Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен

Публикувано от 1er 
1er
Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
03-06-2011 - 12:05:06
Здравейте, проблемът ми е следния: съседът над мен направи рмонт на тоалетната след който в мойта тоалетна се яви теч по тавана и стените. Живея в този апартамент 36 год и до този момент течове не съм имал. Обясних на съседа за проблема, но той категорично заяви че това не е от него и че това си е мой проблем!
Моля, ако някой е имал подобен проблем или знае как да го реша, нека сподели!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-03 12:12 от 1er.
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
03-06-2011 - 12:16:58
avatar
Няма излизане на глава с такива комшии.
Прочетете закона за етажната собственост . Мисля , че там трябва да има раздел за взаимоотношенията , и карайте по закона .
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
03-06-2011 - 17:31:38
Преди 2 години четох стария закон и проекта за новия закон за етажната собственост ( текущия закон не съм чел) - там имаше много глупости, но нищо което да свърши работа . Някъде из другите раздели се водеха подобни дискусии . Общо взето ставаше дума да си направиш застраховка на жилището (първо сигурно белосваш тавана) и т.н. Това пак не е решение. При мене комшиите склониха да ремонтират инсталацията - аз и човекът под мене реално платихме ремонта - изцяло или частично, беше тъпотия , но поне сега не тече.

Мисля, че само съдебен иск може да стресне такива комшии. Обаче ако днес подадеш молаба в съда - сигурно 1 година ще чакаш 1-то заседание. Така че кръгът се затваря няколко пъти.

Братовчед ми имаше такъв проблем също , подхвърли на комшията , че ще затапи мръсния канал и оня се съгласи - братовчед ми да му смени старите тръби.....

Смотана държава...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-03 17:40 от stefan63.
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
16-06-2011 - 19:04:53
Здравейте пичове!

И аз имам същия проблем, обаче не ми се занимава със адвокати и съдилища.

Ето ми хрумна една идея:
Прочетох тука във форума, че има водното стъкло/натриев силикат/ което уж спира течове. Ами, ако боядисам с това водното стъкло/натриев силикат/ цялата тоалетната дали ще запазя своя апартамент сух?
Да ви кажа още, че тече отгоре по стените мнооо яко. Оттам имам проблеми с влагата в апартамента и мухъла.

С уважение ...
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
16-06-2011 - 20:06:01
avatar
Quote
1er
Здравейте, проблемът ми е следния: съседът над мен направи рмонт на тоалетната след който в мойта тоалетна се яви теч по тавана и стените. Живея в този апартамент 36 год и до този момент течове не съм имал. Обясних на съседа за проблема, но той категорично заяви че това не е от него и че това си е мой проблем!
Моля, ако някой е имал подобен проблем или знае как да го реша, нека сподели!

Закон за задълженията и договорите / ЗЗД/

4. НЕПОЗВОЛЕНО УВРЕЖДАНЕ



Чл. 45. Всеки е длъжен да поправи вредите, които виновно е причинил другиму.

Във всички случаи на непозволено увреждане вината се предполага до доказване на противното.

Чл. 51. Обезщетение се дължи за всички вреди, които са пряка и непосредствена последица от увреждането. То може да бъде платимо еднократно или периодически.

Чл. 52. Обезщетение за неимуществени вреди се определя от съда по справедливост.

Завеждаш му дело, печелиш, той ти плаща обезщетението + разноските по делото.
Като начало, му кажи по кой член и от кой закон, ще го съдиш.
Може да реши, че ще му е по- изгодно да оправи банята.smiling smiley
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
16-06-2011 - 20:29:46
Quote
камелия
Quote
1er
Завеждаш му дело, печелиш, той ти плаща обезщетението + разноските по делото.
Като начало, му кажи по кой член и от кой закон, ще го съдиш.
Може да реши, че ще му е по- изгодно да оправи банята.smiling smiley

Само че това ще стане след 5-10 години яко тичане по съдилища :]
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
16-06-2011 - 22:57:52
С каквото и да мажеш няма да направиш нищо докато не се отстрани източника на теча. В найлонов плик ли ще живееш? Виж какво ти казва Камелия, намери си адвокат, напишете едно заплашително писмо и ако не кандиса го водете в съда.
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
17-06-2011 - 10:56:29
За около три години делата приключват на всички инстанции.
Ще трябва да искаш назначаване на експертиза,а възнаграждението на вещото лице се плаща авансово от тоя,дето иска експертизата.Сто и нещо лева е.Възнаграждение за адвокат и т.н....приготви си общо към 500 лева да ги имаш налични за начало.Това е само груба метка за начало и само пред първата инстанция.
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
17-06-2011 - 13:21:51
Quote
Boby
С каквото и да мажеш няма да направиш нищо докато не се отстрани източника на теча. В найлонов плик ли ще живееш? Виж какво ти казва Камелия, намери си адвокат, напишете едно заплашително писмо и ако не кандиса го водете в съда.

Виж ли Boby, тези действия са действени срещу нормални хора. Ала мой комшо се изживява като мутра на който не му пука за съседите. Нали върху него не тече?
Аз дойдох при него да поговоря за проблемата той направо побесня като му казах, че той трябва да оправи тръбите си. Такива заплахи чух от него, бедната ти фантазия!
Така че, няма начин, ще живея в найлонов плик.

Оттук нататък няма да поддържам дискусии с пишещите тук адвокати.

Търся съвета от майстори, къде да намеря онзи водното стъкло /натриев силикат/, как да го използвам, какъв резултат ще имам.

Ето това искам да чуя а не адвокатски приказки.

С уважение...
Re: Моля помогнете - имам теч в тоалетнат от съседа над мен
17-06-2011 - 16:04:16
Пич, аз не съм адвокат, нито Камелия. Аз лично моите проблеми от този род съм ги решил генерално - построих си къща. Не знам какви са тия заплахи и що за "мутра" е тоя пишлегар, но ако искаш да се вкарваш в разходи без ефект, само защото те е страх да си отстояваш правата, проблема си е твой.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход