Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблемна ли е замаската-моля за съвет!

Публикувано от Dada 
Проблемна ли е замаската-моля за съвет!
09-02-2014 - 12:24:56
Здравейте на всички майстори и ползватели на форума.
По повод подова замаска и аз имам проблем и от неразбиране влязох в голям филм.
Става въпрос за замаска изпълнена преди4 месеца в двуетажна къща общо на двата етаж около 150 м2. Трябваше да се вдигне нивото с около 7-8 см заради ВИК тръби , интернет кабели и гофри по пода, наклони и т.н. Но и за избягване преговете на баните и тоалетните. Тъй като обикновенна земновлажна замаска би утежнила значително конструкцията и с цел спестяване на средства, майстора ми предложи да направи на единия етаж перлитна замаска а за другия етаж със стиропор с дебелина 3 см и върху него 4 см пясъчно циментна замаска.
Всичко това беше направено но без каквато и да е армировка за която по късно научих че е добре да има.
В момента около 4 месеца след направата и замаската е напукана на места ,при почукване бие на кухо и на места при по силен натиск сякаш поддава.
Прилагам и малко снимки - при направата и след това. Тъй като коридорите и стълбището се предвиждат с мозайка а в помещенията ще се слага гранитогрес а в други паркет не знам дали ще издържи и няма да се спука покритието ( гранитогрес ,мозайка). Още повече и след разполагането на мебелите.
Майстора на замаската без да дойде да я види в това състояние твърди че нямало проблем. После я видяха двама майстори като първия твърди че не е достатъчно здрава и ще напука рано или късно отгоре покритието а
другия който я видя и се занимава с направата на мозайка твърди че ще стане като преди мозайката положи мрежа.
Не знам какво да мисля и дали има проблем но не ми се иска да рискувам.
Моля за съвет ако положението е зле има ли начин да се оправи тази замаска или да се
Прави наново ( и наливане на нови средства ). А ако трябва да се прави наново колко би струвало с фибран мрежа и т.н. ( около 150 м2 площ ) качествено изпълнение за да стане здрава.
Много моля за компетентно мнение и помощ !

Напуканата замазка - във всяко помещение има пукнатини по замаската.





Полагането преди 4 месеца



Re: Проблемна ли е замаската-моля за съвет!
09-02-2014 - 13:04:42
avatar
Замазка без армировка??? И бие на кухо??? и поддава???
Упражнението е да се кърти .....Всяка фуга над 2мм в случая е повече от работна и ще доведе до отделяне на повърхностния слой след време и поява на прах.
Другия вариант е да си вземете синтетична смола и да напоите обилно - да слепи всички слоеве и да обезпраши.Дано да нямате подово отопление - тогава със сигурност ще трябва да къртите.....

Чест и почитание
Re: Проблемна ли е замаската-моля за съвет!
09-02-2014 - 13:52:40
Благодаря за включването gogol !

Не нямам подово отопление - т.е не се предвижда . Отоплението ще бъде с камина. Може ли да ми препоръчате марка ,продукт . Гугъл ми дава като инфо - Синтетична смола ADIPLAST. Единият от майсторите който ми каза че не става замазката ми подхвърли нещо за дълбокопроникващ грунд на Стром-21 но не беше сигурен дали ще има резултат. Явно ще се кърти и отначало за съжаление.
Благодаря за съветите.
Re: Проблемна ли е замаската-моля за съвет!
09-02-2014 - 15:48:26
avatar
По добрия вариант е ISOMAT BI 100 - на акрилна основа е и работи отлично.АДИПЛАСТ е доста по скъпо решение!
Но и двата варианта са добри!!!

Чест и почитание
Re: Проблемна ли е замаската-моля за съвет!
09-02-2014 - 15:49:47
avatar
Ако не знаете от къде да купите - пишете на лични и за кой град - ще ви дам някакви напътствия....

Чест и почитание
Re: Проблемна ли е замаската-моля за съвет!
09-02-2014 - 17:29:13
Наистина ISOMAT BI 100 е бюджетен вариант ( видях му характеристиките по нета ) и ще се хвана за сламката преди да предприема крайната и неприятна мярка. Ще накарам майстора който ми предложи дълбокопроникващ ия грунд да пробва с ISOMAT -а . Предполагам ще стане след 10-на дена ,да се постопли малко още. Въпреки че лично аз съм скептичен особенно след като изчетох последните два дена ( да бях го направил по рано) сума ти информация на тема замазки ( почти не съм спал защото не е приятно да "изхвърля" толкова пари).
Мисля на място да заведа и още някой майстор за мнение.
Благодаря сърдечно !
Re: Проблемна ли е замаската-моля за съвет!
09-02-2014 - 19:29:52
avatar
За да го предложа,означава,че съм повече от сигурен в качествата му....Не се притеснявай - приблизително ще ти отидат около 300гр на 1м2,а туба от 20 л е около 80 лв.Заслужава си - опитай и сподели...

Чест и почитание
Re: Проблемна ли е замаската-моля за съвет!
10-02-2014 - 16:12:09
Това се получава като се намери некачествени майстори и се пестят пари.Замазка 4,5см върху фибран и то без мрежа :cry:
Станалото станало къртене му е майката.Но за напред като майсторите ви не разбират и не ви вдъхват доверие,питайте някои по компетентен,от питане глава не боли.
Успех с ремонта*beer*
Re: Проблемна ли е замаската-моля за съвет!
22-02-2014 - 18:53:50
avatar
Какво стана...?Не споделихте мнение

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход