Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помагайте с идеи!

Публикувано от vlado.b 
Re: Помагайте с идеи!
04-02-2011 - 09:26:32
Стоманена конструкция с правоъгълни кухи профили. Може да е от няколко части и да се сглобят вътре с болтове. Отгоре USB, а върху него ламинат или теракот. Като изтече договора се демонтира.
Re: Помагайте с идеи!
04-02-2011 - 09:58:27
Quote
kris66
Стоманена конструкция с правоъгълни кухи профили. Може да е от няколко части и да се сглобят вътре с болтове. Отгоре USB, а върху него ламинат или теракот. Като изтече договора се демонтира.
Добро предложение!
Re: Помагайте с идеи!
04-02-2011 - 16:07:03
Има нещо друго, което трябва да се има предвид. Има изискване за светлата височина на магазини и др. помещения с обществено обслужващо предназначение. Ако това повдигане на пода ще доведе до височина по- малка от изискуемата, може би е по-добре да не се прави. Който е проявил достатъчно интерес да влезе изобщо в магазина, ще направи усилието да изкачи 4-5 стъпала. Може би по-евтино и лесно ще е да се направи втора входна врата на по-ниското помещение. Това пък, от друга страна води до необходимост от обезопасяването й, което също си е разход и то не малък. Май най-добре е да оставиш нешата както са си - с денивелация и стъпала.
Re: Помагайте с идеи!
04-02-2011 - 16:37:16
Наредба 7-Чл. 72.
(4) Светлата височина на първия надземен етаж в нови жилищни сгради, когато той е предназначен за магазини и заведения за хранене, трябва да бъде най-малко 3,20 м. При преустройства на съществуващи помещения за нежилищни нужди при условията на чл. 38, ал. 3, 4 и 5 ЗУТ височината на помещенията може да бъде и по-малка от 3,20 м.
Колко точно по-малко от 3.20м, се определя от РИОКОЗ, според техни не съвсем официални изисквания. За какви стоки ще е магазина - хранителни, или промишлени
Re: Помагайте с идеи!
04-02-2011 - 18:01:00
Моето предложение е пълнеж с пенобетон или пенополистиренбетон, което означава, че на тази квадратура ще отидат приблизително 12-14 кубика материал с плътност от 300 кг./за куб.м. значи натоварване на основата под пълнежа от 3600-4200 килограма, разпределено на 20 кв. м. 180-210 килограма на кв.м.
Re: Помагайте с идеи!
04-02-2011 - 21:32:52
Здравейте съфорумци ,напоследък съм доста зает и затова късно влизам във форума.Струва ми се ,че идеята на kallitko ще се окаже най - евтина и лесна за изпълнение,не се бях сетил за такова елегантно решение за избягване на тежките греди.Сигурен бях ,че във форума ще намерим решение на проблема winking smiley.Но за съжаление и тази идея няма да намери приложение ,просто докато умувах за тоя под изпадна по добро предложение за друг магазин и реших да оставя на друг проблема с разликите в нивото на пода.
kallitko ,да ти кажа като търговец клиентите не обичат стъпала,още повече помещение от 20 квадрата на две нива си е недоразумение отвсякъде нито оборудването се събира нормално нито на клиентите им допада.За по-голямо помещение бива ,е както и да е друг да му бере гайлето.Благодаря ви на всички,супер сте.*ok*
Сега видях ,че идеята за металните профили е на Kalitko и се редактирах.*ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-04 22:34 от vlado.b.
Re: Помагайте с идеи!
04-02-2011 - 22:09:12
То тука стана смешна работа - единия пита с недомлъвки и после уточнява подробностите , другия пък наготово с моето предложение предлага и то ДВОЙНО по голямо количество пенобетон да полага . Абе я се вземете в ръце малко бе .
А за vlado.b да уточня - може да се направи без да засегне стъклата ,макар че може и с метална конструкция но това след като се сети да добавиш и изискването за разглобяемост *huh*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-04 22:14 от stivemaster.
Re: Помагайте с идеи!
04-02-2011 - 22:17:47
Аз се въздържам да пиша по тоя въпрос...защото още от начало ми стана ясно,че ще трябва да се вкара педе...така де - "дизйнерска" мисъл...на което тук явно не сме способни.
Re: Помагайте с идеи!
04-02-2011 - 22:26:50
Е stivemaster това е форум за взаимопомощ по строителни въпроси, лаици питат- хора със свободно време и „бетон в кръвта“:] отговарят при добро желание.Не приемам предложенията на съфорумците като оферти за строителни услуги и не ги разглеждам като такива.
Още веднъж благодаря на всички отзовали се.*ok*
Re: Помагайте с идеи!
05-02-2011 - 16:33:50
Кво да кажеш ти едва ли разбра какво ти предлагат колегите ама айде .... поредната тема "да взема и аз участие".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход