Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric

Публикувано от патрик 
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
29-06-2011 - 22:14:00
Вода-вода, отворен цикъл, 20 кВ топлинна мощност, 3.7-4.7кВ ел. мощност според температурата на изхода. От Геосолар.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
29-06-2011 - 22:28:45
Еее, един да видя да ги хвали! Тази консумирана мощност дали е при 20кВт отдавана или по-малко? Имаш ли топломер?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
29-06-2011 - 22:35:58
Що, аз не съм чувал оплаквания, а и като имаше сериозен проблем - изгоря компресор, човека си го смени с нов както и топлообменника който беше пробил и откъдето дойде проблема. При това удължи гаранцията на новия компресор. Доволен съм.
Нямам топломер, това са данните на компресора по каталога - Copeland. Имам обаче задвижки при колекторите и термостати във всички стаи.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric:}
29-06-2011 - 22:38:38
avatar
Quote
Boby
Нямам климатик, въобще не си давам труда да охлаждам, няма нужда. При 42 градуса навън, вътре е между 25 и 28 градуса по различните етажи. Нормално е около 21-22.
.

Значи вие от юни месец до края на септември не отваряте външната врата или прозорците на жилището си. Интересен факт, но не го вярвам.
Интересуваме + охлаждане. Предполагам и милиони други. А вие си се пържете с 10см. изолация.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric:}
29-06-2011 - 22:51:47
Постоянно са отворени прозорците, но държи прохладно. Дали вярваш или не, не е мой проблем.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric:}
29-06-2011 - 23:21:56
avatar
Quote
Boby
Постоянно са отворени прозорците, но държи прохладно. Дали вярваш или не, не е мой проблем.

Как да повярвам бе пич като въздуха се смесва много бързо. Цял ден отворени прозорци ще ти докарат 42 градусова жега още в 10 сутринта и ще стои до 10 на другата сутрин с 2 градуса надолу.
Истината видях, че тука е пълно с топлотехници-теоретици, които даже не могат да кажат коя е най-добрата система за отопление на топла вода и въздух плюс охлаждане през зимата. Затова и в БГ никога няма да сме водещи в областта.
Не случайно разни пръдльовци ми предлагат котлета на въглища, пелети или дърва и ток на цената на най-скъпите Дайкини и Фуджицо Генерал. Щото са мизерни булгаристанци учили топлотехника в техникумите с техника от края на 50-те години на 20-ти век.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric:}
30-06-2011 - 00:21:12
Грешно им поставяш задачата,за това грешат.Ориентирал си се към доста сложно комплексно решение и силно ме съмнява,че сред предлаганото на пазара има нещо "най-добро".При тая убийствена цена...се съмнявам да има нещо лошо и разликата е по-скоро в дребни екстри,които обаче за клиента,готов да плати толкова пари за такава система...обикновено са много важни.Това е все едно да избираш между Бентли,S-класа и Ролс Ройс.Няма вариант да избереш най-доброто,защото всичките са добри и всичките струват скъпо.По-скоро трябва да си изясниш на теб какво ти трябва и на какво държиш.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric:}
30-06-2011 - 00:29:06
avatar
Quote
salvador
Грешно им поставяш задачата,за това грешат.Ориентирал си се към доста сложно комплексно решение и силно ме съмнява,че сред предлаганото на пазара има нещо "най-добро".При тая убийствена цена...се съмнявам да има нещо лошо и разликата е по-скоро в дребни екстри,които обаче за клиента,готов да плати толкова пари за такава система...обикновено са много важни.Това е все едно да избираш между Бентли,S-класа и Ролс Ройс.Няма вариант да избереш най-доброто,защото всичките са добри и всичките струват скъпо.По-скоро трябва да си изясниш на теб какво ти трябва и на какво държиш.

Добре. Трябва ми единствено ЕДНА система, която да топли въздуха и водата и да охлажда. Зададох си въпроса по най-опростения начин и се надявам на също толкова прост и ясен отговор.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
30-06-2011 - 01:24:27
avatar
Егати мизерниците!!!!!!!!!!!!!!!!! Никой не знае нищо за хубавите скъпи системи. Будали:}

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
30-06-2011 - 08:31:17
sid 40, комплексарските среднощни изказвания предполагам се обясняват с формулата C2HO5OH. Такова животно, като "най-добра система" няма. Дори и сравнението на Салвадор
Quote
Бентли,S-класа и Ролс Ройс
не е най-подходящо, защото това, което търсиш не е един уред. Такава система не се купува от рафтовете на магазина, а се изгражда на място според индивидуалните потребности и възможности на всяко жилище, като включва уреди и компоненти, които се избират заедно от клиент и изпълнител след дълго обсъждане на предимства и недостатъци. Именно затова ти няма как да получиш верен отговор на твоя въпрос не само в този форум. В който и чуждестранен форум да си зададеш въпроса ще предизвикаш само насмешка. Именно затова не получи и никакъв отговор тук. Все едно да пипиташ "Кое е най-доброто почесване на моя сърбеж" - никой няма да ти отговори, защото първо никой не знае къде те сърби и второ - малко са нагълците, дето да твърдят, че тяхното почесване е най-добро*yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход