Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric

Публикувано от патрик 
термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
02-06-2011 - 12:48:27
Здравейте,
Предстои ми да взема решение относно климатизацията на еднофамилна къща - 4 етажа, РЗП 240 кв. м. Предложенията, които имам са термопомпена система Remko /отопление, охлаждане, топла вода/, единични Daikin Ururu Sarara + термопомпа за топла вода или мултисплит Mitsubishi Electric + термопомпа за топлата вода.
Моля за съвет на кой вариант да се спра.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
02-06-2011 - 14:04:33
За какви пари става дума и термопомпите въздух вода ли са?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
02-06-2011 - 15:20:46
с мулти-сплит не се занимавай
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
05-06-2011 - 23:23:53
А защо си се ориентирал конкретно към тези изделия? Първо избери концепция а после търси изпълнител и съответно марка. Като те гледам три различни фирми са ти дали три различни концепции за климатизация на къщата. Няма как да ги сравниш единия предлага круши, друг ябълки трети сливи. Слагаш коня пред каруцата.
Поне кажи къде е къщата, на какъв етап е с инсталациите, какви енергоносители има, монофазен трифазен газ?
Имай в предвид че гол климатик през зимата няма как да го резервираш а към термопомпите може винаги да закачиш един котел по вода да помага.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
05-06-2011 - 23:41:37
За това Remko нищо смислено не намерих из нета...Какво точно ти предлагат?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
06-06-2011 - 00:06:09
въздушна термопомпа с опция да топли и бгв. Едни от многото.
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
06-06-2011 - 14:21:17
Благодаря на всички за отговорите.

Боби, помпите са въздух-вода. Цени: Ремко 36 х. лв.; климатици Daikin + топла вода 15 х. лв. От Мицубиши все още не са благоволили да ми изпратят конкретна оферта.

Автоматчик, къщата е в Яворов, София, етап нулев, т. е. тепърва предстои изграждане на всички инсталации, ще има трифазен ток. За ориентирането - трудна работа. Чета, обикалям, термопомпата най-много ме влече, но реших да проверя и вариантите с климатици заради по-ниската първоначална инвестиция.
Междувременно посетих още две фирми и очаквам и оферта за инсталация с термопомпа Тошиба Естиа.

Днес след поредния разговор с поредния инженер съм напълно объркана:
Три фирми казват помпа 16 kW е ок - една фирма казва трябват три помпи по 16??? Къде е истината?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
06-06-2011 - 15:07:28
В ОВ проекта трябва да пише колко е необходимата отоплителна мощност, това е несериозно - едни казват 16кВ, а други 48 киловата???
Освен това какво е заложено за отоплителни тела, щом е въздух-вода, вътре би трябвало да е с подово или конвектори. Каква площ ще се отоплява, каква е изолацията, дограмата, изложението?
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
06-06-2011 - 19:21:38
36 ХИЛЯДИ ??? лева ???

Отивам до барчето да презаредя батериите...С това число...направо уби коча с лопатата...
Re: термопомпа Remko - Daikin Ururu Sarara - мултисплит Mitsubishi Electric
07-06-2011 - 15:38:07
Quote
salvador
36 ХИЛЯДИ ??? лева ???

Отивам до барчето да презаредя батериите...С това число...направо уби коча с лопатата...

salvador, не си ли забелязал, че във всяка тема, някой се опитва да счупи тъпомера откъмто стоманения му край*yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход