Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???

Публикувано от hakama 
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
14-08-2006 - 18:15:54
INNKKA .Прав си . Къщичка с басеинче и соларна система плюс оградка тераски дворче с готини алейки вечер добре осветени , малко стилни растения и цветя - каминки вътре и вън някой климатик , интириорни врати , инокс парапет , гранитогрес , изолация и готина и качествена боя . Аз за това говоря - 10 месеца съм по хотелите - созопол, приморско , китен и царево . Иначе грубото - план , основи , етажи, покрив може и пвц дограма стига 160 000 лева . после идват големите пари които несе забелязват как хвърчът за екстри . на чужд гръб и 100 тояги са малко стефан б . ако някой неми вярва нека сам да се обеди , сега ако си спестиш нещо здраве дае , но евтиното знаете ...... нали не говорим как се строи за продан - там нещата са по евтини но много некачествени . а относно времето за строене - значи на 15 ден се залива плоча и така това се повтаря освен ако несе бърза . Ние почваме от септември и до юни влизат туристите . само януари и февроари са малко блокаж , до тогава ако неси затворил с дограма и нямаш готов покрив се забавяш с 2 месеца и губиш поне 20 000 лева - от паднали мазилки замръзнали вик и др. съвсем реални неща споделих успех .
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
14-08-2006 - 18:40:08
Привет!
Предлагам на Вашето внимание оферта за сглобяеми къщи 300Е/м2,до ключ!
Повече информация:www.erudit.biz
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
15-08-2006 - 10:52:13
Топло, ето това мислих да ти кажа - май имаме различен аршин, не зная с какво основание ми говорип за чуждия гръб. Аз строя еднофамилна къща от април насам и съм на почти на втора плоча в мом, остана тя да се налее и покрива отгоре и уверявам те, изобщо нямам чужд гръб, а ям дървото, просто защото строителната фирма строи примерно хотел за инвеститор, който (ако не го продава ) си е направил сметката, че ще си избие парите за няколко години и мове да прави ремонти, аз не смятам да го правя. Абсолютно си прав, че сериозните пари дължиш след като сложиш покрива, но тогава имаш избор, не е ли така? Аз за себе си съм решил - правя мазе, фундаменти, изолации, дренажи, покрив, дограми както трябва, затварям и после както когато и за колкото мога да си позволя. В този смисъл казвам, че за споменатата от теб сума 200 000 евро аз смятам че могат да се построят две къщи по 250 квадрата с мазе, да им се сложат мазилките и изолациите и дограмата. Просто ми се струва безмислено да се плашат хората колко е скъпо, да скъпо е, но не е толкова, колкото доста строители искат да те убедят че е като гарантират качество, а често то не е по-различно от това на други, с много по-нормална цена.
С две думи - моето мнение е, че за да построиш 250 квадрата къща (без парцела, естествено) ще ти стигнат 200 000 лева отвсякъде.
Цялата парна инсталация, със все котела ти специално много добре знаеш колко струва, проектите са 10-11 евро на квадрат, ако си надвиеш на масрафа и искаш и вътрешен дизаин там е 8-10 евро на квадрат.
Въобще, дай да си говорим реални неща.
Ще стане скъпо в БГ, но още не е, сравнявам с останалия свят, виж за повечето българи които са само на заплата е непосилно.
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
15-08-2006 - 12:46:39
Хайде малко по-спокойно и наистина без изхвърляне.Филматопло е решил наистина да плаши хората с безумни глупости.Аз лично завърших къща в София,в Бояна.Все още съм на шпакловка и замазка и от утре почвам латексите окачните тавани и настилките.Това е най-евтиното ,но отнема много време!Баните и кухнята за последно.
Разбира се че има супер газарии ,за холивудски знаменитости,където да си дават милионите или пилейници като Виктория Бекъм с прически за 3000евро.Дай сега да изкараме че видиш ли всичко което не е супер скъпо е боклук и нямало смисал да правиш къща,ако не дадеш 200 000евро за 250кв/м.
Конкретни цифри съм споменавал в друга тема,не искам да се повтарям.
Най-скъпо е като се завършва къщата отвътре,дограмите и изолациите също.
А пък този вътрешен басийн го направи с отварящ се покрив ако искаш,тогава наистина ще има тесла winking smiley
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
15-08-2006 - 13:07:40
Много пъти сме го коментирали тук, във форума, особено със строители като 4овек (нещо го няма напоследък, може да е на море), че е пълно с безсъвестни строители, които за да оправдаят безобразията си ти цитират легенди и космически цифри. Фирматопло, не визирам теб, не скачай, говоря по принцип, просто ти заговори с техния тон...
Скъпо било...
А да платиш 100 000 евро за 100-120 квадрата от които минимум 15% идеални части (18-25 кв) гараж поне 15-20 квадрата (които често е очертан двор на открито с ПВС синя козирка отгоре като спирка) или ако е в сутерена нерядко е с лош или без дренаж и влагата разсипва всичко, това не е ли скъпо? Какво ти остава като махнеш хитрините на строителя - три стаи с две тераси и антре, плюс две бани. За 100 000 евро. Това евтино ли е?
Тъст ми си купи гарсониера (сега му викат двустаен) за 46.500 евро, тия дни ще се нанася, на хартия е 74 квадрата, реално е 50, две стаи с една баня и антре. Балкон няма, но над него има и като сложили хитовите сега парапети на терасата отгоре хитро пробили (естествено) изолацията на терасата и тавана му е от вчера без гипс на земята е. Сега го правят отново. Това не е ли скъпо? Аз за същите пари направих цяло мазе и два етажа отгоре, с дренажи изолация на сутерена и т.н.
Просто когато човек си наеме свестни хора, вижда за какво плаща. И в краина сметка му излиза по-евтино, прави го веднъж.
Затова си мисля, че сто пъти повече си струва (ако имаш парцел, обаче, дебело подчертавам) да строиш къща, отколкото да купиш апартамент.
Но това е вече друга голяма тема, всеки си знае.
Аз го споменавам само относно скъпото и евтиното....
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
15-08-2006 - 14:13:25
Привет!
Мога да предложа вариант:сглобяема къща.Цена 300Е/м2 до ключ!До 60дни!!!
More info:www.erudit.biz
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
15-08-2006 - 14:46:30
[www.erudit.biz]

Ето на сайта на Ерудит се загледах, ами вий какво къще с басейн открих... за 150 000 евро. Е, Топло как ще го коментираш това? Като квадратурата там е 370 квадрата - два ката по 185...
Те да не са луди да строят за 200 000 и после да продават за 150??
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
15-08-2006 - 17:26:00
Браво хубава къщичка , за подобни говорех . Тази е ствсем малко по семпла . Просто е щипнала от всичко по малко - с много исчистена линия . Аз казах ако при строежа нещо се спести здраве дае .
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
16-08-2006 - 14:07:31
Хора мерси за инфото ,тепърва ще взимам и земя така че ..
Басейнът ще е външен ама това в бъдещето ,тъй като нз какъв заем ще ми трябва ,значи за къщата грубо с дограмата 100 000 лв оправят ли ме , и какви тухли ще препоръчате , по късно ще пиша за какви четох ,някакви немски ...
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
16-08-2006 - 15:28:50
[forum.imoti.net]

Виж тука
И те съветвам за всичко което те интересува първо да пускаш търсачката на google.bg със съответната дума, тя те праща освен другото и в евентуално обсъждана тук тема, помага.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход