Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся изпълнител !

Публикувано от lylys 
Търся изпълнител !
27-03-2012 - 23:47:04
Здравейте
Моля да ми помогнете със съвет ,мнение или оферта
Имам дворно място със стара къща и плевня , обрасъл двор и порутена ограда
Искам в края на лятото, същото да е почистено , оградено и с ниска жилищна постройка
Моля споделете как и към кого да се обърна за бързото реализиране на желанието ми !
*sos*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-27 23:47 от lylys.
Re: Търся изпълнител !
28-03-2012 - 00:05:33
Забравих да уточня място - област София
Re: Търся изпълнител !
28-03-2012 - 00:44:59
avatar
Вижте в сайта ми. Ще намерите всички отговори там.

Какви са необходимите документи, за да може да се започне строеж на къща?
Издаване на разрешение за строеж въз основа на одобрен идеен инвестиционен проект . --- узаконяване <<--цък smiling smiley

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-28 00:48 от personall.
Re: Търся изпълнител !
28-03-2012 - 02:50:49
За 8 месеца (да предположим,че едва започващият строителен сезон приключи около средата на Ноември) тая работа може да стане,но може и да не стане.По-вероятно е да не стане.Зависи от доста неща.Премахването на стара сграда е като процедура 60% същото като изваждането на разрешение за строеж на нова.Заявление до общината с приложени документи-нот.заверени съгласия от всички съсобственици на земя и сграда,нот.акт и удостоверения за наследници(ако е наследствен имота),Конструктивно становище за премахването (задължително при събарянето на масивна сграда...за плевнята може и да не го искат отделно),главния архитект на общината може да даде допълнителни предписания,свързани с действащи в общината подзаконови актове (например оросяване на площадката срещу прах,монтаж на прегради и съоръжения за безопасност,ползване само на определени пътища за машините,ограничения в часовете за работа и др.),ПБЗ (план за безопасност и здраве)...това може и да не трябва,но ако го поискат-лошо...има съгласувания (1-3 месеца,според зависи).После има договор с лицензирана от общината фирма за извозване и депониране на земни маси на сметище,констатация за премахването на сградата и отразяване в кадастъра.
Оградата...за махането на старата няма проблем,ама за новата пак се минава през общината...но това става бързо.
Едва тогава,на вече празния според кадастъра парцел ще си извадите виза за проектиране и...от там вече четете линка,пуснат по-горе.

При всички случаи няма да ви позволят нов строеж в парцела,ако той се застъпва с друг съществуващ по скица обект.Първо трябва да се заличи старият.
Re: Търся изпълнител !
28-03-2012 - 10:12:28
ок ,,нормативните докумунти , дайте ми идея към кого да се обърна за да направи къщата и двора
А има ли също така начин ,някой друг , не аз лично , пак изпълнителя, който ще наема да се заеме със цялата бюрократщина,и документация ,тичане
Re: Търся изпълнител !
28-03-2012 - 10:39:25
Избирате си проект от наш каталог например.
Ние Ви правим проекта с всичките му части за пред Общината.
За Вас остават само предварителните договори с В и К и Енергото,както и внасянето на проекта в Общината.
Успоредно с това се събаря плевнята.
Срок на изпълнение 60 работни дни след разрешението за строеж.
Никаква остатъчна влага.Издържат на 10 бала земетресение,100 гаранция за конструкцията.
На принципа на термоса е.Много добра топлоизолация.Правилни геометрични линии.
В момента строим във Вакарел, 365 м2,на местото на стара плевня.
Re: Търся изпълнител !
28-03-2012 - 14:14:19
дайте ми координати



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-28 15:12 от lylys.
Re: Търся изпълнител !
30-03-2012 - 18:28:14
vipltd, може би съм прекалено млад инженер и нямам представа, но би ли ми обяснил колко са 10 бала земетресение в сравнение с таблицата на Медведев-Шпонхойер-Карник.
Re: Търся изпълнител !
31-03-2012 - 00:17:06
Турците класифицират по EMS98....от доста години вече...
Re: Търся изпълнител !
31-03-2012 - 08:59:16
Quote
inj.Simeonov
vipltd, може би съм прекалено млад инженер и нямам представа, но би ли ми обяснил колко са 10 бала земетресение в сравнение с таблицата на Медведев-Шпонхойер-Карник.

Извинявам се,че се включвам,макар питането да не е към мене.
Не може да се прави точно конвертиране,тъй като измерват различни параметри.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-31 09:00 от niknik.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход