Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интересен зидарски блок

Публикувано от stivemaster 
Интересен зидарски блок
27-08-2011 - 18:53:16
Темата е към ограничен крък от хора интересуващи се от авангардни строителни материали.Според мен излкючително перспективни полистиролбетонни вибропресовани блокчета разбира се без аналог на българския пазар.Пускам темата с надеждата с това да амбицираме един от колегите скрит жокер в тази област - ФЛО и той да направи необходимите опити в тази насока.Може пък да възникне и производител в България и още повече във Варна.
Re: Интересен зидарски блок
27-08-2011 - 19:37:29
Забрави само да добавиш,че технологията е била за военните, "разработена от малък и сплотен екип руски учени-патриоти, работещи в тайна лаборатория в Далечния север"...и картинката щеше да е пълна.

Нищо авангардно няма в този материал.Пък и производители не липсват.
[psb-bg.com]
[www.polybet.bg]
[konstruktiv.blogove.eu] (Варна)
[simprolit-bg.com]
Re: Интересен зидарски блок
27-08-2011 - 20:06:46
Аз не случайно съм написал ограничен кръг колега .Трябва да правиш елементарната разлика между полистиролбетон ,било формован или рязан и вибропресован полистиролбетон.Разликата в цената на машините за производство е съществена.От изброените от теб само Симпролит е нещо такова но блокчета произведени от тях така и нито аз нито някой с който съм говорил е виждал - странно.Виждал съм ги да изпълняват Тук във Варна и в Сл.Бряг замазки от монолитен и толкова.
Та цялата хватка е във вибропресоването исках да ти кажа де.
Re: Интересен зидарски блок
27-08-2011 - 20:56:05
Такава машина ли имаш предвид:




От този тип и аз не съм сигурен дали се произвеждат у нас...Не съм виждал да се продават подобни блокчета.
Re: Интересен зидарски блок
27-08-2011 - 21:17:36
Произвеждат се , такава имам предвид : [www.mashinite.com]
Re: Интересен зидарски блок
27-08-2011 - 21:54:46
С тая точно машина полистиролно блокче не вярвам да успееш да направиш...ама щом си казал,няма да споря...Ще ми е интересно какво мислят баш бетонджиите по въпроса.
Re: Интересен зидарски блок
27-08-2011 - 22:37:13
Quote
salvador
С тая точно машина полистиролно блокче не вярвам да успееш да направиш...ама щом си казал,няма да споря...Ще ми е интересно какво мислят баш бетонджиите по въпроса.

Става,може, е не точно с тази от снимката,но с подобна или с почти същата,като разликата е в калъпите,защото кухотели и тънкостенни блокчета от полистиролбетон от вибропресата не могат да излязат здрави,рушат се..Аз правя по някой и друг кубик блокчета от вибропресован полистиролбетон,които ползвам при зидарията за първи ред в бани,при щурцове и др.по-особени случаи.
Re: Интересен зидарски блок
27-08-2011 - 23:03:37
Тази която съм посочил е по неподходяща от тази на клипа така ли (виж 4 м.25сек.) ?
Re: Интересен зидарски блок
27-08-2011 - 23:16:26
Quote
stivemaster
Тази която съм посочил е по неподходяща от тази на клипа така ли (виж 4 м.25сек.) ?

Не виждам клипа за да преценя,но тази от снимката ти определено става с някои доработки!
Re: Интересен зидарски блок
27-08-2011 - 23:27:31
Е , хубава работа ,кво разискваме бе ,не ми е се е получил линка , индианска работа ,сори ето го

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход