Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric

Публикувано от патрик 
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric:}
30-06-2011 - 14:25:57
Quote
Boby
Постоянно са отворени прозорците, но държи прохладно. Дали вярваш или не, не е мой проблем.

Да разбирам ли , че си пропуснал да направиш вентилация?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric:}
30-06-2011 - 14:28:58
Разбира се че съм "пропуснал". Вентилация не се препоръчва за нормални фамилни жилища. Твърде капризни са за поддръжка, гъбички, конденз, мухъл, филтри. То не е ясно и как се поддържат вентилационните системи в обществени сгради, но това е друга тема.
Проветряването си остава най-доброто.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric:}
30-06-2011 - 14:41:43
Quote
Boby
Разбира се че съм "пропуснал". Вентилация не се препоръчва за нормални фамилни жилища. Твърде капризни са за поддръжка, гъбички, конденз, мухъл, филтри. То не е ясно и как се поддържат вентилационните системи в обществени сгради, но това е друга тема.
Проветряването си остава най-доброто.

Това което съм чел навсякъде препоръчват вентилация и рекуператор, че и тръби в земята, които наистина събират гадости. Ти от къде черпиш информация?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
30-06-2011 - 21:28:07
avatar
Сетих се защо никой не знае нищо за новите термопомпи на Дайкин или Мицубиши Електрик. Хората тук са учили топлотехника касаеща 20-ти век, а аз ги питам за техника от 21-ви.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
30-06-2011 - 21:50:21
Quote
sid 40
Сетих се защо никой не знае нищо за новите термопомпи на Дайкин или Мицубиши Електрик. Хората тук са учили топлотехника касаеща 20-ти век, а аз ги питам за техника от 21-ви.

Какво да ти кажат за тах? Термопомпа като термопомпа, нищо космическо няма. Обърни повече влияние на крайното устройство което предава топлината, вентилаторен или пасивен конвектор, подово, радиатори или прочие. Източника да студа е ясен: термопомпа, всичко са еднакви, някои имат по голяма реклама. Топлото до -5* може и термопомпа по надолу някой котел на газ или пелети, че могат да се автоматизират. После някой да ти програмира свободно програмируем котролер според небходимото на къщата. За нищо на света не ползвай фирмен боклук, без никакви възможност за донастройване и конфигуриране. Промишлените контролери са по-бързи, по-надлежни и по-евтини от прехвалените фирмени специализирани HVAC буклуци.
Така и не си прецизира въпроса, какво те интересува? Въздух/вода, въздух/въздух или вода/вода?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
30-06-2011 - 22:02:44
avatar
Quote
автоматчик
Quote
sid 40
Сетих се защо никой не знае нищо за новите термопомпи на Дайкин или Мицубиши Електрик. Хората тук са учили топлотехника касаеща 20-ти век, а аз ги питам за техника от 21-ви.

Какво да ти кажат за тах? Термопомпа като термопомпа, нищо космическо няма. Обърни повече влияние на крайното устройство което предава топлината, вентилаторен или пасивен конвектор, подово, радиатори или прочие. Източника да студа е ясен: термопомпа, всичко са еднакви, някои имат по голяма реклама. Топлото до -5* може и термопомпа по надолу някой котел на газ или пелети, че могат да се автоматизират. После някой да ти програмира свободно програмируем котролер според небходимото на къщата. За нищо на света не ползвай фирмен боклук, без никакви възможност за донастройване и конфигуриране. Промишлените контролери са по-бързи, по-надлежни и по-евтини от прехвалените фирмени специализирани HVAC буклуци.
Така и не си прецизира въпроса, какво те интересува? Въздух/вода, въздух/въздух или вода/вода?

Благодаря Автоматчик! Въздух-вода ме интересува за отопление + охлаждане. И защо казваш до -5, като много от новите модели ги рекламират, че стават за отопление при -20.? За котел въобще не желая и да чуя. Котлите са проблем на миналото за мен. Газта ме хвърля в паника, котел на ток ми е скъп, а котел на дърва или въглища, както и на пелети и тем подобни смолисти трици са проблем на 19-ти век.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
30-06-2011 - 22:27:44
Quote
sid 40
Газта ме хвърля в паника, котел на ток ми е скъп, а котел на дърва или въглища, както и на пелети и тем подобни смолисти трици са проблем на 19-ти век.
В дълбока заблуда си! От газ по-сигурно няма, за котел на ток съм съгласен, ама става въпрос за работа няколко дни дни в годината, когато температурите паднат под -10. А пък в пелетите няма грам смола и не са проблем на 19 век, защото са продукт на 21 век *yes*. Аз лично никога не бих разчитал единствено на термопомпа въздух-вода, без допълнителноподсигуряване от котел или камина
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
30-06-2011 - 22:34:24
avatar
Quote
LazarG
Quote
sid 40
Газта ме хвърля в паника, котел на ток ми е скъп, а котел на дърва или въглища, както и на пелети и тем подобни смолисти трици са проблем на 19-ти век.
В дълбока заблуда си! От газ по-сигурно няма, за котел на ток съм съгласен, ама става въпрос за работа няколко дни дни в годината, когато температурите паднат под -10. А пък в пелетите няма грам смола и не са проблем на 19 век, защото са продукт на 21 век *yes*. Аз лично никога не бих разчитал единствено на термопомпа въздух-вода, без допълнителноподсигуряване от котел или камина

Аз разчитам, щото дори да изключи термопомпата, не съм някое диво село в близост до Чипровци, а на 4 минути от "Александър Невски". Ако изключи посред зима, на 1км. имам апартамент от който веднага гоня квартирантите и се стоплям на централно парно.
Така, че за котли не говори а за термопомпи ми разкажи:]

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход