Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цена за геодезическо заснемане по чл.19 , ал.4 от ЗУЗСО

Публикувано от isa 
isa
Re: цена за геодезическо заснемане по чл.19 , ал.4 от ЗУЗСО
12-06-2011 - 21:18:06
Quote
salvador
В тоя бранш няма някой да не се познава,вЕрвай ми!
Може и така да е , но това не означава , че всички сме наивни глупаци.Има пазар, има и проучване на пазара, има и избор на най-изгодното, който не го прави губи.Затова задавам въпроси , за да получа евентуално отговори , а изводите си остават за мен. Оказва се обаче , че във форума никой не пише по същество, а се изказват някои странични мнения , които с нищо не помагат.
Re: цена за геодезическо заснемане по чл.19 , ал.4 от ЗУЗСО
12-06-2011 - 22:15:56
Quote
isa
Оказва се обаче , че във форума никой не пише по същество, а се изказват някои странични мнения , които с нищо не помагат.
Ами то по принцип и тук като във всеки форум си върви едно мерене на пишки, ама сега се получава така, че докато някой се покаже и ти го захапваш - е какво очакваш да се изказват по същество? Не оставаш хората да си ги премерятwinking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-12 23:17 от LazarG.
isa
Re: цена за геодезическо заснемане по чл.19 , ал.4 от ЗУЗСО
13-06-2011 - 21:12:45
Quote
LazarG
Quote
isa
Оказва се обаче , че във форума никой не пише по същество, а се изказват някои странични мнения , които с нищо не помагат.
Ами то по принцип и тук като във всеки форум си върви едно мерене на пишки, ама сега се получава така, че докато някой се покаже и ти го захапваш - е какво очакваш да се изказват по същество? Не оставаш хората да си ги премерятwinking smiley
Мисля , че нарушавате правилата на форума.Много моля без такива вулгарности. Не виждам мнение по темата, така че спрете до тук.
Re: цена за геодезическо заснемане по чл.19 , ал.4 от ЗУЗСО
13-06-2011 - 22:23:57
Ето на - и аз бях захапан - кой ме караше да се показвам между...ъъ...таковата winking smiley spinning smiley sticking its tongue out
isa
Re: цена за геодезическо заснемане по чл.19 , ал.4 от ЗУЗСО
13-06-2011 - 23:30:22
Quote
LazarG
Ето на - и аз бях захапан - кой ме караше да се показвам между...ъъ...таковата winking smiley spinning smiley sticking its tongue out
Не хапя просто искам сериозно отношение , защото проблема ,който имам да решавам е сериозен. Форумът е за хора които могат да изкажат полезно мнение, а не за глупости.
Re: цена за геодезическо заснемане по чл.19 , ал.4 от ЗУЗСО
14-06-2011 - 08:25:54
Quote
isa
Quote
OwnerBG
Quote
isa
Quote
OwnerBG
Quote
isa
Quote
salvador
Това не е регулиран пазар.Струва толкова,колкото ти поискат там,където ще те пратят тези от общината.Или в твоя случай-от дирекцията "Зелена система".Ако правилно съм разбрал-трябва да отбележат координатите на дърветата.
Обади се на 3-4 геодезически фирми и питай за цена.Заснемане на растителност правят всички.Но ценообразуването забрави да се на квадрат...На точка е.При геодезистите всичко се плаща на точка.Винаги е било така.
Зелена система не те изпраща при никой , те искат заснемане и становище от ландшафтен архитект.Колкото до заснемането , обадих се на доста фирми и всичките шикалкавят "ама колко дървета има".Ами като е на бройка дървета да кажат , вземаме на дърво "еди колко си" и това е, а пък аз ако искам мога да ги изрежа и да го направя на ливада и тогава ми е чудно колко пари ще ми поискат на точка.Затова трябва да има някакъв ценоразпис , не може да гледаме в небето и да си измисляме цени, защото в крайна сметка никой не дава колкото му поискат , а трябва да е изгодно и за двете страни.Нямам против да си кажат цената на точка, пък аз ще си направя сметката.

Дърветата са твои, но не можеш да си правиш каквото си искаш с тях.За кастрене и рязане се иска разрешение и се плаща такса.
Становище от ландшафтен архитект, е просто заместване на огледа от зелени системи.Напоследък не минава номера.
Ама кво ли знам аз.
Успех с процедурата, и само да кажа че цената е 38 лв. Всичко над нея е в нечий джоб.
Ама ти си знаеш де.
Успех.
Че ОЕСУТ нещо са сменили схемата.
За юридически лица е 38лв., а за частни лица е 25 лв. Друго ме интересува.

Да де.Някой да направи проекта без пари.Предложи справедлива според теб цена.Може някой да се навие.Криза е.
Успех с пазарлъците.
Никъде не пише без пари , но да уточня , че ландшафтен архитект, който внася становища в "Зелени системи " взема 200лв.
Ти сама казваш, че минимума е 200лв, от които 25 са за "Зелени системи", т.е. за проектанта остават 175лв. От тях Копицентъра му взимат 25 и му остават 150лв. Ти какво очакваш от тая тема - да се втурнат сега през глава проектанти и да ти правят предложения за подбиване на тая цена, всеки с 5лв по-ниско от другия? Ами или си плащаш тези 200лв или обявяваш твоя цена, пък някой може и да се навие - OwnerBG те подсети. Има и трети начин ( по женски) - избираш си някой по-"така"winking smiley от вече посетените проектанти и ... се жертваш *yes*.
Извинявай все пак за спама, но тактично изчаках развитието на темата, в която не съм спец и се намесих в момента, в който сметнах, че темата е приключила.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-14 08:28 от LazarG.
isa
Re: цена за геодезическо заснемане по чл.19 , ал.4 от ЗУЗСО
14-06-2011 - 21:39:40
Извинението се приема , но наистина не си спец в тая област , тъй като ландшафтен архитект е едно , проекта за ИПРЗ е друго , "Зелени системи " е трето , а пък геодезическо заснемане на дървесна система съвсем различно .Така , че мойто основно питане е за цена на геодезическо заснемане по чл.19.ал.4. от ЗУЗСО, но явно не съм в точния форум , тъй като досега нито един геодезист не си е изказал мнението.
Re: цена за геодезическо заснемане по чл.19 , ал.4 от ЗУЗСО
14-06-2011 - 22:03:28
Quote
isa
Извинението се приема , но наистина не си спец в тая област , тъй като ландшафтен архитект е едно , проекта за ИПРЗ е друго , "Зелени системи " е трето , а пък геодезическо заснемане на дървесна система съвсем различно .Така , че мойто основно питане е за цена на геодезическо заснемане по чл.19.ал.4. от ЗУЗСО, но явно не съм в точния форум , тъй като досега нито един геодезист не си е изказал мнението.

Позна!*pardon*
Re: цена за геодезическо заснемане по чл.19 , ал.4 от ЗУЗСО
08-10-2011 - 12:04:26
на мен заснемането на парцел 800м2 ми излезе 200 лева
isa
Re: цена за геодезическо заснемане по чл.19 , ал.4 от ЗУЗСО
11-10-2011 - 22:40:33
Quote
simeonbt
на мен заснемането на парцел 800м2 ми излезе 200 лева
Благодаря за интереса към темата , но тази работа я свърших отдавна и не искам да разочаровам никой , но намерих фирма която го направи срещу 165 лева съвсем коректно, въпреки че всеки случай може да си е индивидуален.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-11 22:41 от isa.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход