Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Домашна оранжерия

Публикувано от Didaki 
Домашна оранжерия
01-02-2015 - 10:12:54
Здравейте,хобито ми е колекционерство и отглеждане на редки и екзотични цветя,преди две години си купих една малка къщичка в града-гредоред,ниска постройка 3 метра,почти без двор,с по 2-3 метра около нея.Имам заварена една лятна кухня остъклена но с течение на времето ми отесня за цветята и от доста време насам си блъскам главата как да си направя една оранжерия като максимално избегна сблъсака с комшиите и бюрократщината от която ми се свива една топка в стомаха sad smiley Вариантите са два-Или гътвам старата къща и на нейно място правя оранжерия 50м2 или махам керемидите и ги заменям с прозрачни поликарбонатни плоскости и местя цветята на тавана,но при втория вариант ми трябва малко повдигане за да не ходя прегърбен като бобичка там.Моля който е компетентен да ме посъветва какво мога да правя при единият и при другият вариант-предварително ще съм ви много благодарен!И да уточня завършил съм строителният техникум по специалност-монтажник на конструкции smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2015-02-01 10:14 от Didaki.
Re: Домашна оранжерия
03-02-2015 - 08:46:24
avatar
Поликарбоната ще е чао още на втората зима - изобщо ако изкара и толкова - направете си стелажи и повдигнете цветята на редове....

Чест и почитание
Re: Домашна оранжерия
03-02-2015 - 08:58:26
Ако е български-да,навсякъде из града виждам вносен поликарботат на по 8-10 години и още си е здрав!Та последното което обмислям е да махна керемидите и да сложа поликармонат,но ще е малко нисичко таванското помещение,и тъй като да го вдигна с две педи ще ми коства ужасно много нерви и пари по бюрократи обмислям как да смъкна гредореда с половин метър надолу,така че стаите ми от 2,80 да станат 2,30 а тавана нормален за да стоя изправен....Така както го виждам-изрязвам гредите,купувам нови по дълги и ги вкопавам в стените,върху тях дюшеме....Какво ви е мнението?
Re: Домашна оранжерия
03-02-2015 - 12:41:57
avatar
Не желая да влизам в спор относно материалите на БГ пазара - виждам ,че знаете повече от мен/в което силно се съмнявам/Конструктивен е проблема който ще решавате - не сте за този раздел!

Чест и почитание
Re: Домашна оранжерия
03-02-2015 - 14:36:20
2002 година сложиха поликарбонат на едно хале до мен,чак миналата се напука и го подменяха,навсякъде виждам спирки,козирки,навеси и тн от 10 годишен поликарбонат,аз на очите си ли да вярвам или на вас???Недейте писа такива глупости да не ставате за смях!....
Re: Домашна оранжерия
03-02-2015 - 15:39:37
avatar
Хала на държавата е точно защото си сложихме поликарбон...който е особено издържлив....вече 12 години без никакъв теч от покрива...
Не ставам смешен,най малкото защото мога да ви дам съвет - вие го поискахте!!!
Като направите още някой друг покрив ми се обадете- може и да ви дам ценен съвет....
Съвет от мен - заложете на стъкло - по евтин и качествен вариант....и успех с китките!!!

Чест и почитание
Re: Домашна оранжерия
03-02-2015 - 15:48:39
Да,благодаря все пак за съвета,но мен ме интересуваше повече правната страна на въпроса а не от какви материали ще го правя....Не съм чак толкова дребнав че тук-таме прокапало,нали си ми е в къще,ще го оправям....
Re: Домашна оранжерия
03-02-2015 - 19:51:13
Все още не съм виждал 4-ри скатен покрив с поликарбонат.Ще ми е интересно да проследя процеса.
Re: Домашна оранжерия
06-02-2015 - 00:47:30
avatar
Преди години правихме една къща и след като завършихме покрива, инвеститора реши, че му трябва светъл отвор за цветарника, който реши да ги има долу в къщата.

Той си поръча купол от Германия и ние му го монтирахме/ с изрязване на част от покрива, правене на бетонен пояс и прочее /. Излезе му към 5 000 лв. всичко.

Може и при Вас да направите частични отвори на покрива, за да не е целия светъл, а да си има и здрави части.

Давам Ви го като примерен вариант. Виждал съм и по филмите стъклени пирамидални конструкции, както препоръча по-горе Гогол - да са от стъкло.







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-02-06 00:49 от personall.
Re: Домашна оранжерия
06-02-2015 - 08:35:39
avatar
Като се замисля има подобни лести като поликарбоната имитиращи ондулин - малко по читав вариант от поликарбона,но на м2 си излизаше около 16 - 17 лв без ДДС.Не съм сигурен,но ако трябва ще проверя - може да е и по евнино.Друг вариант - пластмасова керемида прозрачна,но там ще си е цифра.

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход