Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

дайте спешен отговор

Публикувано от bobi_pan 
дайте спешен отговор
22-08-2006 - 08:34:37
Пазарих се с бригада за груб строеж в едно село за 30 лв за квадратен метър за работаза груб строеж. Бихме 1-ва плоча и трябваше да се разплатим.Изумлението ми беше огромно,когато ми съобщиха сумата. Според тях по 30 лв се смята квадратурата на плочата+външната квадратура на стените +вътрешната квадратура на стените?!!!!!! Стойността на "труд"само до кота нула така надхвърля цените на половината къщи в селото. Аз ли бъркам нещо или "майсторите" си мислят ,че щом сме от София парите за нищо ги нямаме. Моля ви дайте ми спишен съвет какво да правя.
Re: дайте спешен отговор
22-08-2006 - 10:40:37
Чувал съм, че до 0 квадратурата я умножавали по 1.8 но да не те подведа, разпитай други майстори примерно от съседното село, или намери техническия в близък град, черпи го една бира, кажи че търсиш работници и поговорете за цени, всичко ще ти каже, като и той вероятно ще ти занижи цените за зарибяване - това е стар трик.
Другият път си наеми технически и подпиши договор, щото с бригадите е така.
А в случая - плащаш им каквото си решил и друм - търси други.
Сами ще дойдат пак, бъди сигурен, ако са местни.
Re: дайте спешен отговор
23-08-2006 - 22:13:23

Аз също мисля,че основите вървят по-скъпо.Но не съм сигурен как се изчисляват.Знам със сигурност,че покривите ги смятат по 1.5 така че StefanB може би е прав.
Като се прави пазарлък се уточнява абсолютно всичко,особено с такива "бригади".
Плати им по 1.8 и тегли една майна.Това е моето мнение.
Re: дайте спешен отговор
28-08-2006 - 09:11:13
Благодаря за отговорите, но нещо не ми е ясно с тези коефициенти.30 лв ни беше пазарлка за до кота нула.Двата етажа по 18 лв на квадрат и 27 лв за покрива по разгънатата площ. В тези граници бяха и другите предложения.Убъркването според мен идва от вертикалните стени.Но аз за пръв път чувам че и те се смятат при грубия строеж.
Re: дайте спешен отговор
28-08-2006 - 10:57:35
Виж, не зная как сте се договаряли, споделям какво съм чувал - квадратура на основата на мазето или основите изцяло като площ плюс плочата по коеф.1.8 до кота 0. Примерно къщата ти е 100 квадрата ЗП - имаш 100 мазе и 100 плоча на 0, значи плащаш 200 кв. по 1.8 - 360 квадрата по 30 лв. за труд. Това според мен би трябвало да включва вертикални те елементи - стени и колони, които са от бетон.
Аз лично плащам по друга схема - квадратура на излятото като бетон (а вертикалните стени и колоните са бетонови във фундамента и сутерена, нали), плюс кофража на квадрат, а вертикалните се кофражират, очевидно, плюс вложеното желязо и труда по полагането му - връзване и т.н.
Ясно е за всеки, че вертикалните стени имат стойност, не падат от небето готови, въпросът е дали този коефициент, за който ти говоря отразява именно тази стойност. Би следвало
Съжалявам, аз не мога да ти дам по-смислен отговор - не съм се сблъсквал с такава схема просто, питай строител.
Re: дайте спешен отговор
28-08-2006 - 11:45:32
ОК, това го разбирам ,но защо смятат вертикалните стени по 2 пъти- един път външно и един път вътрешно и всичко това по 30 лв?!?
Re: дайте спешен отговор
28-08-2006 - 11:55:09
При тази ниска оферта, която са ти дали е естествено да се очаква да се чудят как да докарат нещо допълнително. 18лв. на кв.м. на етаж е двойно по-ниска оферта от минималните в момента в София.
Re: дайте спешен отговор
28-08-2006 - 11:58:39
Идея нямам, като че ли смятат колко кофраж са положили, логично...Щото на плочата кофража е само отдолу, а на стените - двустранно. Въпросът е че само за кофражиране на мес строителя ми взима 8.50 за работа плус 5 лв за материал на квадрат, за полагане на бетона плащам май беше 8 лв. на кубик за полагане и връзване на желязото 30-тина ст. на килограм, просто се опитвам да осмисля дали аз по твоята схема бих влязъл в тия 30 лв,....
Да, ако и аз смятам и отвън и отвътре площта цифрите са зловещи, ако смятам само лицата горе-долу и при мен сметката е подобна - около 30 лв/квадрат. работа.
Re: дайте спешен отговор
28-08-2006 - 12:06:41
Не се вместваш в 30лв. на кв.м. на сутерена. Имаш около 4 пъти повече кофраж отколокот ти е квадратурата на плочата. Т.е само кофража ти е 34лв. на кв.м., каот вземеш и това, че бетонът ти е 1-0,8 куб.м./ на кв.м., арматура - 50кг./кв.м. , имаш ръчни изкопи... и стигаш към 60лв. на кв.м., е може и 50 да е но в никакъв случай не е 30.
Това по някакви осреднени показатели е сметката.
Re: дайте спешен отговор
28-08-2006 - 18:55:35
За пояснения ще внеса малко цифри. мазето е точно 100 кв.м.,плочата на кота нула е 120кв.м./под едната стая няма мазе/.Ръчен изкоп нямаше.Подложния бетон го бях положил преди да дойде "бригадата" Бях осигурил кофражни платна от черните ,а бетонпомпата идваше от45 км./разбирате за какво забутано село иде реч/ .Вложено желязо-4200кг,бетон-36 куб. общо.Труд-5 човека ,продължителност-месец и 10 дни . ИСКАНА СУМА/по "техни "сметки 21750 лв. Само за труд!!!! А пропуснах да отбележа че работния ден е 6 и половина часа и петък и неделя не се работи!?! Абе хора, аз ли полудявам или света около мен?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход