Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обработка на дъските за покрив...с какво?

Публикувано от radula 
Обработка на дъските за покрив...с какво?
11-07-2012 - 21:55:31
Здравейте, колеги!
Сигурно Ви дразня вече с питанията си, но моля зя съвет! Стигнах до покрив и сега почиствам дъските, които ще се коват върху ребрата- трябва да призная, че това е сизифовски труд, но според мен си струва! Махам абсолютно навсякъде кората, защото под нея на места са се развили едни много гадни и тлъсти бели червеи, които са направили цели магистрали в дървото и след себе си оставят само прах!
Въпросът ми е следният- с какво и кога да третирам дъските? Помагайте, работата е спешна, а не си ли го направя аз- майсторите никога не ще го направят!
Противогаз имам, така че и токсични продукти мога да обработвам!
Благодаря!
Re: Обработка на дъските за покрив...с какво?
11-07-2012 - 22:22:25
avatar
Ако е наистина е това което пишеш, по-добре си смени дъските. Иначе намери си импрегнатор за дърво от рода на "Resistol®" или "Bochemit".

[www.roofbg.com]
Re: Обработка на дъските за покрив...с какво?
11-07-2012 - 22:42:27
Quote
tetomaster
Ако е наистина е това което пишеш, по-добре си смени дъските. Иначе намери си импрегнатор за дърво от рода на "Resistol®" или "Bochemit".
Как да ги сменя, приятелю....Става въпрос за 160м2! Това са доста пари, пък и каква е гаранцията, че те ще бъдат"стерилни"? На "Bochemit" кой продукт да избера? Аз съм се хванал да ги почиствам и ще ги почистя всичките! Просто нямам алтернатива...
Re: Обработка на дъските за покрив...с какво?
12-07-2012 - 10:27:24
Всичко ли е опаразитено?

[www.timberframe-tools.com]
Re: Обработка на дъските за покрив...с какво?
12-07-2012 - 21:04:56
Quote
salvador
Всичко ли е опаразитено?

[www.timberframe-tools.com]
Не всичко, но една голяма, да не кажа преобладаваща, част от ламперията...
Аз я изстъргах до чисто, бяло дърво почти цялата- да ми остават не повече от 40-50 дъски, които смятам утре да обработя!
Купих си Бохемид и утре с пръскачката каквото е наковано ще бъде обработено.
Сега съм изправен пред дилемата битумни или керамични керемиди...Дайте жокер и отпратки към темата, че просто съм скапан и много трудно се оправям с клавиатурата...
Благодаря1
Re: Обработка на дъските за покрив...с какво?
12-07-2012 - 22:44:16
Аз керамиката не я харесвам.Много тежи,трудно се поправя,безкрайни вариации в качеството.Битум или метал!
Re: Обработка на дъските за покрив...с какво?
13-07-2012 - 09:13:52
avatar
Намираш си горяло/използвано/ масло и почваш одисеята.....Малко мирише,но е за кратко.Ако успееш да наквасиш добре дъските - няма да мръднат много време повярвай ми....

Чест и почитание
Re: Обработка на дъските за покрив...с какво?
21-07-2012 - 22:12:11
Quote
gogol
Намираш си горяло/използвано/ масло и почваш одисеята.....Малко мирише,но е за кратко.Ако успееш да наквасиш добре дъските - няма да мръднат много време повярвай ми....
Колега, верно ли мирише малко и за кратко, защото чух и доста други мнения, доста противоположни на твоето...
Моля , ако има други колеги, които са практикували този начин на борба/превенция срещу тези гадини да сподели мнение!
таванът ще се обитава- става едно прекрасно студио, което може би, ще дам под наем за известно време, за да се спася от кръвопийците от банката!
Да не се излагам пред хората, защото смятам да гоня "цифра" за студиото- все пак е в широк център на Пловдив, на 250 м. от панаира..
благодаря ви предварително, ще чакам мненията ви с нетърпение!
Re: Обработка на дъските за покрив...с какво?
22-07-2012 - 09:24:36
Нали си купил Бохемит?
А за маслото, зависи все пак от вида му. Ако искаш да мирише по-малко, в никакъв случай не трябва да се лъжеш да му добавяш трансмисионно масло, макар и да е по-гъсто. Наистина миризмата намалява с времето, особенно ако е горещо и проветливо. Но за затворено помещение не знам как ще се усеща?
Чувал съм и че, дървен материл омокрен еднократн с коресилин му се унищожавали всички гадове. Но пък аз се чудя, каво става с яйцата снесени в материала, дали и те ще загинат?!
Re: Обработка на дъските за покрив...с какво?
22-07-2012 - 15:13:08
avatar
*ok*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход