Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преустройство на църква в къща. Съвети.

Публикувано от Nasko.Stoykov 
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
01-02-2011 - 19:41:07
Къща в църква е много глупаво, извинявай,
знам само, че ако в БГ някой се осмели да помисли за такова нещо, ще трябва да си слага догранма с бронирани стъкла

ЗАЩО?*huh*
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
01-02-2011 - 20:23:49
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Къща в църква е много глупаво, извинявай,
знам само, че ако в БГ някой се осмели да помисли за такова нещо, ще трябва да си слага догранма с бронирани стъкла

ЗАЩО?*huh*
Защото има канон, който трябва да се спази. Църква не се строи където ти падне. Мястото трябва да е " "оброчищно"..........smiling smiley
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
01-02-2011 - 20:46:06
За съжаление всички "оброчищни" места са били застроени още около края на средновековието.От там нататък се строи по други критерии.
Изоставени (ама тотално изоставени) в БГ са над 30 манастира.
Разрушени черкви и параклиси,пръснати из села и поляни-вероятно десет пъти по толкова.
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
01-02-2011 - 20:46:30
avatar
За дограмата и нуждата от допълнителна охрана :

Причината е, че никой няма да гледа с добро око на някой, който си е надвил на масрафа и странностите дотолкова, че да стигне да си прави къща в църква ...

Може в Канада и Сев. Америка да са по-религиозни от нас или поне да ходят повече на църква, но въпреки нерелигиозността ни и годините обучение в атеизъм, не мисля че някой в БГ би погледнал с добро око на ексцентричност с изява в такава посока ...

В допълнение - точно днес гледах за строежа на един нов храм, което ме подсети, че при строеж на всяка църква у нас, в нея се вграждат частици от мощи на светец ....

Не знам кой би желал да живее на такова място, но знам един, който не би желал - аз.


Животът е радост и тъга ...

video: [vbox7.com]

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-02-01 21:01 от rockwall.
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
01-02-2011 - 21:00:27
В католическия и особено в протестантския свят религията не работи толкова с тайнства,колкото със слово.Там нямат нужда да вграждат мощи в църквите,просто защото и самите църкви непрекъснато се дострояват и разширяват.Някъде имах снимки на една от щатите...която за две години я дострояваха 4 пъти.Грубо-на всеки 6 месеца се разширяваше и по време на служба тая църква се пукаше по шевовете на втората година,точно както и през първата...нищо,че е разширена поне с 2/3.
Причината там да имат много изоставени църковни сгради,които се чудят какво да праят е тази,че като си отиде пастора,с него много често заминава и църквата.Новия не е ставал за нищо,не е успявал да задържи миряните в храма и те си намират друга църква-започват да посещават службите на друг пастор.Така се строят и църквите-набързо,с възможност за бъдещи разширения.Времето на каменните катедрали е отдавна отминало.Тук-там по католическа Европа още строят така.И разбира се...у нас и при гърците."Петър ще си ти и на теб ще съградя моята църква" (Матеи 16:18 )-тази църква няма как да е от дърво.Трябва да е от камък!Колкото по-масивна,толкова по-добре.
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
01-02-2011 - 21:59:52
На запад това се превръща в модна тенденция, хора купуват църковни имоти и ги преустройват в домове. Разбира се не и Католически катедрали.
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
01-02-2011 - 22:14:13
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
На запад това се превръща в модна тенденция, хора купуват църковни имоти и ги преустройват в домове. Разбира се не и Католически катедрали.

Да ти кажа, то май там и ходенето на църква в неделя, е мода. Или снобизъм- Que dira le monde? smiling smiley
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
01-02-2011 - 22:33:55
Все пак за Българска църква ли става въпрос или за тази на снимката от 1стр.
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
02-02-2011 - 02:37:10
Ками, не съм много съгласен с тебе, особено изречено от хора израснали в ерата на соца(естествено съдя по себе си).
Дами и Господа, става въпрос за снимките от стр 1. Православна църква едва ли скоро ще се появи на пазара, дори и в сев. америка, освен ако светия синод не реши че не е изгодно да я издържа. А бе, най-вероятно ще се окаже че не е лъжица за всяка уста това начинание, а и локацията едва ли е най-привлекателната. Заспало градче в средата на нищото. Все пак благодаря за съветите.
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
02-02-2011 - 20:44:20
Ако не те притеснява нещо би ли казал все пак каква е цената и има ли някакво конкретно задължение за поддръжка на имота - щото цената може да е смешна, но за сметка на големите суми, които си длъжен да даваш периодично.
Едва ли някой от тоя форум ще има апетити за това чудо , предполагам в Англия
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход