Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко напред са японците ? - допълнена

Публикувано от stivemaster 
Re: Колко напред са японците ? - допълнена
21-02-2011 - 08:40:22
Аз самия съм виждал такава до Поморие жълта на самия бряг ...... кво да ви кажа *ok* - страхотна. Според мен си има достатъчно приложения.Ако трябва да посоча , особеностите на нашия селски бит е такава че всички притежават имоти по селата от където са или лозя или вили , на всички тези места е приложима такава постройка.Почивни бази , бунгала и т.н.
Като говорим за климат в Каварна да не би да се различава климата от този в Япония ?
Re: Колко напред са японците ? - допълнена
21-02-2011 - 13:19:29


Колеги, вижте какво правят не само японците, но и славяните. Всичко това е от полистиролбетон. Приятно гледане!
Re: Колко напред са японците ? - допълнена
21-02-2011 - 14:49:01
Е, тази куполна форма има и други предимства, освен енергийната ефективност и защитата срещу вятър и сняг - висока якост на конструкцията и идеално съотношение на обем спрямо повърхност, а оттам и по-малко материали, също и осъствие на допълнителни "сглобки" между стени и покрив. Сигурно има и още, но за тези се сетих. Определено са "еко".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-21 14:49 от king_for_a_day.
Re: Колко напред са японците ? - допълнена
21-02-2011 - 21:59:06
avatar
не знам защо пък японците да са измислили купола

сетих се за онзи огромния купол, дето го наливаха върху надут балон и стана огромен купол за стадион, като арматурата му бешеотнапрегнати метални въжета и всичкото беше сигурно към 100-150 метра в диаметър и поне 30-40 метра високо

не мога да намеря видео, но намерих нещо още по-хитро - надувна къща, която става за 24 часа





Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-21 22:03 от rockwall.
Re: Колко напред са японците ? - допълнена
22-02-2011 - 00:13:21




Ето го.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-22 00:16 от salvador.
Re: Колко напред са японците ? - допълнена
22-02-2011 - 11:16:27
avatar
super, ама не беше точно това

онова преди да го надуят си имаше арматура и като го надуваха арматурата се разпъваше заедно с балона

другата разлика е че на онзи балонът беше отдолу и го наливаха върху балона, а тук е отгоре и е по-кофти с монтажа на арматурата

ако някой този, за който говоря - нека пусне линка - даваха го по Discovery Channel

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-22 11:21 от rockwall.
Re: Колко напред са японците ? - допълнена
22-02-2011 - 12:19:50
Да ама ако ти е интересно rockwall този които си виждал да прилага тази техника е един бая старичък италиански инженер дето имаше построени на 1000 купола по целия свят !!!!! Единствения дето прилагал тази система и обучавал помощници така че ..... Може да го е патентовал за да не го използват другите , защото нареждаха арматурата супер нагъсто и след раздуването на балона-кофраж тя се разтяга и заема проектно положение - супер работа .
Re: Колко напред са японците ? - допълнена
22-02-2011 - 17:48:10
avatar
да да - точно затова говоря - арматурата e десетки, ако не и стотици тoнове, наливаят бетон върху балона, после покриват бетона и надуват балона,който вдига арматура и бетон до желаната форма

успях да го издиря този - казва се Бини - Е ТОВА АКО НЕ Е СУПЕР УМНА ИДЕЯ

ето снимки - видео още не съм намерил

купол от надувен кофраж

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-22 18:01 от rockwall.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход