Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

подово отопление - замазка

Публикувано от stoyanmihov 
подово отопление - замазка
01-05-2011 - 17:25:12
скоро ще правя подово, ще полагам тръби и ще слягам замазка. някой ако може да сподели от личен опит колко дебела да е замазката над тръбите. в замазката мисля да слагам и следния продукт на мурексин за подово [www.baumit.bg]
под тръбите мисля да сложа мрежа по която да навържа самата тръба да не бяга. стъпката на тръбите която съм намислил да правя е 15см, дали е достатъчна може ли и по голяма или няма смисъл. очаквам добри съвети winking smiley
Re: подово отопление - замазка
01-05-2011 - 19:26:12
Имаше голяма тема за водното подово. Много е изписано. Пробвай с търсачката.
Re: подово отопление - замазка
02-05-2011 - 00:15:11
Кой ще ти го прави, какви тръби ще са? Мрежата я вземи с такава стъпка каквато ще ги връзваш - моята беше 20 см.
Дебелината на замазката я дават минимум 6-7 см. Оразмерена ли ти е конструкцията да носи дебела замазка? Каква изолация си предвидил под замазката?
Re: подово отопление - замазка
02-05-2011 - 07:10:40
Рехау препоръчва замазка 4см над тръбите и изолация 3-4см под тях
Re: подово отопление - замазка
02-05-2011 - 10:52:32
Подгответе се за поне 10 сантиметра готов продукт -изолация ,тръби,замазка ,последно покритие .winking smiley замазката поне 4-5 санта както каза Лазар , при по тънка -топлината несе разпределя равномерно , и по пода се усеща на импулси топлото.
Re: подово отопление - замазка
02-05-2011 - 13:18:26
LazarG интересно защо ще слагаш замазка под тръбите? 4см замазка отгоре са прекалено малко бих казал изключително нежелан минимум само в крайни случаи.

www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: подово отопление - замазка
02-05-2011 - 22:21:34
аз ще полагам тръбите и заедно с баща ми ще правим замазката. засега съм направил следното нещо сложил съм от една такава на пъпки мембрана (влагозащитни мембрани) и съм излял бетон със мрежа. та основата ми е бетон, ще сложа нянкакъв фибран мрежа тръбите и след това отгоре замазка. поне така съм го замислил
А тръбата PEX-Al-PEX 16х2



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-02 22:22 от stoyanmihov.
Re: подово отопление - замазка
03-05-2011 - 07:38:56
syncho, под тръбите говоря за изолация. За дебелината на замазката съм цитирал източника - Рехау, давам линк , на стр.176 мисля се намира. При специални саморазливни замазки - тогава може и по-малки дебелини. Говорим за чиста височина над тръбите, която трябва да се гарантира, реално замазката ще е по-дебела, защото ще обхваща и тръбите, и мрежата - т.е. 6-7см.
http://www.etracker.de/lnkcnt.php?et=QemFw3&url=http://www.rehau.bg/files/Technische_Information_FH_02_Verlegesysteme_Boden_850660_02_05.pdf&lnkname=Technische%20Information%20-%20Verl.%20Boden
Това, че плочата се намира върху земята означава че попадаме в изолационен случай 2 - минимум 4см изолация под тръбите. Както каза Филма - събира се обща дебелина 10-11см без окончателната настилка - теракот, ламинат...

ПП.Линкът се отваря бавничко, поне при мен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-03 07:45 от LazarG.
Re: подово отопление - замазка
03-05-2011 - 09:58:09
Не ми се отваря това, но в едно ръководство бях чел минимум 4 см изолация над отопляем етаж, и 10 см над земя. Земята дърпа много топлина, повече отколкото ако е над сутерен например.
Re: подово отопление - замазка
03-05-2011 - 13:22:57
Линка и аз не го отварям , но схемите където съм учил дават разпределението на топлината от центъра на тръбата към замазката нагоре под буквата -V .Това -Ве е с лъчи под прав ъгъл , и колкото замазката е по дебела повече се отваря това Ве на повърхността и покрива по голяма повърхност -тоест няма да има студени зони.Аз и да го обеснявам -гледал съм и снимки с термокамера .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход