Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен

Публикувано от 1er 
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
21-06-2011 - 18:50:09
Това са доста неприятни проблеми, моя близка имаше подобен случай, после чух и за още такива - явно в България не са рядкост... Въпросът е, че всички варинати в случая са свързани с куп разходи, може би все пак е по-добре да си потърсиш правата в съда

[markita.net]
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
21-06-2011 - 18:52:10
Лошото е, че не можеш да се разбереш като нормален човек с такива хора...

[markita.net]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-21 18:54 от markita.net.
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
21-06-2011 - 21:08:45
Фло, това може ли да се ползва като хидроизолация под плочките в баня? Това ли всъщност е състава на купешката хидроизолация? Говоря за тази, която се маже с четка или баданарка - не съм сигурен дали точно хидроизолация и се вика.
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
21-06-2011 - 22:18:05
Quote
bulhomes
Фло, това може ли да се ползва като хидроизолация под плочките в баня? Това ли всъщност е състава на купешката хидроизолация? Говоря за тази, която се маже с четка или баданарка - не съм сигурен дали точно хидроизолация и се вика.

Не е това състава на купешката хидроизолация,макар съставките да влизат поотделно в различни продукти.Това е течен цимент /калциев силикат / наречен двуразтворна циментация.Запушва малки пори,малки и по-големи цепнатини в бетон,мазилки и замазки и дори почва.

Наскоро пробвах един състав ,с материали от една ръка разстояние с идеята да покрия тънко стари бетонни плочки и бях приятно изненадан от ефекта. Състав: цимент-50%,фасаген/акрилна боя/-35%, вода -15 % и малко с излишък до довеждане на консистенцията удобна за нанасяне с четка или валяк.Водоустойчиво,тънко и здраво покритие се получава.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-21 22:53 от фло.
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
27-06-2011 - 17:00:22
avatar
С това последното не съм много съгласен - цимента няма да е особено издържливна атмосферни влияния,а и не виждам как фасагена ще подобри толкова много качествата му.Не искам да се заяждам,но какво имаш на в предвид като водоустойчино и здраво?!?

Чест и почитание
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
27-06-2011 - 19:37:12
Фасагена съдържа акрилатен полимер във вид на емулсия,която може да се разрежда с вода,но след изсъхването става водоустойчив.Акрилатния полимер може да го разглеждаш и като пластмаса /познат търговски продукт от акрилатен полимер е плексигласа/ и като се смеси със циментеното "мляко" се разпределя равномерно в цялата маса на циментената суспензия.След изтегляне на водата сместта втвърдява и става водоустойчива заради акрилатния полимер.Даже и нещо повече -повърхността е и маслоустойчива!
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
28-06-2011 - 14:39:53
avatar
*bow* Скоро ще се възползвам от рецептата - пак ще споделя,ако нещо ме притесни .....
Нали може?

Чест и почитание
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
03-07-2011 - 12:46:00
Quote
gogol
*bow* Скоро ще се възползвам от рецептата - пак ще споделя,ако нещо ме притесни .....
Нали може?

Е , тя тази рецепта е за малки площи и да си на една ръка разстояние от магазина или както се казва с "подръчни материали". Съвсем голям ефект има водоодблъскващата повърхност направена от полиуретанова емулсия. Супер хидроизолация е за бетони.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход