Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Oтоплителни системи

Публикувано от digitix 
Re: Oтоплителни системи
01-04-2012 - 13:39:40
Доста въпроси smiling smiley
Ето тука има доста обсъждания например форум направи сам
Естествено че има потопяема или смукателна помпа. А водата се връща в друг сондаж, поне на 10-15 метра от първия, може и на същия водоносен хоризонт, въпрос на преценка. Важното е дебит да има. Ако няма може със заровени тръби, по-добре хоризонтално иначе може да са доста скъпи вертикалните сондажи.
Re: Oтоплителни системи
01-04-2012 - 13:43:50
Спести си ги термопомпените филми,по възможност.Най-добре изобщо не влизай в тях.Сложно,безумно скъпо,огромен риск от лош монтаж или неправилно изчислена система.А сметките и монтажа при тях са критично важни.
Re: Oтоплителни системи
01-04-2012 - 18:25:25
Не съм съгласен, не виждам нищо сложно в технология на 70 години. Или тезата ти е че една технология на 5000 години като горенето на дърва е по-сигурна? Монтажа е важен за всяко нещо, както и сметките иначе с каквото и да се отопляваш може да си докараш големи загуби, а енергия без пари няма. Какво им е хубавото на пелетите, дето излизат двойно по-скъпо, постоянни проблеми с качеството им и доставките, с регулиране на котели сажди и т.н. Проблеми с качеството и на въглища и дърва, разни номера с "кубиците", проблеми с влажността, с автоматизирането. Кой може да стои вкъщи и да обслужва котле на твърдо гориво днешно време?
Re: Oтоплителни системи
01-04-2012 - 19:49:54
Все пак не говорим за "Мидеа" та под прозореца на съседа.Тя колкото и да е проблемна,ще се оправи с 15-те квадрата хол.Тук проблемът го разгръщаш върху 400-450 квадрата и филма от комедия става на екшън...с елементи на ужас.Започваш от трифазния ток...за начало...При мен трета година го "прокарват"...и още го чакаме.
Re: Oтоплителни системи
01-04-2012 - 20:03:48
Аз живея в този "екшън" и 20 кВ термопомпа ми стига дори артисва. За тази мощност има и еднофазни, не е задължително да е трифазен ток, макар че е препоръчително. Мидеята я размразяват, на мен обикновено не ми се налага.
Re: Oтоплителни системи
03-04-2012 - 04:38:47
Ха, лоши били пелетите. Аз още с нищо не се отоплявам, но онова което намерих като информация, така също и от познати картината не е толкоз страшна. Също мислех и за термопомпа ама дето вика Салвадор иде бая скъпичко. То технологията може да е на 70 лазарника ама като слушам специалистите още водят технически спорове за котлета и камини на кюмур и дърва. Ако Боби разбира от термопомпи и си е направил своята в свободното си време с подръчни материали бива и да се рискува. Ама някой да се учи на мой гръб не съм съгласен.
Моето решение ще е котле на пелети и камина с въздушна риза на дърва. Та кога додат лоши времена те го оджака.

Хайде със здаве*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Oтоплителни системи
03-04-2012 - 09:24:03
Ами...аз от любопитство занесох един чертеж в уж не много "баровска" фирма и питах колко ще излезе едно такова чудо.Сметнаха ми го 15 бона и отгоре...чертежът беше за 160 м2.Нямаше значина разлика в цената за "водна" и "въздушна" термопомпа.За тези със заровените в земята тръби не питах,понеже при мен няма възможност за подобно изпълнение.
Гето..."водното" и "въздушното" отопление при котлите с водна риза по принцип могат да се комбинират с един отоплителен уред.У нас не се практикува,но може.
Re: Oтоплителни системи
03-04-2012 - 19:41:54
Друг подходящ вариянт за такива голями площи може да бъде.... мазут.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Oтоплителни системи
04-04-2012 - 08:04:48
Ууфф, мерси момчета. В тая държава няма нищо стандартно каkто в повечето нормални страни. Един се отоплява още с кюмур, а друг със
слънчеви панели. Явно е че ще трябва да прекарамe още доста време в ровене из интернет. Определено искаме подово отопление, плюс камина или котле с водна риза (радиатори). Ще умуваме с какво да се затопли тази вода / течност във двата случая. Някой да може да препоръча фирма която се занимава с това във Варна ? Мерси
Re: Oтоплителни системи
04-04-2012 - 13:07:55
И аз определено исках подово отопление и беше предвидено в проекта. Сега не съм толкова убеден. Първо, скъпо се получава (първоначалните разходи). Второ, за хора свикнали да стоят навън, на въздух май не е много ефективно.
Чайка, Солар технолъджи. или до електрон,новата голяма кооперация, но забравих името.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход