Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем с настилка

Публикувано от bibise 
Re: Проблем с настилка
05-05-2011 - 18:43:22
avatar
eye popping smiley:]:}

Чест и почитание
Re: Проблем с настилка
06-05-2011 - 08:57:08
Quote
gogol
Колега Тулев - мола обяснете действието на Церезит CR 90.....?
И що за глупост е ,че е невъзможна водоплътност при Б15....?
Ще се спори май.....

По първият ви въпрос:
Можете да се консултирате с : [www.denicom.bg]
Смятам че е добре да познавате качествата на продуктите на конкурентите си , ако изобщо можете да смятате че сте им някаква конкуренция . Можех да препоръчам и аналог на Ардекс , но него направих по ценови съображения които на вас са ви добре известни.
По вторият ви въпрос :
Не твърдя , че е невъзможна водоплътност при Б15 , но на практика нещата рядко се получават така както са написани / тук е България /. За съжаление Протоколите на бетоновите възли все още са манипулируеми . По тази причина предложих , които желае да си направи независима експертиза и да види резултата , а той в 90% от случаите е негативен по отношение на водоплътност.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-06 08:58 от Tulev.
Re: Проблем с настилка
06-05-2011 - 09:26:21
Quote
фло
Колега Tulev,положих настилка от бетон В15 с добавка за водоплътност.Бетоновия възел е сертифициран по система за управление на качеството и е с постоянен одит така,че нямам притеснения,че може да му падне класа на якост ,ако има добавка.
Откъде пък Ви хрумна ,че добавката намалява якостта на бетона ?

Уважаеми колега , по мое скромно мнение смятам че напълно разумно сте положили настилка В15 с добавка.
По отношение класа на якост на бетон B15 аз не твърдя , че може да му падне класа на якост. Аз твърдя , че независима от бетоновия възел лаборатория би ви дала достатъчно основания за размисъл по отношение на водоплътност при положеният от вас В15 . Говоря за лабораториите на двата /в София/ строителни институти.
По отношение на това , че ми е хрумнало ,че добавката намалява якостта на бетона . Това са ваши тълкования . НАПРОТИВ !!! ПОВИШАВАТ ГИ !!!

Но говорим за водоплътност при В15 , а не за якост на В15 !!!

За справка :[bg.wikipedia.org]

"Водонепропускливостта на бетона е свойството му да не пропуска вода под налягане. Тук отново се различават класове на бетона - този път по водонепропускливост. Водонепропускливостта е от значение за конструкции, които ще бъдат в контакт с вода. Класът по водонепропускливост се избира в зависимост от размерите (дебелината) на конструкцията и стойността на хидростатичното налягане. Отбелязва се със W и число, указващо най-голямото водно налягане в МРа (мегапаскали), при което 4 от общо 6 пробни тела не са пропуснали вода от страната срещуположна на водния напор - W0.2; W0.4; W0.6; W0.8; W1.0. Класът на бетона по якост на натиск е свързан с плътността на структурата му. От там идва и връзка между класа по якост на натиск и класа по водонепропускливост. Обикновено клас В25 има клас по водонепропускливост W0.6."



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-06 10:51 от Tulev.
Re: Проблем с настилка
07-05-2011 - 09:35:00
avatar
Не искам никакъв консулт колега!
Искам да ми обясните вие....!
Не съм зависим от продукта,не е важна марката - дайте да видим как работи!
С фирма Деником се знаем от години,но не очаквах да ме хлъзнете и да не ми обясните?!
Не очаквах суха статистика,а факти....и по възможност аналогичен обект с който теч е оправен по зададения от вас начин.
Всяка марка бетон минава лабораторни условия които ще е тъпо да се манипулират при положение,че на обекта няма прошка!
Добавките/линосулфонати,меламини,карбоксилени/ - вдигат началната,крайната якост,водоплътността и не рядко се използват там където количеството цимент е по стандарт БДС.Мога да твърдя,че в последните години браншовиците излязоха от сивия сектор и се борят за обекти с качество на смесите си.Друг е въпроса вие на какви сте попаднали?!Ако ви трябват и диаграми с цел да ми повярвате - моля пишете - ще ви пратя!
И така ,Моля консултирайте ме вместо Деником,как аджеба работи дадения материал.Дайте ми и сухи характеристики ако може!

Чест и почитание
Re: Проблем с настилка
07-05-2011 - 11:50:09
Уважаеми колега gogol ,
ако бяхте отворили линка [www.denicom.bg] щяхте да прочетете необходимата ви информация относно продукта . Едва ли смятате , че ще започна да преписвам и да ви убеждавам в характеристиките на един продукт от Хенкел. Не съм представител нито на Хенкел , нито на Ардекс , Дегуса , Сика и прочее фирми . Ние простичко влагаме техни продукти според техните предписания , като се стремим да отстраним дефектите които фирми и частни лица са допуснали в процеса на строителство , къде от незнание , къде от икономия на средства , къде по конструктивни непредвидими в процеса на строителството деформации .
Е има /както на всякъде/ и моменти когато удряме на камък и се налагат допълнителни обработки на "болните"места , но въпреки това успяваме да "излекуваме" успешно "пациентите"winking smileyза наша сметка , особено в случаите когато сме дали вече Експертиза !
Практиката винаги е едно стъпало над теорията !
Надявам се че ще се съгласите с това ми твърдение.Това е основната причина за горните ми публикации.

Нямам никакво намерение да Ви се доказвам по какъвто и да е начин !
Достатъчно ми е че си вършим работата както трябва !

По въпроса ви , на какви възли съм попадал ще ви отговоря следното : Не знам с кои възли в София не съм работил /от 1991 година до момента/ , соррри ! Преди това ги знам !

Ако желаете в някоя друга тема можем да си говорим за инертните материали влагани от бетоновите възли и тяхното въздействие върху качествата на бетоновите смеси / без добавки , ей така /. Можем да отворим и тема за БЪЛГАРСКАТА циментова индустрия и има ли почва тя у нас , днес !!!

Моите искрени уважения !

Дай ни, Господи, шанс да бъдем
най-добри за себе си и за другите,
докато хората се научат
да живеят като братя!

Стара английска молитва



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-05-07 12:29 от Tulev.
Re: Проблем с настилка
07-05-2011 - 14:32:46
avatar
Сега и аз да обясня,че може да каже някой ,че се заяждам.....
Тук даваме консултации които 100 % ще сработят,а колегата Тулев щеше да се издъни ,а оттам щеше да тръгне една приказка.....
ЦР 90 е циментова хидроизолация на база кристализация - работи изцяло с цимента и срещне ли вода цъфти .....
Лепилната смес има в себе си вода - следователно процеса ще е насочен и натам - от където идва слабо сцепление с основата и почти никаква адхезия.
Резултата е плачевен - след месец два всичко започва да бие на кухо и се надига в паркетен вид.....държи го само фугата.....
Начина за угасяне на този тип изолация е да се третира самата тя с 10% разствор на киселина или оцет/най-често това става/.....
Логиката/а един път и практиката/ ме е научила на това колега.....
Като ги знаете тези неща и искате да консултирате - добър начин е преди това да казвате това и на хората.....

Чест и почитание
Re: Проблем с настилка
07-05-2011 - 15:13:27
Quote
gogol
.
Начина за угасяне на този тип изолация е да се третира самата тя с 10% разствор на киселина или оцет/най-често това става/.....

eye popping smileyОт това като угасне и ще умре,ми се струваwinking smiley
Тука ще ви споделя,че свалям залепналия бетон от пластмасовите форми,като ги държа в разтвор с концентрация 10 % на солна киселина една нощ!
Re: Проблем с настилка
07-05-2011 - 15:17:41
Колега gogol явно вие сте по добър химик от тези в концерна Хенкел !!!
Да се смея ли или да плача на вашето самочувствие !
Не коментирам повече с вас !
Re: Проблем с настилка
07-05-2011 - 15:45:27
Quote
Tulev
Колега gogol явно вие сте по добър химик от тези в концерна Хенкел !!!
Да се смея ли или да плача на вашето самочувствие !
Не коментирам повече с вас !
Е,не така! Нали това е дискусионен форум,затова са и коментарите?

Мен пък най ме дразни липсата на информация. Да речем и в този случай, като въпросния материал CR90,бил съдържал цимент,минерални добавки и добавки! А,де какви са тези добавки се премълчава?Така се лишава потребителя от информиран и съзнателен избор и му се подхвърлят разни шамански послания оформени като реклама,а това е технически продукт и е редно потребителя да си прецени къде и до колко да го ползва.
Re: Проблем с настилка
07-05-2011 - 15:59:29
avatar
Искам да ви видя след като сте положили съответната изолация както казахте.....
Тогава и химиците на Хенкел/добра фирма са,да/ няма да ви помогнат.
Угасянето на изолацията едностранно не влошава качествата и,а само забавя действието за момент.
И за да се смеете още по добро - виж как са го измислили американците - виж сайта на ПЕНЕТРОН...
Ха сега да се посмея малко и аз.....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход