Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

строителство

Публикувано от bullit25 
строителство
07-06-2019 - 16:16:43
Здравейте коллеги ,интересува ме след спиране на строителството със АКТ 10 заради промяна в дадено СМР от Възложителя ,става въпрос за общественна поръчка ,имам ли право през това време да работя на обекта други Строителни монтажни работи и по този начин да наваксам със времето !
Re: строителство
09-06-2019 - 09:32:41
Quote
bullit25
Здравейте коллеги ,интересува ме след спиране на строителството със АКТ 10 заради промяна в дадено СМР от Възложителя ,става въпрос за общественна поръчка ,имам ли право през това време да работя на обекта други Строителни монтажни работи и по този начин да наваксам със времето !

Колега, щом задаваш този въпрос тук, по-добре се отказвай от строителството smiling smiley
Как ще продължиш строежа, когато е спрян???

Акт Обр. 10 е може би най-подробно обяснения нормативен документ.
В договора, който имаш сключен, би следвало да е посочено какво следва при спиране на строежа по някакви причини, било то Акт. 10, непреодолима сила, и т.н.
Обикновено в договора би следвало да е посочено, че при спиране на строежа по някаква причина, сроковете се удължават със срока на спирането.
Re: строителство
04-07-2019 - 09:41:00
Строителни калкулатори [calcok.com]
Re: строителство
23-09-2020 - 22:55:48
За големите строителства има доста изисквания наистина. Добре, че поне при техниката е малко по-различно. Не зная дали се разглеждали сайта на Титан Машинъри за строителна техника, но мисля, че са най-добрите в продажбата на употребявана такава в страната. От колеги имам доста добри отзиви.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход