Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

дайте спешен отговор

Публикувано от bobi_pan 
Re: дайте спешен отговор
28-08-2006 - 19:01:22
Опитват се да те метнат на върбата. Един съсед във Волуяк в момента строи и до кота нула, т.е. мазето, основите и плочата над нея са му били 10 000 лв за труд, и после по около 5 000 на всяка плоча нагоре. Застроената площ е 120 м2, толкова е и мазето. С бригада пак, софиянци.
5 човека за месец и малко да изкарат 21750 звучи добре за тях. Ако мине.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-08-28 19:01 от Boby.
Re: дайте спешен отговор
29-08-2006 - 10:42:07
20 770 lw съм платил за труд сега си извадих бумагите и сметнах само труда по протоколите. От готовия изкоп до плоча на кота 0 включително. Мазето е 190 квадрата, 0-та същое 190. При това аз имам сериозни дренажи, за които по парцела се правят легла и се засипва с чакъл, пръст още не сме засипали - около 25 метра и каналите са няколко, всичко това е вклучено в тази цифра. Труда по лепенето на хидроизолацията на основите и под запечатката на плочата на -2.75 също влиза тук, абе тези пари строителя ми е отнесъл в графа труд....
Re: дайте спешен отговор
29-08-2006 - 10:45:53
Имам предвид хидроисолацията на самите основи преди обратния насип като върху нея е поставен ЕПЦ за да не я повреди инертния материал, за лепенето зъщо платих по 1 лв на квадрат, не стените отвън на сутерена, да не стане грешка...
Това отвън още не е направено и не сме заровили сутерена (обр. насип ).
Re: дайте спешен отговор
29-08-2006 - 15:48:22
А стига....21000?!!!На мен труда до първата плоча си ми беше 3340лв.Квадратурата е почти същата.
Re: дайте спешен отговор
29-08-2006 - 16:35:58
Хаха Ебаси труда, че те в Англия цените са по-ниски бе. Май някой хора започват да губят връзка с реалноста.
Re: дайте спешен отговор
29-08-2006 - 16:59:23
Чакай, Георги, излиза че ти си платил по под 10 лв. на квадрат за труд - за 380 кв общо с мазето. Верно, че ти почна пролетта и цените бяха други, верно че строиш в Пазарджик с бригада и технически, а аз с фирма, ама 5 пъти разлика си е цифра... Като имаш предвид, че аз си мисля че 120-150 евро на квадрат груб строеж е нормално - 40век скоро го казваше....
Та какво каза за Англия, че нещо май не вдявам , за 100 паунда (150 евро) на квадрат какво точно ще си построиш там и с 5 000 паунда ще обзаведеш ли една баня? Дай да не цитираме една от най-скъпите0 икономики в европа, да не говорим че масово каналите за мръсна вода са извън къщите в лондон (висят извън фасадата), обърнал ли си внимание???
Re: дайте спешен отговор
04-09-2006 - 21:06:43
искам да сменя входната врата на апартамента можели да помогнете с фирми и оферти на стайност околу 350лв с поставянето.Живея в гр.Пловдив
Re: дайте спешен отговор
04-09-2006 - 22:13:54
Здравейте искам да дам едно пояснение само , занимавам се с гипсокартон изолаций окачени тавани и др.Знам че много хора искат да си полагат сами гипсокартона и изолацийте и много други работи , разбирам ги ,нали всичко е в парите .Обаче искам да ви кажа че ми омръзна да оправяме напукани стени , паднали изолаций хънтари искривени и др.Сега,: за да положите един гипсокартон най напред имате нужда от професионално хилти ,нивелири от 1 до 2 че и нагоре метра (за фигури и други газарийки и лазерен нивелир) после идва ред на професионално ренде и трион за гипсокартона, винтовер,и още куп работи.Ако нямате тези инструменти и поне малко знания или практика не слагаите никога гипсокартон понеже всичко е скъпо и само хабите материалите и се цапате crazy: .Иначе по принцип гипсокартона е наистина уникално нещо препорачвам ви ако ви предсои ремонт да си слагате само гипсокартон отватре имам предвид и то само на скара от метални профили , ако го лепите пак го хабите исползвате само едно негово качество , със скарата получавате идеално гладка и НИВЕЛИРАНА стена,после идеална шумоизолация , топлоизолация ,пожароустойчивост .Не лепете картона , може само в коридор например и в банята от влагоусточивият за исправяне на стената. След като имате стая направена професионално от гипсокартон с вата и таван по сащият начин ще усетите за какво става вапрос и веднай направи ли се с скара самият живот на гипсокартона се удължава а и да се смени след години то скарата пак си остава и тогава ремонта е незначителен .Това исках да ви кажа ,ако имате нужда от още информация пишете :rumen_xxr@abv.bg
Ако сте в раийон Стара загора и имате нужда от :
Полагане на гипскартон
Топлоизолаций
Хънтър
циклене беспрахово
0889527456
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход