Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric

Публикувано от патрик 
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
07-06-2011 - 15:50:16
Помисли си първо как би изглеждала една хубава къща, с наредени сплитове по фасадата и капе конденз???
Да ти предлагат сплитове, дори и дайкин за къща е безумие. При положение че си на 0, дай причина да не си сложиш подово, пасивни конвектори, лира в банята и прочие гъдели които със обикновени климатици няма как да станат. Потърси и други фирми, Мисля че твърде много залиташ по маркогонство, затова и цените ти са х2-х3.
Плати си за проект по ОВК. Предвиди си от сега и вентилация, да има рекуператор и т.н. Имай в предвид че качественото климатизиране на една къща трябва да е заложено в самата и конструкция, щото много от компонентите или заемат място /примерно въздуховоди/ или има физически непреодолими ограничения /примерно отвеждане на конденз/.
Възможност за природен газ има ли?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
07-06-2011 - 22:14:58
Става дума за къща от 1924 г.; газ няма. ОВ проектът предвижда радиатори - неприемлив за мен вариант, затова се опитвам да реша въпроса сама - с четене и посещения на конкретни фирми.
Към климатиците се обърнах само защото другите технологии, на които се бях спряла, се оказаха твърде скъпи.
Така или иначе, те отпадат като вариант - все пак ми се иска да е термопомпа.
Не разбрах защо цената е толкова фрапираща - тази бе една от по-ниските от събраните от мен оферти. Ако искам по-евтина инсталация с термопомпа, към кого бихте ме посъветвали да се обърна?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
08-06-2011 - 00:14:55
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
08-06-2011 - 09:06:35
На Ерато помпите не са особено мощни, а и от описанието им в сайта останах с впечатлението, че не са предвидени да отопляват/охлаждат, а само да осигуряват битова топла вода. Аз търся комплексно решение, т.е. термопомпа вода/въздух, която да изпълнява и трите функции.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
08-06-2011 - 19:37:02
Има модели до 11,5кВт, аз съм предвидил да си слагам такава с подово отопление. Напълно достатъчно за едно жилище. Можеш да си сложиш няколко в каскада или поотделно. За охлаждане има евтини климатици. Има модели с бойлер.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
09-06-2011 - 10:18:29
Предполагам тази цена която си посочила е за комплексна система термопомпа, тръбна система, конвектори и радиатори? нали?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
09-06-2011 - 12:16:35
Да, за обща цена става дума. Междувременно получих и оферта за система с помпа Тошиба Естиа 16 кВ: 32 х. лв. /помпа, тръбна система, конвектори, лири в баните/ и най-вероятно ще се спра на нея.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
09-06-2011 - 12:17:48
Каквото и да включва, това е отоплителна инсталация за 240м2 жилище. За да струва 36х., предполагам не включва и трафопоста?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
09-06-2011 - 15:38:39
При такива цени,монтажът на подобна система се обезсмисля...
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
09-06-2011 - 15:56:48
Я питай търговеца дали се обезсмисля*yes*. Не е луд който яде баницата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход