Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кои матраци

Публикувано от sid 40 
кои матраци
23-04-2011 - 16:12:01
avatar
довършвам ремонт на детска стая. Въпроса е след като поставим подовите настилки и сглобим мебелите, какъв матрак да изберем , като предпочитам да е двулицев, 90х200см. за 8годишно дете? Побъркаха се с инфо за пружинни, такива с полиуретанова вата и латекс. Голямо ли е предимството на латексовите спрямо другите и подматрачните рамки различни ли са? Кои марки ще ми препоръчате?
Re: кои матраци
24-04-2011 - 14:38:50
Подматрачните рамки са много различни.Има и читави,има и боклуци,има и с екстри-регулиране на наклона и т.н.
За матраците е индивидуално....аз мених три,преди да попадна на матрак,на който да спя нормално.Тия с пяната и не знам си какви глупости...изобщо не ми понасят.Най-добре спя на твърд матрак.Същата работа беше с възглавниците...смених 4-5 вида и накрая си останах с една най-проста дунапренова възглавница.
Re: кои матраци
24-04-2011 - 18:37:50
avatar
И аз спя на твърдо. Колкото по-твърдо, толкова по-добре. Или матраци с възможно най-голям брой здрави пружини на кв. дециметър.smiling smiley
Анонимен потребител
Re: кои матраци
25-04-2011 - 23:16:31
Re: кои матраци
28-04-2011 - 05:37:51
Quote
sid 40
довършвам ремонт на детска стая. Въпроса е след като поставим подовите настилки и сглобим мебелите, какъв матрак да изберем , като предпочитам да е двулицев, 90х200см. за 8годишно дете? Побъркаха се с инфо за пружинни, такива с полиуретанова вата и латекс. Голямо ли е предимството на латексовите спрямо другите и подматрачните рамки различни ли са? Кои марки ще ми препоръчате?

закарайте хлапето някъде да пробва матраците. много лично е. и вообще не подценявайте подматрачната рамка. също всеки матрак иска грижа - обръщане на всеки месец най-малкото.

моите предпочитания са естествен латекс + кокос, но е много индивидуално. жена ми не иска да чуе за латекс.
Re: кои матраци
28-04-2011 - 07:36:26
Темата за матраците е за раздел "Обзавеждане", а не за "Строителство/Ремонти"...
Ако матракът е наистина хубав и удобен и предпочитате да спите на твърдо - тогава подматрачната рамка става само едно допълнително слабо звено в цялата конструкция. От години вече спим на спалня без подматрачна рамка, а с цяла равна плоскост от ПДЧ с перфорации през известно разстояние. Особено когато матракът е с повече слоеве и по-голяма дебелина.
Re: кои матраци
29-04-2011 - 21:41:05
avatar
Благодаря за всички мнения и за последната забележка. Понеже не очаквах много мнения в темата за интериор, затова си позволих да я пусна и в темата за строителство защото е много посещаема и има много инженери които дават ценни мнения.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход