Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
11-08-2015 - 15:49:15
Анкета
Битумна или PVC мембрана?
Само регистрирани потребители могат да гласуват.
%гласа% гласа.
Битумна - класиката си е класика. 1
 
25%
PVC мембрана е бъдещето. Бие Битумната по всички показатели. 2
 
50%
Не съм ползвал нито едната, нито другата. 1
 
25%
Друго (коментар) 0
 
0%



Здравейте, колебая се между класическата битумна мембрана и PVC мембраната.
Някой ползвал ли ги е? Може ли да ми дадете насоки, коя и от къде сте вземали?
Ще се радвам на мнениея.Благодаря ви.
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
12-08-2015 - 09:11:21
avatar
няма още остарял покрив с ПВЦ - или все още не се знаят експлоатационните му проблеми .Класиката си е класика и е най надеждна засега - природен продукт,ако заложите и на качеството ще е добре...

Чест и почитание
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
13-08-2015 - 11:56:41
gogol благодаря за отговора. Вчера видях една таблица, която бяха изразени двата продукта и сравнени. Ще се опитам да я намеря пак да я пусна. Това което си записах беше, че битумните материали излизат от 20 до 22 лева за квадратен метър, а ПВЦ-то около 20-30% по - малко или 14-16 лева за квадратен метър. Какво сочи твоят опит? *drunk*
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
13-08-2015 - 16:44:31
avatar
Привет! Това какви цени са - дадени от майстори за цялостно завършване или?
При нас като условия се използват като масовка АПП мембрани 0 градуса или -5.Аз залагам на последните.Цените не надвишават 11 лв без ДДС,грунда излиза около 0,5-0,7 лв за м2- полагане 8-10 лв за м2
При застъпките обикновено коефициента е 1,12-1,15 така че , чист квадрат с вкл. застъпки ще е около14 лв без ДДС- говорим за пласт 3 кг и 4,5 кг . Другото си е алчност!!!
При ПВЦ-то се шири някаква фантазия - има най различни,но в повечето случаи се използва 1,2-1,5 мм- което е слабо и със съмнително качество за тия пари.Българското второ качество е около 12 лв без данъка- тук също смятай по същият коефициент.Да не кажем,че само геотекстила който се залага под мембраната ще е около 3-3,5 лв .Как тогава ПВЦ-то ще е евтино?Има дюбели за които никой не говори - по 6 бр за м2,метални с цени за бр около лев!!!Ха сега сметни и питай пак!!! Само да спомена ,че дадените цени имат търговска печелба/за битума/ и ще са на ПЛУВИТЕК/Италия/ - който работи покриви ще ти каже с какво качество са....
Ако някой не вярва,ще му доставя съответно на цените които съм описал.!!!

Чест и почитание
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
14-08-2015 - 11:54:14
Издражливост на пробиване и скъсване :
PVC мембрана - 1100 N Битумна мембрана 600 N
Натоварване на покрива:
Около 2кг/м2 за PVC
Около 8кг/м2
Разлепяне на шев:
PVC - най - силното място на мембраната, заради дюбелите и двойната мрежа.
Битумната мембрана - там е колебливо място, заради неравномерното разпределение на топене от пламъка
UV Защита
PVC - под нея винаги е хладно, заради отразяването на лъчите
Битумнате мембрата до 3-4г. пада посипката и той започва да старее много бързо.С времето се напуква
Паропроницаемост:
PVC мембраната прави така, че таванът да диша
Битумната не е и е възможно образуването на "балони"
Еластичност:
PVC мембраната -50 +80
Битумна мембрана 0 +80
Пожарна безопасност
ПВЦ мембраната не разпространява и се самозагася
Битумната е доста запалима
Монтаж и ремонт
ПВЦ мембраната може да се поставя при всякакви температури. Скороста е от 2 до 4 пъти по - бърза. Ако протече се парви лепенка и се залепя.-лесно
Битумната - само при положителни температури, иначе се напуква и е рисково за над 25 градуса, защото протича. Или иначе казано е капризен на темепратурни промени. Трудно се намира от къде е протекло, затова се ремонтират цели участаци (по - скъпо)
Гаранция:
PVC - 10години от производителя до 50 години живот
Битумната мембрана - без гаранция, с до 7 години продължителност на живот.
Цена при изграждане на нов покрив:
PVC мембрана - 7,2 лв/м2 + крепежни елементи 1,5лв/м2 + труд - 7 лв/м2
Битумна мембрана -5,77лв/м2 + бикрост - 4,51лв/м2 + грунд - 1лв/м2 + газ 0,7 лв/м2 + труд 7лв/м2
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
15-08-2015 - 11:32:09
avatar
Това ми прилича на реклама,а не на питане!!! Продължавай напред - виждам всичко знаеш.....

Чест и почитание
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
15-08-2015 - 13:04:15
Това е отговор от производителя smiling smiley Все пак питаме... не знаем всичко!
Нали не смяташ, че от един твой отговор ще се разбере. Оглеждам всички възможности. А за рекламата на мен ми се струва, че си правиш реклама с изречения от сорта "който не вярва ще му ги ДОСТАВЯ.."
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
15-08-2015 - 16:40:10
avatar
Бъди жив и здрав - аз това работя все пак,не отговарям само на питащи....
А производители много и писане много - друг е въпроса как стоят нещата наистина....
Значи вярваш на политиците?! Щото и те казват,че живеем добре....

Чест и почитание
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
15-08-2015 - 16:42:19
avatar
...и още нещо - пожелах да ти помогна - тия цени които съм писал никъде няма да откриеш...
Ама Българина иска ако може да не се минава....чете и всезнайства.....Успех с покрива,дано откриеш някъде кое как се прави!!!
Чест и почитание!!!

Чест и почитание
Re: Битумна мембрана или PVC мембрана moody smiley
16-08-2015 - 08:49:15
Ако искаше да помогнеш щеше да адресираш всичко персонално към мен, не към цялата аудитория на форума.
С питане става, да. Ти това работиш, нима нищо не питаш??
А това с политиците е направо смешен пример.

Та, ако искаше да помогнеш наистина, то би ми обяснил (таблично или както там искаш) ЗАЩО е по - добре. Аз с първият емайл получавам противоположна информация на твоята. От производител, които ги прави и двете...
Благодаря ти за пожеланията, но бъркаш всезнайване с търсене на информация.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход