струва, макар че сега ще видим доста голям спад на цените на имотите. Иначе момчетата от Thermostylebg предлагат цялостни решения за ВиК и климатични инсталации. Предполагам, че ако се ползват двете услуги може като пари да излезе супер изгодно. Освен това щом става въпрос за вила сигурно не е толкова належащо всичко да става веднага. Аз лично бих им се обадила да се консултирам как би се случила инсталацията. Съвет от специалист винаги е полезен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход