Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДЕКОРАТИВНИ ТОПЛОИЗОЛАЦИИ ЦЯЛОСТНО РЕШЕНИЕ ЗА СТАРИ И НОВИ СГРАДИ.

Публикувано от elitsove 
Re: ДЕКОРАТИВНИ ТОПЛОИЗОЛАЦИИ ЦЯЛОСТНО РЕШЕНИЕ ЗА СТАРИ И НОВИ СГРАДИ.
10-02-2012 - 19:31:45
Преди да я заключат темата да пусна една алтернатива на вапцания стиропор от роден самоковски производител.При това с добро реноме от години:http://www.formtrading.net/BG/isopanel.php?i



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-10 19:32 от фло.
Re: ДЕКОРАТИВНИ ТОПЛОИЗОЛАЦИИ ЦЯЛОСТНО РЕШЕНИЕ ЗА СТАРИ И НОВИ СГРАДИ.
13-02-2012 - 10:21:05
avatar
Quote
фло
Преди да я заключат темата да пусна една алтернатива на вапцания стиропор от роден самоковски производител.При това с добро реноме от години:http://www.formtrading.net/BG/isopanel.php?i

Мерси колега . Също така и на другите колеги да пуснем линковете те също са от години на пазара

изотерм-бургас
темакс - софия
епс-вижън варна

Хубаво е да има избор нека улесним хората който биха се интересували от декоративна изолация и фасадни решения
Re: ДЕКОРАТИВНИ ТОПЛОИЗОЛАЦИИ ЦЯЛОСТНО РЕШЕНИЕ ЗА СТАРИ И НОВИ СГРАДИ.
13-02-2012 - 11:19:03
Интересни са тези топлоизолации наистина, но не успях да намеря никъде в цитираните сайтове информация по отношение на екплотационния им живот?
На някои места пише: "много дълъг живот", някой може ли да бъде по-конкретен, ако си направиш фасадата с подобна топлоизолация, колко реално е времето, в което може да очакваш да не се наложи да я пипаш.
Наясно съм, че вероятно има странични фактори, които имат влияние върху този процес, но все пак ориентировъчно.
Ако изключим топлоизолационните им характеристики и това, че са по-леки, как се сравняват по отношение на дълготрайноста с това, което предлага rockwall например?
Re: ДЕКОРАТИВНИ ТОПЛОИЗОЛАЦИИ ЦЯЛОСТНО РЕШЕНИЕ ЗА СТАРИ И НОВИ СГРАДИ.
13-02-2012 - 12:41:57
avatar
Quote
brotarius
Интересни са тези топлоизолации наистина, но не успях да намеря никъде в цитираните сайтове информация по отношение на екплотационния им живот?
На някои места пише: "много дълъг живот", някой може ли да бъде по-конкретен, ако си направиш фасадата с подобна топлоизолация, колко реално е времето, в което може да очакваш да не се наложи да я пипаш.
Наясно съм, че вероятно има странични фактори, които имат влияние върху този процес, но все пак ориентировъчно.
Ако изключим топлоизолационните им характеристики и това, че са по-леки, как се сравняват по отношение на дълготрайноста с това, което предлага rockwall например?

Здравей ,
Живота на изолациите като цяло зависи от монтажа , при добър монтаж от професионалисти има живот колкото на сградата . Какво означава добър монтаж : Без термо мостове , залепване на стабилна права и суха повърхност , използване на подходящи профили на снадките на прозорци врати . Камената фата е много добъл изолационен материал но има възможност за развитие на бактерии и гризачи , монтажа трябва е прецизен и качествен а това е свързано с средства . При декоративната изолация можеш и сам да си я поставиш понеже не изисква кои знае кви умения само трябва да спазваш технологията , има я подробно описана и съпровожда с видео клипчета. Боядисва се с фасаген какъвто цвят си пожелаеш като имаш на предвид че по тъмните цветове пигмента с време изветлява , ако искаш сградата да изглежда винаги като нова боядисваш я на всеки 5 години върху старата боя . Виждал съм сграда която не е мръднала 7 години . Покритието което е върху изолациите е на акрилна основа варира от 2 до 5 мм зависимост от детаила . Достатъчно твърдо и еластично е поема слягания и темперетурни амплитуди не пропуска вода и диша . И много други плюсове има въпроса е от коя гледна точка виждаш нещата smiling smiley
Re: ДЕКОРАТИВНИ ТОПЛОИЗОЛАЦИИ ЦЯЛОСТНО РЕШЕНИЕ ЗА СТАРИ И НОВИ СГРАДИ.
13-02-2012 - 13:01:19
Quote
brotarius
Ако изключим топлоизолационните им характеристики и това, че са по-леки, как се сравняват по отношение на дълготрайноста с това, което предлага rockwall например?

Стиропора /полистирена/ е стинтетичен полимер и като всеки полимер с времето се разлага. За полистирена има достатъчно данни ,че при външни условия това разлагане започва във времето от 3 до 8 години.Той става крехък ,губи топлоизолационните си свойства и здравината.Големи повърхности ,които не са анкерирани просто ще паднат сами,особенно с тъй -наречената клик система. По норматив пък фасадни облицовки с по-малко бройки от 10 броя на квадратен метър задължително се анкерират за стената. Докато това ,което предлага rockwall само през първите 50 години продължава да набира якост и здравина и после ще изкара още 2 пъти по-толкова.
Re: ДЕКОРАТИВНИ ТОПЛОИЗОЛАЦИИ ЦЯЛОСТНО РЕШЕНИЕ ЗА СТАРИ И НОВИ СГРАДИ.
13-02-2012 - 13:50:14
avatar
Quote
фло
Quote
brotarius
Ако изключим топлоизолационните им характеристики и това, че са по-леки, как се сравняват по отношение на дълготрайноста с това, което предлага rockwall например?

Стиропора /полистирена/ е стинтетичен полимер и като всеки полимер с времето се разлага. За полистирена има достатъчно данни ,че при външни условия това разлагане започва във времето от 3 до 8 години.Той става крехък ,губи топлоизолационните си свойства и здравината.Големи повърхности ,които не са анкерирани просто ще паднат сами,особенно с тъй -наречената клик система. По норматив пък фасадни облицовки с по-малко бройки от 10 броя на квадратен метър задължително се анкерират за стената. Докато това ,което предлага rockwall само през първите 50 години продължава да набира якост и здравина и после ще изкара още 2 пъти по-толкова.

1 . Клик системата е предвидена да можеш да анкерираш вътре в нея , така че има дюбели ако желаеш да използваш , при колегите ти които много хвалиш има плочи които ги лепиш кат фаянс чудно ми е как твърдят че няма термо мостове след като се вижда фугата . и да искаш да да анкерираш просто няма каде понеже няма как да възтановиш нараненото .

2 Това което предлага роквал не че искам да му правя лоша реклама е камък а не изолация . Ако решиш да поставиш същия върху изолация трябва да усилиш конструкцията за да не падне както ти твърдиш.

3 При традиционната изолация за да я залепиш към стена ти трябва 5 кг щиментово лепило на м2 и още токолкова да я шпаковаш и мазилка стана общо към 12 кг на м2 ако прибавим и на роквал камъните които са минимум 15 кг на м2 (може и да греша поправете ме ако е така ) смятаите Вие . Ако не изпозваме добро укрепване и качествен монтаж много ясно че ще падне . Както обичаме да поръчваме на евтини невъзможни цени нещата вероятноста да падне фасадата е много голяма .

Така изглежда нашия панел :


ПАНЕЛ 0,58 М2 ТЕЖИ 4,5 КГ ДЕБЕЛИНА 4 СМ ПЛЪТНОСТ 28 КГ/М3 И ПОКРИТИЕ 2 ММ

Има и друг момент ако нямаш нужда от изолация на тази повърхност кадето искаш да положиш декоративния камък ти препоръчвам продуктите на роквал или други които са от полимербетон или фибробетон (олекотенбетон).

Фло на мен много ми е чудно от каде толкова си информиран а се занимаваш с дървени играчки . Специално искам да ти кажа на тебе аз не конкурирам никого , предлагам продукт които другите не го предлагат за това скъпи клиенти сравнете и питайте всяка подробност преди да решите за даден продукт . И фло за всеки влак си има пътник остави хората сами да си преценят кое е най добро за тях .



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-02-13 14:21 от elitsove.
Re: ДЕКОРАТИВНИ ТОПЛОИЗОЛАЦИИ ЦЯЛОСТНО РЕШЕНИЕ ЗА СТАРИ И НОВИ СГРАДИ.
13-02-2012 - 14:14:05
Quote
elitsove

Има и друг момент ако нямаш нужда от изолация на тази повърхност кадето искаш да положиш декоративния камък ти препоръчвам продуктите на роквал или други които са от полимербетон или фибробетон (олекотенбетон).

Фло на мен много ми е чудно от каде толкова си информиран а се занимаваш с дървени играчки . Специално искам да ти кажа на тебе аз не конкурирам никого , предлагам продукт които другите не го предлагат за това скъпи клиенти сравнете и питайте всяка подробност преди да решите за даден продукт . И фло за всеки влак си има пътник остави хората сами да си преценят кое е най добро за тях .

E ,не го приемай толкова лично колега,тука само си дискутираме,обменяме мнения.Аз разбирам от колоидна химия,но не се занимавам с нея,занимавам се с дървени играчки,от които нищо не разбирам,също като тебе,дето се занимаваш със стиропор и нямаш никакъв хабер що е то и какви са му химико-физичните свойства! Та ей тука някъде ни е пресечната точка с тебе.Нека хората сами да си преценят ,но за да бъде преценката информирана,добре е нещата да се казват както са си ,а не както ни се иска да бъдат.Щото ти уважаеми колега дотука я караш на реклама и то с празни послания,тоест без съдържание и подкрепа с някакви факти или документация. Това върви добре за реклама,но в този раздел се дискутира ,дават се мнения,оборват се мнения и те така! *beer*
Re: ДЕКОРАТИВНИ ТОПЛОИЗОЛАЦИИ ЦЯЛОСТНО РЕШЕНИЕ ЗА СТАРИ И НОВИ СГРАДИ.
13-02-2012 - 14:31:22
avatar
Quote
фло
Quote
elitsove

Има и друг момент ако нямаш нужда от изолация на тази повърхност кадето искаш да положиш декоративния камък ти препоръчвам продуктите на роквал или други които са от полимербетон или фибробетон (олекотенбетон).

Фло на мен много ми е чудно от каде толкова си информиран а се занимаваш с дървени играчки . Специално искам да ти кажа на тебе аз не конкурирам никого , предлагам продукт които другите не го предлагат за това скъпи клиенти сравнете и питайте всяка подробност преди да решите за даден продукт . И фло за всеки влак си има пътник остави хората сами да си преценят кое е най добро за тях .

E ,не го приемай толкова лично колега,тука само си дискутираме,обменяме мнения.Аз разбирам от колоидна химия,но не се занимавам с нея,занимавам се с дървени играчки,от които нищо не разбирам,също като тебе,дето се занимаваш със стиропор и нямаш никакъв хабер що е то и какви са му химико-физичните свойства! Та ей тука някъде ни е пресечната точка с тебе.Нека хората сами да си преценят ,но за да бъде преценката информирана,добре е нещата да се казват както са си ,а не както ни се иска да бъдат.Щото ти уважаеми колега дотука я караш на реклама и то с празни послания,тоест без съдържание и подкрепа с някакви факти или документация. Това върви добре за реклама,но в този раздел се дискутира , дават се мнения,оборват се мнения и те така! *beer*

Разбирасе колега няма как да спорим за качествата на Basf все пак те са измислили стиропора а аз го продавам и проижвеждам панели ползвайки го . Всеки има достъп до информациятата която твърдиш че не я давам, за факти съм те поканил нашия шоуруум може да си бъдем полезни .
Re: ДЕКОРАТИВНИ ТОПЛОИЗОЛАЦИИ ЦЯЛОСТНО РЕШЕНИЕ ЗА СТАРИ И НОВИ СГРАДИ.
13-02-2012 - 15:07:42
За да не провокирам конфронтация, искам да изясня целта на въпроса ми.

Питах, защото търся декоративен завършек на фасада, но нямам реална нужда от допълнителна топлоизолация. Все пак като видях двете съчетани в един продукт, мислите ми започнаха да текат в посока "колкото повече, толкова повече" smiling smiley. Трайноста на покритието за мен обаче е по-важна, отколкото топлоизолационните свойства.

Благодаря за отговорите и на двама ви, нещата ми се изясниха.
Re: ДЕКОРАТИВНИ ТОПЛОИЗОЛАЦИИ ЦЯЛОСТНО РЕШЕНИЕ ЗА СТАРИ И НОВИ СГРАДИ.
14-02-2012 - 08:21:55
Съвпадение на имената ли е или сте представители на производителя в чужбина?
Предлагате ли и монтаж ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-14 08:38 от vipltd.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход