Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

изолация на osb

Публикувано от mireto111 
изолация на osb
24-03-2012 - 07:50:30
Здравейте! Моля за компетентното ви мнение,по важен за мен казус.Накратко имам старо остъкление с винкел.Искам да преобщя терасата.Знаем върви кампания за такива балкони.Имам много 'доброжелателни ' съседи.Няма да пропуснат момента да се обадят в общинта.Консултирах се човек от там и разбрах,че ако намеря начин да санирам старият винкел,ще се счита за топло изолиране.А не за промяна на конструкцията.
И така давай те идеи.Моята идея е да сменя стъклата с OSB.Страх ме е да оставя стъклата(дишане на стените нула,страх от голям конденз по тях и избиване на мухала на стената).Ако имате друга идея споделяй те.От там се сблъсквам с ГОЛЕМИЯТ проблем.С какво да изолирам OSB-то.EPS,XPS,Каменна вата?????Стана две седмици изчетох какво ли не.Дайте да обсъдим вариантите.
Re: изолация на osb
24-03-2012 - 15:12:13
вариант.. 1
1.да се махнат стъклата
2.Зидане с итонг
3.Изолация от вън
и така се санира винкела.
Re: изолация на osb
24-03-2012 - 22:09:16
Друго предложение?Ако зидам с итонг ще махна цялото остъкление.Написал съм ,че ще махам стъклата.Точно за изолацията е въпроса.
Re: изолация на osb
25-03-2012 - 11:46:16
avatar
XPS залепен с пяна,шпаклавка на 2 ръце,мазилка/не боя..../
Визуално отвътре просто си го представям,но ако се изпълни с ЕПС и шпакловка ще светне....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход