Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща около София - заслужава ли си да се захващам?

Публикувано от млад строител 
Re: Къща около София - заслужава ли си да се захващам?
27-08-2012 - 17:13:28
Идеята за външното стълбище не е лишена съвсем от разум.Естествено,стои въпросът колко външно ще е това "външно" стълбище.
Re: Къща около София - заслужава ли си да се захващам?
07-09-2012 - 01:48:32
Много добре си се ориентирал за къща, вместо неприятните апартаменти за мен, но защо Драгалевци или подобни скапани квартали?. Нито парите си заслужават, нито мястото. Огледай се на 30-на километра от София какви райски кътчета има за половин цена.

Професионален сайт за ремонти в София
Re: Къща около София - заслужава ли си да се захващам?
09-09-2012 - 21:05:47
Много се радвам, че има такива хора. Не съм писал във форума досега, но да споделя моя опит.
Като дете съм живял винаги в многофамилни сгради и мечтата ми винаги е била да живея в къща, по точно около езерото Панчерево - любимото ми място около София. Миналата година си купих парцел между Панчарево и Кокаляне, страхотно място уникална панорама и т.н. Направих един проект за къща с около 320 кв.м. РЗП, монолитно строителство, по количествени сметки груб строеж и довършителни работи(къщата е проектирата като нискоенергийна) т.е. възможно най-качествените изолации и дограми, окачена фасада, вътрешен двор, витрини(цели продзорци) към езерото, като парцела е с денивелация излезе някъде около 230 - 240 х.лв.
След няколко месеца чудене и разходки по къщи на приятели и познати реших да променя проекта, като къщата да е около 160 кв.м. РЗП, да е с уникална архитектура(един етаж три четири метра над терена се рее във въздуха, идейният проект е мой), да е метална конструкция, да се проектира като пасивна и да не минава 140 х.лв.
Мотивите ми са два:
- за разлика от открилия темата, имам собствен бизнес(неголям), от който да извадиш 140 000 не е като да извадиш 240 000
-осъзнах, че просто 320 кв.м. са ми много, видях и влизах в доста такива къщи просто не е за мен това(сега на читателите на форума оставям да преценят дали гроздето е кисело или просто ми е дошъл повече ум, но вярвате или не наистина в един момент осъзнах, че не искам да живея в мавзолей, и много важно - не съм склонен да платя лични пари изкарани с доста труд и постоянство, подчертавам го защото пари от тотото или комисионни под масата се харчат по различен начинsmiling smiley, последно - едно от хобитата ми е ветроходство и ако реша да оставам почти без оборотни средства ще си купя яхта, а не бетон и стоманаsmiling smiley )
Поздравявам Млад Строител с начинанието и се радвам, че има такива хора, за разлика от доста българи, предпочитам да има повече заможни и успели хора в България - богати хора богата странаsmiling smiley
Конкретно на въпроса - бюджета ти е постижим, ако дограмите и изолациите не са от най-висок клас. За груб строеж избери голяма фирма, а не бригада МНОГО по-евтино и качествено е. Работи с доказани фирми за проектиране, а не с приятели, ако искаш да стане в срок. Ако някой иска конкретна информация на лично съобщение.
Успех на Млад Строител.
Re: Къща около София - заслужава ли си да се захващам?
05-10-2012 - 00:23:20
Ех ,не бях влизала във форума от отдавна.От времето,когато всички само се изсмиваха на въпроса " колко ще ми струва грубият строеж на къща от еди колко си квадрата",а сега виждам,че се дават подробни отговори.Явно кризата се е задълбочила и някои от подвизаващите се във форума,рекламиращи собственият си бизнес ,драпат със зъби и нокти вече за още някой заблуден да им възложи строеж,въпреки космическите цени,които обявяват.Въпреки това, все още се намира полезна информация и добронамерини хора за някой друг съвет.
Сега ,на създателят на темата да кажа,че ако всичко,което е написал е реално,а не само мечтите на един човек,надянал розовите очила,се радвам за него.Няма нищо лошо в това,човек да търси и иска да живее висок стандарт на живот.И да, личи си ,че според теб хората над 30 години са с по-различни виждания от тези на 20,защото наистина е така .Ще дам личен пример.Преди 2 години,когато не бях навършила 30 също исках всяка от 4те спални да им баня и тоалетна към нея,да направя хол и трапезария 80кв и т.н да не навлизам в подробности,макар да не бях да дръзнала да мечтая за чак такава квадратура като твоята.Ето ме сега малко над 30 се впускам в премеждията строежи(досега бях ангажирана с обзавежданията на апартаментите)взех да мисля трезво и започнах да се чудя защо ми е нужно всичко това.Например преди си мислех спални по 20кв отделно дрешник и баня към тях.Сега си мисля като ще има само легло в тази спалня защо са ми повече от 15кв.Замислих се колко е удачно малко дете да има баня към стаята си.Тя трябва непрекъснато да се заключва...ами ако забравя?И всички останали площи реших да смаля.Стигнах до 180-200квадрата с нормални а,не огромни стаи.Само от няколкото френски розореца не съм се отказала още,слабост са ми.Ще ги направя дори и с презумцията зимно време да съжалявам за това си решение.
Надявам се ти ,авторе на темата след като прехвърлиш 30те да гледаш пак със същите очи и не съжаляваш за хилядите инвестирани левове.Защото мирогледът на човек се мени с годините.Красотата отстъпва пред практичното и функционалното.Имам две забележки към теб.Едната е ,че като човек от 10 години пребиващ в Англия,мога да кажа,че единствено по-скъпият стандарт на живот се корени в цената и наемите на имотите тук и в България.Храната е същата битовите сметки са същите,а дрехите и техниката са дори по-евтини.Не виждам,защо трябва да различаваме блгарските от английските заплати.
Втората ми забележка е ,че явно си възприел англиският манталитет на сигурност за доходи в бъдещето.Но,англичаните могат да си го позволят,икономиката име доста по-различна от българската.Надявам се твоята фирма да е читава и живот и здраве да се пенсионираш в нея,за да не се сблъскаш с ужасяващата действителност на пазара за труд в България.
Завиждам на хора ,дръзнали да теглят огромни кредити,аз не съм толкова смела.
Иначе е хубаво наистина ,това опипване на почвата с цените,което си тръгнал да правиш.Ако ,без да правиш сметка, купиш парцел и се впуснеш в премеждията ,току виж си останал изненадан и парите не стигнали.Така,че ти пожелавам успех и да се похвалиш,когато къщата е факт,за да и се порадваме!
Re: Къща около София - заслужава ли си да се захващам?
05-10-2012 - 14:53:17
avatar
Quote
nelina_london
Ех ,не бях влизала във форума от отдавна.От времето,когато всички само се изсмиваха на въпроса " колко ще ми струва грубият строеж на къща от еди колко си квадрата",а сега виждам,че се дават подробни отговори.Явно кризата се е задълбочила и някои от подвизаващите се във форума,рекламиращи собственият си бизнес ,драпат със зъби и нокти вече за още някой заблуден да им възложи строеж,въпреки космическите цени,които обявяват.Въпреки това, все още се намира полезна информация и добронамерини хора за някой друг съвет.
Сега ,на създателят на темата да кажа,че ако всичко,което е написал е реално,а не само мечтите на един човек,надянал розовите очила,се радвам за него.Няма нищо лошо в това,човек да търси и иска да живее висок стандарт на живот.И да, личи си ,че според теб хората над 30 години са с по-различни виждания от тези на 20,защото наистина е така .Ще дам личен пример.Преди 2 години,когато не бях навършила 30 също исках всяка от 4те спални да им баня и тоалетна към нея,да направя хол и трапезария 80кв и т.н да не навлизам в подробности,макар да не бях да дръзнала да мечтая за чак такава квадратура като твоята.Ето ме сега малко над 30 се впускам в премеждията строежи(досега бях ангажирана с обзавежданията на апартаментите)взех да мисля трезво и започнах да се чудя защо ми е нужно всичко това.Например преди си мислех спални по 20кв отделно дрешник и баня към тях.Сега си мисля като ще има само легло в тази спалня защо са ми повече от 15кв.Замислих се колко е удачно малко дете да има баня към стаята си.Тя трябва непрекъснато да се заключва...ами ако забравя?И всички останали площи реших да смаля.Стигнах до 180-200квадрата с нормални а,не огромни стаи.Само от няколкото френски розореца не съм се отказала още,слабост са ми.Ще ги направя дори и с презумцията зимно време да съжалявам за това си решение.
Надявам се ти ,авторе на темата след като прехвърлиш 30те да гледаш пак със същите очи и не съжаляваш за хилядите инвестирани левове.Защото мирогледът на човек се мени с годините.Красотата отстъпва пред практичното и функционалното.Имам две забележки към теб.Едната е ,че като човек от 10 години пребиващ в Англия,мога да кажа,че единствено по-скъпият стандарт на живот се корени в цената и наемите на имотите тук и в България.Храната е същата битовите сметки са същите,а дрехите и техниката са дори по-евтини.Не виждам,защо трябва да различаваме блгарските от английските заплати.
Втората ми забележка е ,че явно си възприел англиският манталитет на сигурност за доходи в бъдещето.Но,англичаните могат да си го позволят,икономиката име доста по-различна от българската.Надявам се твоята фирма да е читава и живот и здраве да се пенсионираш в нея,за да не се сблъскаш с ужасяващата действителност на пазара за труд в България.
Завиждам на хора ,дръзнали да теглят огромни кредити,аз не съм толкова смела.
Иначе е хубаво наистина ,това опипване на почвата с цените,което си тръгнал да правиш.Ако ,без да правиш сметка, купиш парцел и се впуснеш в премеждията ,току виж си останал изненадан и парите не стигнали.Така,че ти пожелавам успех и да се похвалиш,когато къщата е факт,за да и се порадваме!



Тема, започваща със злорадство, преминаваща през самохвалство, и завършваща с надменно симпатизанство.

"Не виждам,защо трябва да различаваме блгарските от английските заплати."
хахахахаха Вярно ли? Как може да сравнявате минималната заплата в Англия, която е над 1000 евро, с тази в България - от 123 евро.
Re: Къща около София - заслужава ли си да се захващам?
05-10-2012 - 19:22:47
ха,ха, personall,сега си прочетох поста и вярно е шантав.Ако трябва да се обясня,то е защото съм много емоционална натура и бях под пара,когато започнах да го пиша .Явно е злобно според теб,че съм констатирала,как са изглеждали нещата във форума преди 2 години и сега.Защо 2ма мои приятели,които строиха къщи и си бяха отворили теми за проследяване на строежите стъпка по стъпка,по средата на процеса изтриха постовете си тук и се прехвърлиха в друг форум,който помага,а не предлага.Няма да влизам в подробности,защото единственото нещо,за което виждам,че съм се похвалила,ако някой го счита за хвалба,е че съм обзавеждала апартаменти.Значи въпросът „мога ли да си построя къща за 300 000лв не е хвалба?Затова първоначално не повярвах на човека,защото всеки с такива средства би отишъл в строителна фирма,за да си го зададе,а няма да ползва форума.После реших,че може би съм прекалено мнителна личност и проект наистина ще бъде осъществен.Опитах се да намекна, че и аз днес искам едно,а утре друго и това са сериозни инвестиции и дали си струват лишенията.
Ако беше прочел,какво точно съм имала предвид като съм съизмерявала английската и българската заплата е какво можеш да си купиш с 1000паунда в България и какво можеш да си купиш с тях в Англия.Отговорът го бях написала,че с изключение на имоти,цените са еднакви . Т.е ако имам 5000паунда тук и същата сума в Бг. и си купувам едни и същи неща накрая на месеца ще ми останат еднакви суми.Защо ми трябва да сравнявам минималните заплати.Те критерий ли са ?
Re: Къща около София - заслужава ли си да се захващам?
05-10-2012 - 19:52:24
avatar
Quote
nelina_london
ха,ха, personall,сега си прочетох поста и вярно е шантав.Ако трябва да се обясня,то е защото съм много емоционална натура и бях под пара,когато започнах да го пиша .Явно е злобно според теб,че съм констатирала,как са изглеждали нещата във форума преди 2 години и сега.Защо 2ма мои приятели,които строиха къщи и си бяха отворили теми за проследяване на строежите стъпка по стъпка,по средата на процеса изтриха постовете си тук и се прехвърлиха в друг форум,който помага,а не предлага.Няма да влизам в подробности,защото единственото нещо,за което виждам,че съм се похвалила,ако някой го счита за хвалба,е че съм обзавеждала апартаменти.Значи въпросът „мога ли да си построя къща за 300 000лв не е хвалба?Затова първоначално не повярвах на човека,защото всеки с такива средства би отишъл в строителна фирма,за да си го зададе,а няма да ползва форума.После реших,че може би съм прекалено мнителна личност и проект наистина ще бъде осъществен.Опитах се да намекна, че и аз днес искам едно,а утре друго и това са сериозни инвестиции и дали си струват лишенията.
Ако беше прочел,какво точно съм имала предвид като съм съизмерявала английската и българската заплата е какво можеш да си купиш с 1000паунда в България и какво можеш да си купиш с тях в Англия.Отговорът го бях написала,че с изключение на имоти,цените са еднакви . Т.е ако имам 5000паунда тук и същата сума в Бг. и си купувам едни и същи неща накрая на месеца ще ми останат еднакви суми.Защо ми трябва да сравнявам минималните заплати.Те критерий ли са ?

=======================================================
Здрасти, оки, ясно.

За колко време се събират 5000 паунда в Англия и за колко време се събират 12 000 лв. в България? Отговора на този въпрос ще ти донесе всички други отговорчета.

Иначе съм напълно съгласен, че 5000 паунда там и тук са едно и също. Даже мисля, че в Бг-то ще ти свършат по-бързо.

Защото в България могат да съберат тези пари по-малко от 10% от населението. И този процент ми се струва висок. Със заплата говориме. По 3 000 лв. заплата за една година ги събираш. Както и в Енгланд предполагам. Кой взима 3 000 лв заплата? Депутатите и висши програмисти. И предприемачи в различни области ако сезона е "плодороден". И други някакви...


ТА сега...по темата на мечтателя. Той няма пари за къща и иска да тегли кредит. Всички разумни хора му казаха, че е излишно да се прави огромна къща без пари, само с надеждата, че ще взима голяма заплата 20 години и ще връща кредита.

Как е по Англия? Футболните запалянковци мирясаха ли?
=======================================================
WWW.SECHKOV.COM - СТРОИТЕЛСТВО И РЕМОНТ

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-05 19:53 от personall.
Re: Къща около София - заслужава ли си да се захващам?
06-10-2012 - 01:52:28
Съгласна съм със написаното,но сравнението ми дойде от цитираната от млад строител заплата ,от забравих вече колко хил паунда.Забравил е да спомене обаче,че заплатата се договаря и после се приспада 30 % данък,което я превръща в една средностатистическа заплата от 2500-3000 паунда на месец.Понеже е споменал,че в Бг заплатата не е същата,а по-малка ,моята критика беше насочена към това,че след като цените са еднакви,очевидно в Бг ще пести по-малко с посочената заплата и стози кредит....всеки сам си има глава на раменете ,така че....

Как е по Англия? Футболните запалянковци мирясаха ли?

Отдавна *yes* .От както взеха да глобяват клубовете за вандалските изпълнения на феновете,всички се кротнаха.И аз съм фенка ,и по мачове ходя ,и ми е кеф като видя бащите спокойни с 2 год. си дечица с шалчета и екипи..Ами заразно е....то футбол,то пълни стадиони,пък и лондонските дербита....
Re: Къща около София - заслужава ли си да се захващам?
11-10-2012 - 14:40:49
Вчера дадоха статистика че увеличаването на макс осигурителен праг ще засегне 26х души, и ще станат близо 80х осигуряващи се на макс праг от 2200 месечно.
А това са 1% от БГ населението. За радост съм един от тези (балъци) - при това от 6 години. И въпреки това нормален имот-апартамент 100-120кв чисто ми се вижда скъп и трудно ползволим, че му искат 100к евра.
Да не говорим че 1% от най-богатите трябва да може да си позволи КЪЩА къде да е из страната, при това къща по БГ стандарт тип ПРОГИМНАЗИЯ.
Е при тези цени от 500+ евра кв метър ( при това с 20-30% общи части) не виждам как ще стане.
Има нещо гнило в тази държава. Вие си отговорете какво...
Re: Къща около София - заслужава ли си да се захващам?
11-10-2012 - 15:28:00
Несериозно е да си мислиш че само един процент имат доходи над 2200 месечно а в София са вероятно 10 процента. А ти искаш голям апартамент по българските разбирания в престижен квартал в София или къща в София.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход