Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

груб строеж, зимата чука на вратата...

Публикувано от ndachev 
груб строеж, зимата чука на вратата...
19-11-2012 - 15:09:26
Здравейте форумци,

Строя малка постройка (40 квадрата), в която мисля да се заселя временно след като я приключа. Конструкцията е с бетонни плочи и колони, за зид избрах да използвам Поротерм 25N+F. След 5 дни събаряме кофража на горната плоча, външния зид е готов, но стои на гола тухла, имам готовност и за дограма. Горната плоча не образува никаква козирка - в последствие ще слагаме покрив. Притеснява ме, че зимата настъпва, и последните валежи намокриха доста обилно зида (сигурно запознатите знаят че Поротерм тухлите съхнат сравнително бавно). Как бихте ме посъветвали да процедирам?
- изпълнителят настоява, че може да си залепи EPS-а и да се измаже, и да си остане така през зимата, а налято да съхне хубаво;
- мазача твърди, че може да му удари един тънък фасаден теракол за изравняване на зида, и така да си остане през зимата, и после този теракол да е основа за слагане на EPS на гребен;
- при искане от познат на трето мнение ми бе казано да се притеснявам повече за хидроизолиране на плочата и правене на някакви временни козирки от евтини материали, за да не се облива зида от валежите;
- чух съвет и просто да се направи "хастар" от варо-циментова мазилка, и да се чака лятото;

Не припирам със срока за строителство, и не се скъпя да плащам за каквото е нужно (т.е. бих дал повече пари за правилен вариант). Нямам представа кое от гореописаните (може и никое) да е удачно в конкретния случай.

Благодаря предварително
Моля за мнение от форума - как бихте постъпили вие?
Re: груб строеж, зимата чука на вратата...
19-11-2012 - 16:53:40
Намери едно старо покривало за ремарке-от тези за камионите и покрий с него плочата.Метни няколко стари гуми отгоре да не го вдигне вятъра и това е.Ще изкара без проблеми до пролетта.
Re: груб строеж, зимата чука на вратата...
19-11-2012 - 20:30:31
А защо все пак не си направиш покрива? Едно такова покривче за 40 м2 ще ти го сковат за няколко дни.
Re: груб строеж, зимата чука на вратата...
19-11-2012 - 21:22:13
Защото по проект покрив няма...
Re: груб строеж, зимата чука на вратата...
03-12-2012 - 19:49:00
salvador е прав, това няма да ти струва нищо. А тия глупости с измазване и топлоизолация без покрив....*xxx*

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240
Re: груб строеж, зимата чука на вратата...
04-12-2012 - 13:37:57
Поради липса на друго, просто купих един найлон 6 на 11 метра. Разбира се, опърничавият ми и разбиращ от всичко строител не го сложи, туткайки се с други неща и твърдейки че нямало смисъл. И така го хвана първия сняг и мраз. Дано изсъхне, за да мога лично да го покрия, и да няма поражения от замръзване. По наблюдения на 1-2 места успява да се просмуче влага до долната страна на плочата (бетон Б20, 12 сантиметра, близо 40 дни след заливането). Има няколко много малки (20-30 см, дебелина на косъм) пукнатини отгоре на плочата. Мисля да ги замажа с лепило (ЛИЧНО АЗ) и после отгоре найлона.

Благодаря за съветите. Моля да дадете мнение за още един спор с въпросният строител: измазахме няколко външни тънки фуги между тухлите със смес от цимент, фин пясък и лепило за плочки. Аз твърдя, че това интериорно лепило за плочки не е подходящо, тъй като е хигроскопично (четох го някъде). Според строителят нямло такова нещо, няма проблем, и се сърди че го карам да вземе фасаден теракол за целта. Моля да разрешите спора.

Благодаря още веднъж.
Re: груб строеж, зимата чука на вратата...
04-12-2012 - 13:57:44
Ама че позната история от сагите с майстори.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: груб строеж, зимата чука на вратата...
05-12-2012 - 09:13:21
Quote
опърничавият ми и разбиращ от всичко строител
:]
Нашата къща я хвана снега без керемидите. Вятърът издуха черната хартия и всичко беше сняг и лед. После съхна до юни. А някои места и до по-късно, защото нарочно не сложихме стъклопакета и една-две бури също я минаха. Всъщност точно мястото където нямаше козирка или борд беше мокрото. Опасявам се, че все пак ще чакаш да съхне въпреки найлона. Поне засега нямам влага вътре.
Re: груб строеж, зимата чука на вратата...
05-12-2012 - 10:18:16
Аз с най-голямо удоволствие ще изчакам да съхне до юни или до когато трябва. Притесняват ме повредите, които трите зимни месеца могат да нанесат на плочата. Снощи отидох да видя дереджето - върху плочата има 7-8 сантиметра лед и сняг. Като гледам прогнозите за времето, май скоро няма да хвърлям найлон. Ако тази ледена шапка се запази, ми се струва че също няма да е толкова лошо - да стои замръзнало не е като да има непрекъснати цикли. Варна е отвратително място през зимата - през деня вали дъжд, през нощта замръзва...
Re: груб строеж, зимата чука на вратата...
05-12-2012 - 23:07:54
По принцип е вярно това с циклите,ама не и за конструкция.Колкото и лед да има отгоре, отдолу атмосферният въздух си я топли.Денем си вдига температурата,вечер си замръзва.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход