Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще строя къща в троянския балкан. Търся строител.

Публикувано от Николай5Ков 
Ще строя къща в троянския балкан. Търся строител.
10-03-2011 - 18:24:32
Ще строя къща в троянския балкан. Търся строител който да ми я построи до ключ. Очаквам оферти. Проекта ще бъде готов до края ма април
Re: Ще строя къща в троянския балкан. Търся строител.
10-03-2011 - 18:54:42
Аз съм в строителна бригада от 3-ма 4овека ако искаш да се пазарим..
Re: Ще строя къща в троянския балкан. Търся строител.
10-03-2011 - 19:19:56
Виж Слънчо. Аз предпочетох друг, за което жестоко съжалявам. Обаче не очаквай като ти стане проекта веднага да можеш да почнеш. При мен поне минаха няколко месеца.
Re: Ще строя къща в троянския балкан. Търся строител.
10-03-2011 - 19:25:24
avatar
Когато си готов с проекта като задание - пиши пак тука и тогава реално ще получиш оферта от реалните строители, които ще се заинтересуват. Дотогава ще те налазят строителните бурени като горепоявилия се.
Успех в начинанието.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Ще строя къща в троянския балкан. Търся строител.
10-03-2011 - 19:36:22
Lmnds освен мистирии и канчоци друго имате ли друго. С 3 -4 човека как ще ми постриш къщата до ключ
Re: Ще строя къща в троянския балкан. Търся строител.
10-03-2011 - 19:38:50
n.nikoloff благодаря ти за съвета просто искам да направя предварително проучване
Re: Ще строя къща в троянския балкан. Търся строител.
10-03-2011 - 20:03:26
avatar
Quote
Николай5Ков
n.nikoloff благодаря ти за съвета просто искам да направя предварително проучване
Съвет - не търси оферта с цена/кв.м.! Няма по-подвеждаща отправна точка и за възложител и за изпълнител! Само че след сключването на договора повечето инструменти за въздействие остават в ръцете на този, които е дал цена за кв.м., а не на възложителя. Затова много детайлно обърни внимание на заданието. А то се състои от работен проект с всички забележки разяснения и количествена сметка. Детайлна. Не като днеска чета - "доставка и монтаж на покривна вата" !!!... Каква вата, колко плътност, каква дебелина и т.н. детайли все важни, а спестени. Които водят до огромни разлики в офертите... и всички са верни, щото заданието е кьопаво. Дано ме разбра.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Ще строя къща в троянския балкан. Търся строител.
10-03-2011 - 20:15:16
n.nikoloff посъветваха ме да си намеря доверен човек който разбира от строителство да му платя примерно 1000лв на месец и той да движи целия обект без финансите за които само да консултира



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-10 20:15 от Николай5Ков.
Re: Ще строя къща в троянския балкан. Търся строител.
10-03-2011 - 20:39:37
avatar
Quote
Николай5Ков
n.nikoloff посъветваха ме да си намеря доверен човек който разбира от строителство да му платя примерно 1000лв на месец и той да движи целия обект без финансите за които само да консултира

Наемете си доверен, компетентен и най-вече с необходимото образование човек, който се нарича инвеститорски контрол и възложете строежа на фирма, която да носи цялата отговорност. Инвеститорския контрол да поиска оферти по заданието, той да ги обработи и да обсъди с Вас своя анализ и своите съображения.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Ще строя къща в троянския балкан. Търся строител.
10-03-2011 - 20:56:00
avatar
Quote
Николай5Ков
n.nikoloff посъветваха ме да си намеря доверен човек който разбира от строителство да му платя примерно 1000лв на месец и той да движи целия обект без финансите за които само да консултира[/quote

Този доверен човек би могъл да бъде ТЕХНИЧЕСКИ ръководител примерно.smiling smiley От който ще Ви трябва подписа за акт 15 и акт 16 в края на строежа с който да си узаконите къщата. Иначе ще се въртите покрай нея и няма да можете да се нанесете.smiling smiley Звънат ми често с тъкъв проблем хора, които са строили с бригади.

Слушайте и какво Ви казва господин N.NIKOLOFF - като имате проект, тогава ще получите адекватна оферта. Иначе сега може да Ви се отговори по следния начин: къща до ключ може да Ви направим от 300 евро до 600 евро на квадрат. smiling smiley

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход