Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дойде време за шпакловката...

Публикувано от pecata 
Дойде време за шпакловката...
13-04-2011 - 23:00:56
Здравейте колеги smiling smiley ,
скоро не сам писал във форума,но съм пред една дилема...
Миналия август измазах стените от вътре с турбузол и сега дойде времето на шпакловката.
Имам нужда от съвет:дали ще е по-добре да се мине 1-2 ръце с колор кит и последващите операций или ми казаха вариант при ,които както са стените така се минава с латекс и евентуалните дупки и грапавини изпъквали, след това се запълвали,шкурили и грундирали (като се има в предвид ,че майсторите с турбузола са се постарали доста и е много добре направено според хора от бранша).
Ще съм благодарен на всеки дал мнение по този казус smiling smiley
Re: Дойде време за шпакловката...
14-04-2011 - 00:02:46
Това колор кита...съм се пробвал да работя веднъж с него...Много лека и тънка шпакловка е.Стената отдолу трябва да ти е идеално равна и колора да е последното покритие преди боята.Дупчици и т.н....пълни,ама ако са до 1-2 мм.Даже 2 са много.За да го сложиш директно на мазилката...не вярвам да може.Мазилката си е груба работа,колкото и добре да е направена.Структурата на материалите за грубо мазане си е различна и не вярвам да стане номера от най-грубото да направиш преход към най-тънкото без някъде да се покажат дефекти.
Re: Дойде време за шпакловката...
14-04-2011 - 10:21:12
За да мога да ви дам исканата информация , моля уточнете :
1. Под мазилка с турбозол какво да разбираме
- варова машинна мазилка с готови смеси на фирма коя ?
- гипсова мазилка производство на кого ?
2 Неравности по стените в мм. при разстояние 3 м. / слагате мастара и гледате просвета между стената и мастара /
3 Има ли пукнатини от съсъхвания и какво количество горе -долу / процент грубо от една стена /
4 Технология / с метални водачи "майки" или с "майки" директно от самата мазилка / е извършена мазилката по стените
5 Каква е мазилката по таваните и горе долу описание свързано с горните точки

П.П. : Относно колор кита :
Груба грешка ще е директното му полагане върху мазилката , особенно на две ръце !!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-14 11:10 от Tulev.
Re: Дойде време за шпакловката...
15-04-2011 - 05:06:59
Не се вманячавайте момчета. След няколко месеца живот в къщата нищо подобно няма да ти прави впечатление. На мен ми правиха гипсова маш. мазилка. Добре изглежда и не мисля да задълбавам прекалено.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Дойде време за шпакловката...
16-04-2011 - 16:26:45
avatar
Грешка ще е ако се опитате да циклите самата мазилка - след като е втвърдила не става да се шкури....В повечето случаи става на дупки.
Ако имате възможност изтеглете на цяло един финиш с Ротбанд на кнауф - мисля,че ще останете доволни!

Чест и почитание
Re: Дойде време за шпакловката...
17-04-2011 - 22:46:21
Quote
Tulev
За да мога да ви дам исканата информация , моля уточнете :
1. Под мазилка с турбозол какво да разбираме
- варова машинна мазилка с готови смеси на фирма коя ?
- гипсова мазилка производство на кого ?
2 Неравности по стените в мм. при разстояние 3 м. / слагате мастара и гледате просвета между стената и мастара /
3 Има ли пукнатини от съсъхвания и какво количество горе -долу / процент грубо от една стена /
4 Технология / с метални водачи "майки" или с "майки" директно от самата мазилка / е извършена мазилката по стените
5 Каква е мазилката по таваните и горе долу описание свързано с горните точки

П.П. : Относно колор кита :
Груба грешка ще е директното му полагане върху мазилката , особенно на две ръце !!!

Щом ще е грешка полагането на колор кита в/у мазилката какво трябва да има м/у тях?
Re: Дойде време за шпакловката...
19-04-2011 - 12:18:04
Quote
pecata
Щом ще е грешка полагането на колор кита в/у мазилката какво трябва да има м/у тях?

Минимума между тях е грунд , но какъв като характеристики и каква е последващата обработка ,зависи от отговорите ви на моите въпроси. Не питам само за да си пишем глупости , а с цел да ви отговоря коректно !

П.П. : Вашите отговори са необходими само ако търсите перфектното качество и дълготрайност на основите под боята !
Иначе може всякак , решавате вие .

Дай ни, Господи, шанс да бъдем
най-добри за себе си и за другите,
докато хората се научат
да живеят като братя!

Стара английска молитва



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-19 13:07 от Tulev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход