Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???

Публикувано от hakama 
Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
12-08-2006 - 22:06:14
Здравейте, колко ще ми струва къшата на 2 етажа с мазе 50 кв.м и 2 етажа по 100 кв.м ? И за колко време ще стане ?
Соларна с-ма за водата колко ще ми излезе?
Басейн 15х5 какви пари ми излиза ?
Мерси много
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
13-08-2006 - 12:22:47
200 000 евро и си готов smiling smiley
UPI
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
13-08-2006 - 13:21:45
avatar
Е, може и по-малко ... smiling smiley А сега по-сериозно. Всичко зависи от това какви довършителни работи ще искаш и какви материали ще се използват. Може да ти излезе и 300 евра за квадрат, може и 3000 ... Зависи и от други съпътстващи неща ... Най-добре е да се дискутира по проекта и по желания ефект и по бюджета. След това почти всичко се изяснява. Ако искаш повече инфо - обади се - www.upi-bg.com. Поздрави!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-08-13 13:42 от UPI.
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
13-08-2006 - 14:09:52
Ми аз мисля повечето довършителни работи сам да си ги правяsmiling smiley
UPI
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
13-08-2006 - 21:54:47
avatar
Тогава какво точно питате?
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
14-08-2006 - 10:05:47
човека пита колко ще плати за да му я построят, поне аз така разбирам, а за довършителните смята да си организира сам нещата...
Hakama, разрови се в темите назад, ще намериш доста отговори на въпросите си. Само ще добавя (не че хе е казвано многократно и преди) че за да имаш идея за какъвто и да било етап от строежа, трябва да си наясно какво ще правиш. Груб строеж може да е от-до, мазе - в зависимост от геологията, наклона, ситуацията - от-до, басеини има поне няколко варианта, като отсега ти казвам - под 20к евро не си го и помисляй ако искаш да имаш басейн а не локва, хеле пък ако е вътре, не ми се мисли колко пари ще дадеш - там нещата са сериозни и ти трябва грамотно изпълнение, за да не правиш след 2-3 години наново ремонт от влагата.
Свържи се с архитект, обясни му какво искаш, обсъдеъе дали е възможно, ако да в какви параметри най-грубо ще се изпълнява и тогава можеш да имаш по-реална представа и да получиш смислен отговор.
Тук все едно питаш - Колко харчи една кола 2000 кубика с климатик. Ама каква, какво производство, по какъв път, с колко товар - не е ясно. Е, има ли отговор при така зададен въпрос??
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
14-08-2006 - 12:06:37
както ида я въртите аз казах 200 000 евро . това ако си пич и желаеш нещо да направиш . такъв замисъл се реализира с пари . smiling smiley
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
14-08-2006 - 12:25:35
Топло, 200 000 делено на 250 кв. - са си 800 на квадрат, бе човек... Не че не може да се докара и до 8000 на квадрат - то по принцип няма горна граница, естествено, но тук говорим за нормални неща, при 150-180 евро на квадрат груб строеж с покрив, за тази квадратура трябва да му излезе не повече от 50к евро, после да измаже, изолации, инсталации, настилки, до 200 000 има страшно много мегдан, не го плаши.... Ако задели 200 ооо евро ще направи абсолчтно всичко, огради, планировки, терен, барбекюта, че и ще му остане, и то не малко, според мен.
Не, не може така да се каже, всичко се конкретизира и смята
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
14-08-2006 - 15:17:23
Е, много ясно, че ще прави всичко, огради, планировки, барбекюта и т.н., няма да остане на груб стоеж, я. И освен тези 250 кв., той ви казва, че ще прави и басейн, соларни системи и т.н., пък ако прибавим и проектирането, стават сериозни суми... така че filmatoplo не се е изхвърлил много.
А относно въпроса за колко време ще стане - ами, за много; независимо от средствата пак за много; толкова много, че да ти писне и да ти се отще. Ако не вярваш, пробвай :-).
Re: Къща 250 кв.м -цена ? Басейн???
14-08-2006 - 17:07:48
Ето един руски саит с интересна статия за басейните. Впрочем там има супер много неща за почти всичко, което можеш да се сетиш свързано със строителство, само да знаеш езика...

[www.ivd.ru]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход