Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на къща...

Публикувано от 4o4i 
Строеж на къща...
16-01-2012 - 03:28:59
Пускам тази тема за строеж на еднофамилна къща 126 кв м. в развитие
Преди няколко месеца Тук бях пуснал тема че търся изпълнител и получих много противоречиви оферти-или съмнително изгодни, или безобразно скъпи.
Както и да е препоръчан ми бе строител от приятел и от 2-3 месеца строежа върви напред...
Надявам се с тази тема да се помогне на хора на които те първа им предстои строеж.
Аз лично нищо не разбирам от строителство и се доверявам на фирмата изцяло!
ще се радвам да се споделят и грешките при изпълнение от разбиращите тук, стига да не е късно да се поправят*pardon*
пускам и малко цени през които съм минал засега

Виза за проектиране 200 лева
Проект-3950 лева





Заверки на проекта ВиК и ЕОН+договор ВиК -200 лева
Разрешително за строителство-570 лева
геология-150 лева

парцела:



Груб строеж 36500 лева(по договор)
изкопни работи, Вик под плоча, зидарии, втора плоча, пояс над втори етаж, дървена покривна конструкция


















строителен надзор-2 посещения-50 лева
Еон- 696 лева
Аванас по договор ВиК-920 лева
Водомерна шахта 600 лева

Окончателно плащане по договор ВиК-150 лева

ЕОН скачане на къщата с таблото на стълба- 150 лева

Това е засега построеното
Надявам се да върви без много спънки по нататък...
Re: Строеж на къща...
16-01-2012 - 09:16:18
Една от грешките,които виждам е,че не са изпълнени изискванията за строителството в земетръсни зони: Наредба №2 ,а именно между зидарията от самоносещи тухли и конструкцията от железобетон трябва да има технологична фуга от минимум 20 мм.,която се запълва със строителна пяна или слаб разтвор,тъй-наречената гъвкава връзка.

Това е от нормативна гледна точка,но практически ефекта на липсата на технологична фуга ще се прояви при земетресение,когато в усукването,триенето и трептенето на колоните,ще участва и голямата маса на зидарията!
Re: Строеж на къща...
16-01-2012 - 21:55:59
avatar
Важното е, че къщата се строи и хората са сериозни и не са избягали. Цената която сте обявили в постинга е нормална. Бегло си спомням , че нещо си кореспондирахме с Вас. От мен пожелания за успешно развяване на знамето. smiling smiley
www.sechkov.com

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.
Re: Строеж на къща...
16-01-2012 - 23:04:47
Поздрвления и от мен! Браво! Косури винаги ще се намерят ама то без това не може. Здраве, радост и деца да има в къщата те това единствено има значение *drink1*

За др. цени не знам ама тази шахта ми се чини доста скъпа. Нейсе и на мен са драли кожата за дреболии.

Успех,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Строеж на къща...
17-01-2012 - 08:15:57
avatar
Quote
фло
Една от грешките,които виждам е,че не са изпълнени изискванията за строителството в земетръсни зони: Наредба №2 ,а именно между зидарията от самоносещи тухли и конструкцията от железобетон трябва да има технологична фуга от минимум 20 мм.,която се запълва със строителна пяна или слаб разтвор,тъй-наречената гъвкава връзка.

Това е от нормативна гледна точка,но практически ефекта на липсата на технологична фуга ще се прояви при земетресение,когато в усукването,триенето и трептенето на колоните,ще участва и голямата маса на зидарията!

Така е, ама не съвсем.... (да, да..., ама не)
По-лошото е, че се превръща зидарията в носеща (носи освен себе си и плочите и експлоатационния товар), което е недопустимо при решетъчни тухли (гредите в случая са подпрени на зида и ще заработят чак след като зида се компрометира (изгърми)).
Ако по този начин се направят 3-4 етажа, на първия етаж зидовете ще почнат да "гърмят".
Гореупоменатата фуга е задължителна, ако специално не е указано нещо друго в проекта.
Без фуга се изпълнява противоземетъсна шайба, като зидарията е задължително от плътни тули и на специални разтвори.

Пари си имам... акъл ми дайте.
Re: Строеж на къща...
17-01-2012 - 10:12:43
avatar
Quote
фло
Една от грешките,които виждам е,че не са изпълнени изискванията за строителството в земетръсни зони: Наредба №2 ,а именно между зидарията от самоносещи тухли и конструкцията от железобетон трябва да има технологична фуга от минимум 20 мм.,която се запълва със строителна пяна или слаб разтвор,тъй-наречената гъвкава връзка.

Това е от нормативна гледна точка,но практически ефекта на липсата на технологична фуга ще се прояви при земетресение,когато в усукването,триенето и трептенето на колоните,ще участва и голямата маса на зидарията!

Ако я бяха чели тая наредба нумеро дуе ,тези дето са направили преди 1500 г. "Света София" в Цариград ,катедралата отдавна да е паднала.
Re: Строеж на къща...
17-01-2012 - 10:39:38
Quote
krakalski


Гореупоменатата фуга е задължителна, ако специално не е указано нещо друго в проекта.
Без фуга се изпълнява противоземетъсна шайба, като зидарията е задължително от плътни тули и на специални разтвори.
Това е факта и би трябвало да се разсъждава в тази посока.Поправимо ли е и как?
Понеже строителя е сгафил, хваща флекса ,прави фугите и ги запълва с гъвкава връзка за собствена сметка.Иначе покрива трябва да се препроектира и да се олекоти максимално.
Re: Строеж на къща...
18-01-2012 - 05:57:05
avatar
Quote
фло
Quote
krakalski


Гореупоменатата фуга е задължителна, ако специално не е указано нещо друго в проекта.
Без фуга се изпълнява противоземетъсна шайба, като зидарията е задължително от плътни тули и на специални разтвори.
Това е факта и би трябвало да се разсъждава в тази посока.Поправимо ли е и как?
Понеже строителя е сгафил, хваща флекса ,прави фугите и ги запълва с гъвкава връзка за собствена сметка.Иначе покрива трябва да се препроектира и да се олекоти максимално.

Точно така.
Зида се "разшива" с къртач и фугата се запълва с еластичен пълнител.
В случая (двуетажна къща) това не е чак толкова задължително.

Пари си имам... акъл ми дайте.
Re: Строеж на къща...
18-01-2012 - 06:05:15
avatar
Quote
complast
Quote
фло
Една от грешките,които виждам е,че не са изпълнени изискванията за строителството в земетръсни зони: Наредба №2 ,а именно между зидарията от самоносещи тухли и конструкцията от железобетон трябва да има технологична фуга от минимум 20 мм.,която се запълва със строителна пяна или слаб разтвор,тъй-наречената гъвкава връзка.

Това е от нормативна гледна точка,но практически ефекта на липсата на технологична фуга ще се прояви при земетресение,когато в усукването,триенето и трептенето на колоните,ще участва и голямата маса на зидарията!

Ако я бяха чели тая наредба нумеро дуе ,тези дето са направили преди 1500 г. "Света София" в Цариград ,катедралата отдавна да е паднала.

Двете конструктивни системи са несравними, така че моля COMPLAST да не дава некомпетентни мнения.

Пари си имам... акъл ми дайте.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход