Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строители, един Въпрос за ВИК

Публикувано от Stefan 
Stefan
Строители, един Въпрос за ВИК
29-06-2006 - 17:33:18
Дайте съвет, задължително ли е канална тръба (ПВЦ 110) към която ще се включи тоал. чиния да е продължена вертикално до покрива на къщата за вентилация и евентуално да се изравнява вакуума?
Става дума за сутеренно помещение в къща, до банята в това помещение е пусната въпросната тръба като отклонение от основния хоризонтален щранг на канализацията (на около 3 метрае от него) като си е спазен наклона и т.н. Аз си представях, че само се слага отгоре кенефа и готово, а днес майстора взе да ми обяснява, че трябвало да я изведе нагоре през плочите и нея до покрива - едно за вентилация и второ, защото иначе нямяло да действа, така било и по стандартите, да съм питал проектантите... Да, ама те са на море, а аз в мазето нямам проектирана баня, правя си я на своя глава и затова питам вас, прав ли е?
Stefan
Re: Строители, един Въпрос за ВИК
29-06-2006 - 17:37:41
Отклонението е от основния вертикален, не хоризонтален щранг, разбира се. Тои продължава хорисонтално под наклон и излиза от основата квм септичната яма, отклонението еот него в обратния насип в основите. Вертикалия щранг излиза на покрива.
nihonjin
Re: Строители, един Въпрос за ВИК
29-06-2006 - 17:43:51
Би трябвало да няма проблем.
Щом вертикалния щранг излиза на покрива и разклонението в мазето ще се проветрява.
Re: Строители, един Въпрос за ВИК
29-06-2006 - 17:45:57
Така, както го обясняваш би следвало да се вентилира.
landstar
Re: Строители, един Въпрос за ВИК
29-06-2006 - 18:42:20
Нямаш грижи, прави го. До 2-3 тоалетни не е проблем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход