Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric

Публикувано от патрик 
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 10:03:02
Quote
sid 40
Quote
Върколак
Quote
автоматчик
Quote

отделни машини въздух/въздух е най-практично за момента
Че е най-евтино, спор няма, но най--практично е меко казано странно. Някаква обосновка? Поне мултисплит да бе казал, иди ела, ама сингъл сплит трябва с пистолет да те карат да си ги сложиш.
Мултисплит е най-лошия избор. КОП<2
Земя/вода и вода/вода КОП<3
въздух/вода КОП<3
въздух/въздух КОП>5

Данните са за работата на цялата система, а не само на компресора, както искат да ви заблудят производителите.

Би ли обяснил на нас лаиците това за КОП-а?

Задай си въпроса за да ти отговоря.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 10:25:23
avatar
Quote
Върколак
Quote
sid 40
Quote
Върколак
Quote
автоматчик
Quote

отделни машини въздух/въздух е най-практично за момента
Че е най-евтино, спор няма, но най--практично е меко казано странно. Някаква обосновка? Поне мултисплит да бе казал, иди ела, ама сингъл сплит трябва с пистолет да те карат да си ги сложиш.
Мултисплит е най-лошия избор. КОП<2
Земя/вода и вода/вода КОП<3
въздух/вода КОП<3
въздух/въздух КОП>5

Данните са за работата на цялата система, а не само на компресора, както искат да ви заблудят производителите.

Би ли обяснил на нас лаиците това за КОП-а?

Задай си въпроса за да ти отговоря.

Защо КОП-а трябва да е по-малък, като след катое по-голям системата е по-икономична? И защо при въздух-въздух пък е обратното?

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 10:37:02
Quote
Върколак

Мултисплит е най-лошия избор. КОП<2
Земя/вода и вода/вода КОП<3
въздух/вода КОП<3
въздух/въздух КОП>5

Данните са за работата на цялата система, а не само на компресора, както искат да ви заблудят производителите.
А би ли пояснил тва КОП>5 (при въздух-въздух) за каква външна температура е? +10??? :]
И що за система е вода-вода КОП<3:]

Доста смело и категорично изказване.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-27 10:37 от чаро.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 10:46:26
Да предположим,че КОП на въздушната наистина е толкова.Навън става -10.Какво правим?На тая температура КОП-а е по дяволите,а разликата между евтините и скъпите системи е в това,че скъпите все пак продължават въобще да работят...докато евтините просто спират.Забележките към въздух-въздух са съвсем основателни при нашия климат.Няма логика да даваш маса пари за нещо,което ще работи най-неефективно точно тогава,когато най-много ти трябва.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 11:22:51
Quote
чаро

А би ли пояснил тва КОП>5 (при въздух-въздух) за каква външна температура е? +10??? :]
И що за система е вода-вода КОП<3:]

Доста смело и категорично изказване.

Чаро ти поне имаш такава система монтирана в дома. Сигурно сам ще си отговориш когато измериш ел. енергията за термо помпата + помпите за циркулация + конвекторите. Не казвам, че не е ефективен начин, но не може да се сравнява с климатиците.
Параметрите, които съм написал са средно годишни и е нормално да са променливи при различни външни температури. Не съм написал КОП>6, защото е вярно само при определен диапазон на външната температурата.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 13:10:35
Quote
Върколак
въздух/вода КОП<3
въздух/въздух КОП>5

Данните са за работата на цялата система, а не само на компресора, както искат да ви заблудят производителите.

И аз да помоля за един коментар на цитата?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 13:35:15
Quote
LazarG
Quote
Върколак
въздух/вода КОП<3
въздух/въздух КОП>5

Данните са за работата на цялата система, а не само на компресора, както искат да ви заблудят производителите.

И аз да помоля за един коментар на цитата?

Не знам кое не ти е ясно и то точно на теб? Обяснил съм по-горе , че трябва да се смята всичко, което върти електромера.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 14:07:38
На мене ми е ясно, но искам да знам според тебе коя разлика между две термопомпи с еднакво външно тяло и различен топлоносител сваля КОП-а наполовина? Тоест - къде отива разликата?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-27 14:08 от LazarG.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 14:38:19
Да Върколак, имам. Смятам. Дори и аз съм писал за това, че търговците подвеждат за КОП-а. Той трябва да е за цялата инсталация и за сезон, не за момента на тезгяха в лабораторията (гаража*angel*) в най-добрите възможни условия.
Моята инсталация е оптимизирана в най-добрия известен (за мен) начин и КОП е над 4 цяла зима без никакво значение от каквото и да било. Напълно автоматизирана е по независими една от друга зони(стаи). Мисля че е отлично, като се има предвид, че машината ми не е от най-добрите и претърпя доста изменения. Всичко е смятано с амперклещи в ръка и водомер на топлообменниците- нямах под ръка топломер тогава.
Лятото пък ела ме бутни- по сметки КОП 14 *angel* - по други измервания - 23лв на месец. А поливането по двора е бонусsmoking smiley

Имам поглед и над дръгите видове... не мож ме убеди че един климатик работещ при 12-14гр около изпарител и 40гр около кондензатор ще е по неефективен от същия работещ при -5 около изпарителя и неясно колко при кондензатора. Последния се управлява по стайна температура- не винаги режима му е най-добрия за да развива максимума..
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 14:53:51
Quote
LazarG
На мене ми е ясно, но искам да знам според тебе коя разлика между две термопомпи с еднакво външно тяло и различен топлоносител сваля КОП-а наполовина? Тоест - къде отива разликата?

1. Температурите в различните помещения не е еднаква (южни,северни). Инверторите се справят по-добре в тази ситуация, защото се съобразяват само с едно помощение и могат по-прецизно да управляват компресора.
2. Системите с циркулация на вода имат помпи + вентилатори на конвекторите.
3. В годината има четири сезона и е необходимо да назначиш един ром да ги превключва на топло или студено в преходните сезони в зависимост от това дали слънцето грее или не. Тук разликата в ефективността е в пъти. Необходимо е цялото количество вода в системата да си промени температурата. При правилно проектирана къща и изолация това се налага минимум 2 пъти дневно (ден-нощ).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход