Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

запитване

Публикувано от Djemo 
Re: запитване
02-02-2011 - 16:45:55
Интересно ще е да се види двоен Шопски Зид с два канапа.
Re: запитване
02-02-2011 - 16:52:07
Шопска копаница с две кърпи.:}
Re: запитване
02-02-2011 - 17:28:26
Quote
Nasko.Stoykov
Шопска копаница с две кърпи.:}
Шопския зид е изкуВство,най-често вдъхновено от бира и ракия! Майстора-артист обикновенно идва на обекта само с една тесла и канап в краен случай.Много рядко се носи и една мистрия,която никога не се мие след използване от суеверие да не избяга работата!Лесно се познава майстора на шопския зид още като се появи на обекта с гореспоменатите атрибути и като поръча към четворките и поне 1/4 от общото количество и единички за зидарска превръзка, ако е по-напреднал и със самочувствие ,защото новото е да използват в един зид от четворки ,съвместно и единички ,за да не ги режат четворките при застъпване,да не се губи технологично време тъй да се каже,пък и няма с какво да се реже!При класическата шопска зидария няма двоен зид и това се отхвърля даже и като мимолетна мисъл.
Re: запитване
02-02-2011 - 18:53:45
Моля авторът на темата да ме извини, ако сметне, че поста ми е извън темата.

Та, като стана дума за зидарски превръзки и шопски зид, си спомних за тези снимки:





Въпроса ми е, какъв тип е зида, който е на втората снимка.

Все пак, поста ми може да послужи и като предупреждение към автора, да има едно, че и две наум при избора на майстори.
Re: запитване
02-02-2011 - 19:51:20
Тая стена,дето е без една читава привръзка,сме я гледали доста пъти.В двойния зид трябва да се мисли по посока на това как да се предпазят металните връзки от корозията.Защото я има и си е проблем.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-02 19:55 от salvador.
Re: запитване
02-02-2011 - 21:10:02
Quote
Dimitar.
Моля авторът на темата да ме извини, ако сметне, че поста ми е извън темата.

Та, като стана дума за зидарски превръзки и шопски зид, си спомних за тези снимки:





Въпроса ми е, какъв тип е зида, който е на втората снимка.

Все пак, поста ми може да послужи и като предупреждение към автора, да има едно, че и две наум при избора на майстори.

*ok**bow*Поздравления колега,че си съхранил тъй да се каже за поколенията снимков материал на "шопския зид",както си го наричат точно тези"майстори " от русенско!:]
И на двете снимки е "шопски"зида. За единичките това означава да са зидани от долу до горе само в една посока,без редова кръстна превръзка на всеки ред.Казвам го за тези колеги-наблюдатели ,които не са се вгледали по-детайлно в зидарията на снимките.Философията на "шопския зид" е заразна и това се вижда и на първата снимка,където има съчетано използване на тухли четворки и единички,които са с различна якост в една посока на натоварване.Сега това се наблюдава и повсеместно из страната.Третото,което също не е наред и се вижда тука е начина на изпълнение на колоните,като първо зидат стените и после изливат колоните,като така не се осигурява нормативната 20 мм еластична връзка между тухлите и бетона.Ей така ,както е показано на двете снимки не трябва да се строи!
Re: запитване
02-02-2011 - 21:43:32
Quote
фло
Quote
Nasko.Stoykov
Шопска копаница с две кърпи.:}
Шопския зид е изкуВство,най-често вдъхновено от бира и ракия! Майстора-артист обикновенно идва на обекта само с една тесла и канап в краен случай.Много рядко се носи и една мистрия,която никога не се мие след използване от суеверие да не избяга работата!Лесно се познава майстора на шопския зид още като се появи на обекта с гореспоменатите атрибути и като поръча към четворките и поне 1/4 от общото количество и единички за зидарска превръзка, ако е по-напреднал и със самочувствие ,защото новото е да използват в един зид от четворки ,съвместно и единички ,за да не ги режат четворките при застъпване,да не се губи технологично време тъй да се каже,пък и няма с какво да се реже!При класическата шопска зидария няма двоен зид и това се отхвърля даже и като мимолетна мисъл.
Шопска сюита(щом е изкуство) с 2 канапа и мистрия.
Re: запитване
02-02-2011 - 21:58:30
Quote
Nasko.Stoykov

Шопска сюита(щом е изкуство) с 2 канапа и мистрия.

"шопския" зид е монументално изкуВство,пък сюита ,ако има е по-скоро съпровод,но обикновенно съпровода е класическото протяжно маане,защото артистите са мангали нищо,че творчеството си го определят като шопско. То е да внушат един вид регионална историческа автентичност на инвеститора!
Re: запитване
02-02-2011 - 23:51:55
Мисля,че има доста време,докато тукашните строители достигнат нивото на "колегите" си в Непал.
[www.world-housing.net]
Re: запитване
03-02-2011 - 08:45:28
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход