Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Fibran FL на под

Публикувано от Vasil Marinov 
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 19:40:25
Василе, не отговори на въпроса дали ще има замазка в/у така направената конструкция, или директно ще ковеш паркет(дюшеме). Според мене няма да има никакви проблеми, нали ще носи само тежеста на едни мебели и хора. И на мене 20см. ми изглеждат неимоверно много, мисля че нещо от рода 5см. би било достатъчно.
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 19:43:26
Смислен отговор на смислен въпрос колега Любо. Ти през цялото време разбра ли за какво става дума ти от нормална конструкция вдигане на нивото с 22 см виждал ли си ? А сграда с инсталационни подове виждал ли си ? Те нещата да не се решават ей така , я се осъзнайте малко .
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 19:47:09
Quote
stivemaster
Смислен отговор на смислен въпрос колега Любо. Ти през цялото време разбра ли за какво става дума ти от нормална конструкция вдигане на нивото с 22 см виждал ли си ? А сграда с инсталационни подове виждал ли си ? Те нещата да не се решават ей така , я се осъзнайте малко .
Ако е залегнато в проекта.
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 21:01:43
Наско,
написал съм го във въпроса - шперплат 21мм.Няма да има никаква замазка.
И нека пак да уточня въпроса. Дали Фибран на тази дебелина ще издържи натоварването и няма да подаде (да се смачка с времето)
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 21:16:05
Малко уточнение за stivemaster - Конструкцията е стара кооперация приземен етаж с височина на таваните 3.75 м. пода е под нивото на тротоара с 15 см.

Много ми допадна примера с Пунтото, да предполагам че ще е сложно монтирането на Биг Блок - не и невъзможно (зависи кой и къде го прави), но моята идея е друга - електродвигател по-мощно и по-икономично.
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 21:36:00
Аз съм си правил под с 10 см. дебел обикновен стиропор,полипропиленова мрежа за под отгоре му и циментова шпакловка.Най-отгоре теракот и кажи- речи втора година друсам хора и ръченици, образно казано и няма проблем. Тъй,че и 20 санта фибран може да стане само ,че тоя шперплат отгоре ми е притеснителен! Вътрешно усещане някакво !
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 22:41:59
ОХ ох ох, най ме е яд да пиша излишно много и неща които всеки би трябвало да се сети сам. Ами нали това което те успокоява в тази информация която си дал не е достатъчно , ами вратите , дори и да разширите отворите ще трябва да избиете щурцовете и да леете нови , нови врати , ключовете и контактите ще дойдат много ниско .Входното и изходно ниво ще са нарушени (един сантиметър разлика в стъпалата би могла да ви спъне камо ли това .....
А по проект не би могло да бъде така щото си има норми за проектиране и т.н. Само за размисъл бих споменал промените в противопожарните изисквания за жилищни помещения .
Последно като предложение бих нанесъл полистиролбетон и отгоре саморазливна запечатка с нивото на едно стъпало и на стълбищната площадка .
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 22:56:07
Vasil Marinov ...Направи една сметка колко лв на м2 ще ти излезе 20 см стиропор,покрит с 21 мм шперплат и дай да мислим конкетно,в цифри.
Re: Fibran FL на под
20-02-2011 - 06:09:43
фло, колко дебела е тая замазка, не се ли напука?
Вратите са високи -2.4м. инсталацията и тя е бая високо, абе с една дума място има.
Сметката е следната:
0.20м.Фибран Х 245лв.м3 = 49лв.
0.021мм.1м2 Шперплат = 16лв.
Общо - 65лв.м2
Като за тия пари получаваш под с коефицент на топлопроводност - U = 0.142 W/m2K



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-20 06:13 от Vasil Marinov.
Re: Fibran FL на под
20-02-2011 - 10:02:17
Коефициента отива още по нисък ако сложиш един бамбуков или махагонов паркет:cry:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход