Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интересуват ме цени за труд

Публикувано от Velio 
Интересуват ме цени за труд
23-07-2006 - 15:04:44
Здравейте,
интересуват ме всякакви ориентировъчни цени на труд(актуални), ако може да се споменава и града, за който става дума.
- лв на квадратен метър само за труд за основи - изкопаване и направа на стъпки
- за зидане - от плоча до плоча
- за самата плоча
Изобщо всякаква информация в тази посока ще ми е много полезна.Мерси предварително
Re: Интересуват ме цени за труд
24-07-2006 - 13:56:20
Привет! Бихте ли ми казали цени за направа на кофраж на плоча, зидария, арматура и мазане. Както и а направа на нов покрив. Благодаря
Re: Интересуват ме цени за труд
25-07-2006 - 22:31:24
Хайде де, толкова ли е секретно?
Не ми казвайте, че никой не строиsmiling smiley
teo
Re: Интересуват ме цени за труд
26-07-2006 - 09:17:02
ДО Velio

Оказва се, че строителите много ревниво пазят офертите си от публичен достъп. Всичко се договаря конкретно на място, според случая, спецификата, обема работа, сложността на изпълнението. Едва ли тук някой строител ще ти даде конкретна оферта без да е видял проектите, мястот и т.н.

Самият аз в момента съм в процес на търсене на строител - фирма или стр.бригада с ръководител. Ако в скоро време получа оферта ще Ви информирам.

Поздрави и успех.
Re: Интересуват ме цени за труд
26-07-2006 - 13:34:14
25-30 лева на квадрат кофраж и зидария , арматура и леене на бетона . при нормална сложност и височина и срокове без предприемач разбирасе .
Re: Интересуват ме цени за труд
26-07-2006 - 13:43:18
това без материалите - примерно за 140 квадрата етаж - зидане на стени , кофраж колони и плоча с армиране , заливане с бетон помпа . 140 по 30 лева значи труд 4200 лева и си готов . няма кво дасе смята повече това е . на техник си плашташ отделно .
Re: 4овек, я и ти да си кажеш мнението
26-07-2006 - 13:50:03
4овек,
не се скатавай, а помогни на хората с информация. Никой не ти взима хляба smiling smiley smiling smiley
iro
Re: Интересуват ме цени за труд
26-07-2006 - 14:13:04
интересуват ме цени за разбиване на стена тухлена около 30см.-23 куб.м
колко ще ми излезе
Re: Интересуват ме цени за труд
27-07-2006 - 15:56:20
Трудно е да се посочи така цена, изобщо. Ако строиш 100 квадрата цената ще е една, ако са 700 друга... Аз строя 440 плочата ми излиза около 10 бона, това е само плочата - кофраж, армировка, бетон Имам да правя 4 такива плочи, отделно са колони зидарии, дренажи и т.н. Покривът го смятам около 27 хиляди според офертата на строителя, с Брамак. Но много зависи, може при вас да е повеяе и да струва по-евтино, може обратното. Така же, най добре с количествената сметка от проектите отивате при строител или бригада и искате оферта, това е начинът да разберете колко ще струва вашата къща. От собствен опит мога дави ориентирам, че грубият строеж ще ви излезе не по-малко от 100 и не повече от 200 евро на квадрат - зависи от много неща, затова и давам такъв диапазон.
Груб строеж разбирам копане, основи, сутерен, отводняване и дренажи, подложни бетони или фундам. плоча, обратен насип, хидроизолации на подземните части, бетонови и зидарски работи, с армировката съответно, естествено, покрив Брамак с пароизолация. Няма мазане, няма прозорци, няма топлоизолации, това е отгоре.
Re: Интересуват ме цени за труд
27-07-2006 - 17:45:55
Да, за копането вече ми се изясниха нещата:
- 35лв / час за багера
- 25 лв / час за самосвала
Над 400 кубика беше...3 дена работа eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход