Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric

Публикувано от патрик 
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
11-06-2011 - 13:07:39
Quote
патрик
Да, за обща цена става дума. Междувременно получих и оферта за система с помпа Тошиба Естиа 16 кВ: 32 х. лв. /помпа, тръбна система, конвектори, лири в баните/ и най-вероятно ще се спра на нея.

Патрик,
кажи къде раздават ПАРИ, да се наредя на опашка.
Хората построяват цялата къща от 240кв за 35к лева ти за отопление толкова мислиш да даваш.
гледам са ги излишни парите = да вземеш да раздадеш малко на хората да видиш какви чудеса ще сътворят.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
11-06-2011 - 14:47:31
Кои хора построяват 240 квадрата за 35к? Мангалите във Факултето?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
11-06-2011 - 23:32:47
Айде да се спрете със спама. Вече втора страница чист спам.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
12-06-2011 - 14:37:55
avatar
Quote
патрик
Благодаря на всички за отговорите.

Боби, помпите са въздух-вода. Цени: Ремко 36 х. лв.; климатици Daikin + топла вода 15 х. лв. От Мицубиши все още не са благоволили да ми изпратят конкретна оферта.

Автоматчик, къщата е в Яворов, София, етап нулев, т. е. тепърва предстои изграждане на всички инсталации, ще има трифазен ток. За ориентирането - трудна работа. Чета, обикалям, термопомпата най-много ме влече, но реших да проверя и вариантите с климатици заради по-ниската първоначална инвестиция.
Междувременно посетих още две фирми и очаквам и оферта за инсталация с термопомпа Тошиба Естиа.

Днес след поредния разговор с поредния инженер съм напълно объркана:
Три фирми казват помпа 16 kW е ок - една фирма казва трябват три помпи по 16??? Къде е истината?

На мен за 85кв.м етаж ми направиха оферта за 13 бона за "Фуджицу Дженеръл", но ми се видя малко скъпа. Ще търся други варианти, но в никакъв случай не искам котлета и други подобни тъпотии. Със сигурност ще е луксозно, удобно и с цялостна концепция за всички помещения. И със сигурнос ще е въздух-въздух и въздух-вода.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
13-06-2011 - 17:05:18
най добре е въздух вода и резервация газов котел. Компромис, ако няма газ резервация с електрически котел.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
14-06-2011 - 23:48:40
avatar
Quote
автоматчик
най добре е въздух вода и резервация газов котел. Компромис, ако няма газ резервация с електрически котел.

Имаш ли наблюдения върху чилърите на "Геоток", заслужават ли си ?

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
26-06-2011 - 08:49:51
Браво Патрик,
отдавна не бях срещал някой да строи нещо както трябва. Тук ще намериш само дървени специалисти по икономиите и пишман инвеститори. Насочила си се правилно отделни машини въздух/въздух е най-практично за момента макар, че модела на Daikin е излишно скъп поради аспирацията. По-добре пълна вентилация+рекуператор , а отделно климатици. Радиатори и котли са технологии от 20-ти век и са приложими при кърпежи на нещо съществуващо, но за пълен ремонт не се замисляй и ги изхвърляй. Сигурно мислиш за подово отопление на санитарните помешения - излишно е при изолирана сграда и добре проектирана вентилация. Топлината от къщата достига и до тях.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 01:40:00
Quote

отделни машини въздух/въздух е най-практично за момента
Че е най-евтино, спор няма, но най--практично е меко казано странно. Някаква обосновка? Поне мултисплит да бе казал, иди ела, ама сингъл сплит трябва с пистолет да те карат да си ги сложиш.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 08:59:01
Quote
автоматчик
Quote

отделни машини въздух/въздух е най-практично за момента
Че е най-евтино, спор няма, но най--практично е меко казано странно. Някаква обосновка? Поне мултисплит да бе казал, иди ела, ама сингъл сплит трябва с пистолет да те карат да си ги сложиш.
Мултисплит е най-лошия избор. КОП<2
Земя/вода и вода/вода КОП<3
въздух/вода КОП<3
въздух/въздух КОП>5

Данните са за работата на цялата система, а не само на компресора, както искат да ви заблудят производителите.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-06-27 09:03 от Върколак.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
27-06-2011 - 09:27:04
avatar
Quote
Върколак
Quote
автоматчик
Quote

отделни машини въздух/въздух е най-практично за момента
Че е най-евтино, спор няма, но най--практично е меко казано странно. Някаква обосновка? Поне мултисплит да бе казал, иди ела, ама сингъл сплит трябва с пистолет да те карат да си ги сложиш.
Мултисплит е най-лошия избор. КОП<2
Земя/вода и вода/вода КОП<3
въздух/вода КОП<3
въздух/въздух КОП>5

Данните са за работата на цялата система, а не само на компресора, както искат да ви заблудят производителите.

Би ли обяснил на нас лаиците това за КОП-а?

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход