Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

хидроизолация на основи

Публикувано от axec 
хидроизолация на основи
31-08-2006 - 14:22:40
Как се поставя хидроизолацията на ивични основи - само от външната им страна или по всички страни?
Re: хидроизолация на основи
31-08-2006 - 14:44:28
В списание Още за къщата, май първия брой имаше голяма тема за хидроизолациите и там беше подробно бяснено с картинки.
Зависи от почвата и водите, според геоложкия доклад.
Ако са подпочвени, не само отточни и повърхностни и са напорни и почвата е повече глинеста е добре да направиш първо подложен бетон върху полиетиленова подложка и да изолираш ивичните основи от двете страни, като отгоре оставиш от изолацията и след изпълнението на обратния насип и наливането на част от запечатката се разстилат остатчците и се припокриват с цялостния слой, който се изполнява огоре и след като се армира с мрейа се доналива (още 5 см), като с това пода на мазето ти е готов, или същото се прави ако няма мазе а това е плочата на 0-та.
Така го правиха при мен, не съм строител, ако нещо бъркам, нека ме поправят специалистите.
Ако почвата е песъчлива, има наклон, водите са малко, и т.н. може и да мине само с основи, без подложен бетон, но аз лично пак бих сложил изолация, никога нямаш гаранция че няма да се вдигне нивото по някаква причина - порой, наводнение или друго.
efo
Re: хидроизолация на основи
15-09-2006 - 12:24:00
Vlez v (www.termopolbg.com)

Почивам на Sunny Beach
Re: хидроизолация на основи
18-09-2006 - 09:43:24
тук е
www.izolon-bg.com
Re: хидроизолация на основи
09-05-2012 - 13:38:19
Хидроизолацията се поставя както по цялата вкопана част на основата така и чрез ъглово завършване върху цокъла на сградата. Ако се нуждаете от по точна представа или от оферта за хидроизолация ние сме на ваше разположение.
Поздрави
Re: хидроизолация на основи
11-05-2012 - 19:10:45
avatar
Лично аз бих заложил на двустранното обмазване - най малкото ще пази арматурата.Дай координати и ще ти изпратя детайл...

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход