Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помагайте с идеи!

Публикувано от vlado.b 
Re: Помагайте с идеи!
02-02-2011 - 14:15:13
Повдигнат под по системата Кнауф - има за натоварване 3kN/m2, което е подходящо за магазини [www.knauf.bg]
Re: Помагайте с идеи!
02-02-2011 - 20:23:16
Ако беше около Варна колега материала щеше да ти струва 1000 - 1100 лв. , труда и ако има нужда от кофраж - допълнително.В случая ти предлагам пенобетонни блокове дълги 60 см подредени вертикално и залети с 10 см. пенобетон Д600.Ако си съгласен с технологията може би колегата Димитров ще ти го спретне и с полистиролбетонни.
Re: Помагайте с идеи!
02-02-2011 - 22:10:50
Благодаря за идеите ,но изливането на бетон в стъклена клетка не е добра идея според мен.Сухите подове на кнауф май са добра идея но като че ли доста скъпо излиза ,поне доколкото се ориентирах.
Re: Помагайте с идеи!
02-02-2011 - 22:24:40
Няма да коментирам отговора ти колега оправяй се.
Re: Помагайте с идеи!
03-02-2011 - 00:20:35
Taka e. Пълно щастие няма.
Re: Помагайте с идеи!
03-02-2011 - 00:23:23
Все пак са само 10м2
Re: Помагайте с идеи!
03-02-2011 - 21:53:08
stivemaster, не знам защо се засягаш,струва ми се ,че не четеш внимателно какво пиша.Помещението е почти изцяло изградено от стъкло в алуминиева рамка,от тавана до пода.Как го виждаш това стъкло залято с пенобетон на 70 см. височина?При това не съм собственик на помещението и идеята е да се положи под който да изравни голямата денивелация и да може да се разглоби след време.

kallitko ,така като гледам кнауф са елегантното решение ,но това което намерих като цени са уклончиви отговори в които цените варират от 60 до 250, че и нагоре лева на м2 в зависимост от конкретния обект,и ако цена от 60 лева е приемлива то 250 и нагоре лева направо ме отказва от наемането на въпросния магазин.winking smiley
Re: Помагайте с идеи!
03-02-2011 - 23:28:53
Друга идея - лека метална конструкция от колонки (анкерирани в бетоновата настилка) и гредички от кутиеобразен профил 50.50.5 например, която оформя подиум, но отгоре трябва да е нещо повече от балатум - дюшеме, или някакви плоскости с достатъчна коравина и носимоспособност. Не знам откъде си, но в Пловдив има такъв изпълнен подиум, който може да се види - на открито е, и е към площта на едно кафене. Не знам дали ще излезе по-евтино. Щом става дума за помещение под наем....ти ще си прецениш дали си заслужава.
Re: Помагайте с идеи!
04-02-2011 - 08:16:02
Най-евтиния вариант е оставащ кофраж.
Един кофражист ще Ви свърши работа за един, максимум за два дни.
Ще решите каква ще е настилката и той ще нагласи нивата.
Re: Помагайте с идеи!
04-02-2011 - 09:10:33
avatar
Стоманена конструкция ще свърши великолепна работа - но не зная как ще излезе в ценово отношение....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход