Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley

Публикувано от Chilio 
Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
07-05-2011 - 12:54:53
Понеже въпроса е сравнително спешен, пускам отделна тема, за да бъде видяна от повече хора и евентуално да получа съвети... За къщата, която възстановяваме, в понеделник майсторите ще купуват и почват поставянето на керемидите... По принцип целия проект е нискобюджетен, но все пак и не трябва да сложим някакви боклуци smiling smiley Така че казвайте кой каквото може да посъветва. Майсторът предлага да работи с Брамак, че били хубави... ама дали не са неоснователно по-скъпи от други варианти на пазара?
Предварително благодаря за отговорите!
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
07-05-2011 - 14:33:40
avatar
Тондах ще свършат перфектна работа....въпреки цената.....

Чест и почитание
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
07-05-2011 - 15:10:51
Тондах-а го купих на цената на Брамак, но според мен е по-добър. Около 15-16 лв/кв.м. Трябва да знаеш обаче, че капаците му са няколко пъти по-скъпи от Брамак. Четворник за върха на къщата Тондах-ския беше около 120 лв, но аз си сложих Брамак-ски за 16 лв. Видими нямат разлика. Под капаците трябва да се слага една лента (ако ще са със сух монтаж), която пак струва майка си и баща си. Взех няколко топчета хидроизолация с червена посипка, нарязах ги на банцига на ивички по 30 см и с горелката ги налепиха вместо тая лента. Функцията е същата, разликата видимо е трудно забележима, а цената - с пъти по-ниска.
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
07-05-2011 - 15:51:20
Моето мнение е да вземеш битумни или да си направиш покрива с ламарина.
На тая къща и трябва ЛЕК покрив.Разликата на битума и желязото с керамиката стига е тонове.При това не са един или два.
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
07-05-2011 - 17:31:35
Майсторите твърдо са против битумните, защото хубавите битумни стрували повече от класическите, пък по-евтините не вършели работа, бързо стареели и се разлепвали, късали и т.н.
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
07-05-2011 - 17:38:18
Ами Брамака , не е ли за предпочитане,и аз питам.*huh*
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
07-05-2011 - 18:52:18
Те....че хубавите битумни струват повече от калпавите керамични....две мнения няма.Но ако сравняваш качествени битумни с качествени керамични...няма да излезе така сметката.За това дадох и две предложения-битум или метал.
Керамиката си заслужава,ако е с добро качество.Но остава недостатъкът от голямата маса.Сериозен недостатък.
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
07-05-2011 - 19:04:01
To покривът ни е сравнително нисък и полегат, и примерно аз и брат ми без проблем можем да се качваме да оправяме битумните след време... докато за керамичните много много не мисля, че ще можем толкова... Аз първоначално се бях спрял на битумни също, точно заради общата маса. Но пък покрива и досега е бил от керамични и при това нямаше бетонно обрамчване и т.н., тоест сега ще е върху по-стабилна основа...
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
07-05-2011 - 19:16:04
Основата в случая няма никакво значение.Дървената конструкция ще си понесе натоварването без проблем.Предимството на битума е точно в лесния ремонт,съчетан с ниска маса.Просто не вярвам да намериш евтини керамични керемиди,които да са достатъчно качествени.Хубавите са скъпи.
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
08-05-2011 - 13:22:05
Ако решите да обшивате покрива с дъски , твърдо си сложете керемиди !
В случай ,че го обшивате с плоскости OSB можете да сложите битумни шиндли но знайте , че като включите подложният пласт и разликата в цената между двата вида обшивка то цената с керемиди ще се окаже по ниска .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход