Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

паднал бойлер

Публикувано от Freestyler 
Re: паднал бойлер
27-01-2012 - 12:24:53
Щом си майстор на спорта, разбирам защо се е навил да поеме отговорност :]
А майсторите са майстори в очите на незнаещите и неможещите, иначе да ги ... у майсторите. Разбира се, има изключения.
Re: паднал бойлер
27-01-2012 - 13:04:31
Майстор без пари е оксиморон.Това е трябвало да ти подскаже колко му е майсторлъка.Аз не съм специалист,но ти казвам,че закреляте на стена с единичен зид и това иска по-добро укрепване.
Re: паднал бойлер
01-02-2012 - 18:51:03
Freestyler, махни дюбелите и постави шпилки през цялата стена! Гогол ти го каза, но ти някак пропускаш съвета му и си настояваш на дюбелите. Предполагам не ти се иска да нараниш стената от другата страна, но това е начина.
Както забелязваш хоризонталния бойлер с тежеста си опитва да изскубне дюбелите от стената. Би могло да изскубе и четирите които си поставил, но за малко повече време.
*beer*
Re: паднал бойлер
02-02-2012 - 09:02:07
avatar
*bow**ok*

Чест и почитание
Re: паднал бойлер
23-03-2012 - 15:57:37
Quote
Ivo.NovDom
Freestyler, махни дюбелите и постави шпилки през цялата стена! Гогол ти го каза, но ти някак пропускаш съвета му и си настояваш на дюбелите. Предполагам не ти се иска да нараниш стената от другата страна, но това е начина.
Както забелязваш хоризонталния бойлер с тежеста си опитва да изскубне дюбелите от стената. Би могло да изскубе и четирите които си поставил, но за малко повече време.
*beer*

невъзможно е. стената е външна, на калкан
Re: паднал бойлер
23-03-2012 - 23:04:46
с шпилки е най добре,ако позволява.на мои приятел му падна зимата бойлера,но с 4-дюбела ( тухла 4-ка) и сега е с 4-ри шпилки и 2-ва профила.
не само ти си :cry: има и други.
Re: паднал бойлер
25-03-2012 - 21:30:12
avatar
Quote
gogol

Анкерирайте поне на 15см дълбочина/ако е възможно нека и да е повече/

Привет с молба за разяснение!
Какво представлява химичния анкер и има ли почва при направата на външен комин?
Тухлите са печени на място, единички, червени, но от силна струя вода се смиват, което не им е попречило да издържат на атмосферните влияния почти 60г..
Трябва да се анкерира през 50см., така ми казаха, че пишело по дебелите книги, но на дълбочина 80см., което значи да строя втора стена отвътре, че да ги достигна.....:]
Ако направя рамка от винкел, в която да " седне" първото коминно тяло, а тя да стъпи с 4 крака на постамент, пак ли ще трябва да търся 80см. дълбочина във външния зид, за да е стабилно?
Re: паднал бойлер
26-03-2012 - 11:52:31
Постамента е често срещано решение при външните комини,но ти решават само половината проблем.При външния комин натоварването не е само в посока вертикално надолу и не се дължи само на собствената маса на комина.Вятърът също го натоварва значително,при това в произволна посока.За това се иска да бъде стабилно свързан към стената по цялата си дължина.Тези натоварвания може да не са големи,но са постоянно съществуващи и често сменят рязко посоката си.Така,че анкерирането към стената няма да го избегнеш,със или без постамент.
Re: паднал бойлер
26-03-2012 - 12:46:26
avatar
Quote
salvador
Постамента е често срещано решение при външните комини,но ти решават само половината проблем.При външния комин натоварването не е само в посока вертикално надолу и не се дължи само на собствената маса на комина.Вятърът също го натоварва значително,при това в произволна посока.За това се иска да бъде стабилно свързан към стената по цялата си дължина.Тези натоварвания може да не са големи,но са постоянно съществуващи и често сменят рязко посоката си.Така,че анкерирането към стената няма да го избегнеш,със или без постамент.

Да, това го разбрах, както и изискването анкериране през 500мм.
Притеснява ме другото, което препоръчват- дълбочина от 800мм.
Както и това, че тухлите при мен са зидани с кал.
Затова питам за химичния анкер- какво представлява.
Интересува ме как се прави........бе, всичко, което трябва да знам, за да изисквам от майсторите.
Re: паднал бойлер
26-03-2012 - 19:11:19
Химическият анкер ти осигурява здраво свързване между метал (арматурни пръти или анкерни болтове) от една страна и бетон/тухли от друга.Това е традиционният му вид.Има много други системи за анкериране,но тази намира широко приложение напоследък,понеже е чиста,евтина,бърза и достатъчно надеждна.Може да се ползва самостоятелно или в комбинация с която и да е от другите системи за анкериране.Условно го приеми за вид много,ама много здраво лепило.
Дали ще ти свърши работа...точно в твоя случай е малко съмнително ако наистина тухлите са зидани с кал.Че ще свърже анкера към тухлата,нямай съмнения.Но как тази тухла е свързана със самата стена и дали няма да се извади цялата тухла...е вече въпрос на свободни съчинения...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход