Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна мазилка Stucco - що е то?

Публикувано от Geto 
Външна мазилка Stucco - що е то?
04-03-2011 - 19:44:04
Спомням си че имаше тема пусната от един наш уважаван колега за стуко мазилки с богат снимков материал, но това което имам тук предвид е нещо съвсем различно.
В С. Америка външната мазилка се нарича с общото название Стуко и си мислех че е същото като новите мазилки които се използват днес в България. Завчера ми попадна книга за тези мазилки с подробно описание на съдържанието (рецепта) и начин на полагане, снимки и т.н. Значи в/у мрежата се полагат 3 ръце, като първата и казват "драскана" мазилка (драскат я с нещо като гребен), втората "кафява" и третата "финна". Впросът ми е, това тъй наречено стуко същото ли е като нашите мазилки?
Хайде със здраве*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Външна мазилка Stucco - що е то?
04-03-2011 - 20:11:00
Те мазилките станаха 1000 вида,почти всичките се предлагат в БГ.Имам познат,дето уж има ръка и око за такава работа,ама се отказа и сега се занимава само с плочки.Просто не смогва да чете...Те са страшно много мазилки-всяка със специфична технология на полагане.
Re: Външна мазилка Stucco - що е то?
04-03-2011 - 22:11:27
avatar
Стуко с Гугъл превод.

Стуко без Гугъл превод.

Беше полезно да видя тази статия.

Няколко завършени обекта със Стуко система. Не наши.

Поздрави.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-03-04 23:04 от personall.
Re: Външна мазилка Stucco - що е то?
05-03-2011 - 03:44:41
Персонел, има ли разлика с това което се прилага като технология в България?
Благодаря,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Външна мазилка Stucco - що е то?
05-03-2011 - 15:33:43
avatar
Просто никъде не видях най-съществената част за изолацията - стиропора.

Иначе стъпките са горе-долу същите, просто онази водонепропусклива мембрана/???/ с която се опакова цялата къща и stoitelnata hartiq smiling smiley))

са заместени със стиропор в нашия, по -добър вариант според мен.


И при нас има шпакловка гребен, мрежи, стиропор, изравнителни лайсни, водобранчета, последваща шпакловка, грундиране, мазилка.

Аз такива разлики видях.
Re: Външна мазилка Stucco - що е то?
05-03-2011 - 16:43:42
Стиропора е по желание ако си платиш екстра. Иначе не се предвижда понеже изолацията(вата) е вътре в стената.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход